Sari la conținut

Sambata 27.06 ora 9.00 Bulgaristan


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

Nu fi egoist, paseaza si incoa din Maria Juana ta. Dau si eu niste Jack umblaret... fie si sa mai rarim din rock.ile astea, etc etc, te prinzi tu la rasarit 🍺

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 6 ore, goe 75 a spus:

Pe mine m-ati convins , o sa-mi vand motoretele si-mi bmw-u diesel sa pot merge mai tare .

 

Doar ce am scris că nu vindem fiarele chiar daca le folosim incorect și ce concluzie tragi tu? Offf offf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci luam din nou, DN1, care cu toata statia ta sau ce modalitati zici tu ca ai de a sti ca e politie sau nu, este mereu cat de cat aglomerat. Cu o masina care nu spui ca ai tinut-o in limitare, dar nu ne spui ce top speed are (undeva intre 210-240?). Cu aplicatie de masurare si iti iese 161.

Eu ma duc pe un topic unde declar la un moment dat ca se merge medie 140 si ca o data, cred eu asa la feeling ca am avut ceva medie 170. Fara nicio masurare, asa subiectiv.

 

Pentru cei care chiar nu au fost niciodata nici macar pana la Veliko, se iesespre Giurgiu preponderent pe 4 benzi unde poti sa ajungi la 300 de muuulte ori. 

Apoi am zis ca am considerat din asta, moving average, fara pauze de alimentat, vami,etc. Pana Giurgiu de la iesire sunt 60km, deci oricat de tare s-ar merge tot te tine benzina.

Apoi treci prin Ruse si poti alerga din nou, da, e un drum cu 2 benzi dar bulgarii sunt cuminti ca niste obstacole fixe :D

De la Ruse pana Polikhariste (ssu cum dracu ii zice comunei alea unde este OMV-ul dinainte de Veliko) sunt 100km.

Deci vorbim dr 2 bucati, una de 60km si una de 100km, iar eu am rezervor de 21 de l.

 

Bine,eu oricum pot sa imi schimb nick-ul in Pinochio :D

Am pus povestile astea vanatoresti doar ca sa trolllez pe aici! 

:)

Iar ma simt obligat sa pun niste filmulete cu niste batranei, pe care nu-i cunosc, pe drumul de Veliko, pentru ca se pare ca nu-l cunoasteti deloc! :)

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Niko, ce elevanță au rahaturile alea de filme de câte 5 minute fiecare cu cazul de față? Fără măsurători, telemetrie etc? 

Să ne dăm seama că ce, e asfalt până la Veliko? 

Noi vorbim de 170 km de drum in mare cu o bandă pe sens, cu trafic de camioane, mașini marfă, radare etc, cu asfalt vălurit în mare parte.

Adică trafic real, în care poți să-ți pierzi permisul sau viața, nu povesti și basme!

E bine însă că mai sunt vreo 2 naivi pe aici care îți suflă în pânze, ce tare ești tu și cum mergi Dumnezeiește cu Busa, de nu se țin fazanii cu miare de coada ei. 

Acum 1 oră, Pinocchio a spus:

Eu ma duc pe un topic unde declar la un moment dat ca se merge medie 140 si ca o data, cred eu asa la feeling ca am avut ceva medie 170. Fara nicio masurare, asa subiectiv.

Tot pe nemăsurate îți spun și eu că nu ai cum să scoți medie de 170 pe drumul ăla, indiferent de cum pilotezi și ce motocicletă ai. De fapt nici tu nu știi asta, având în vedere ce ai spus mai sus.  

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Hai ca m-a prins ce va roade pe voi...ca altul poate sa  mai dea blana si in trafic real , pe cand voi nu ati fi in stare nici daca ar fi drum  liber si lat ,pentru ca va ataca drobul de sare.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, l.u.v a spus:

Niko, ce elevanță au rahaturile alea de filme de câte 5 minute fiecare cu cazul de față? Fără măsurători, telemetrie etc? 

Să ne dăm seama că ce, e asfalt până la Veliko? 

Noi vorbim de 170 km de drum in mare cu o bandă pe sens, cu trafic de camioane, mașini marfă, radare etc, cu asfalt vălurit în mare parte.

Adică trafic real, în care poți să-ți pierzi permisul sau viața, nu povesti și basme!

E bine însă că mai sunt vreo 2 naivi pe aici care îți suflă în pânze, ce tare ești tu și cum mergi Dumnezeiește cu Busa, de nu se țin fazanii cu miare de coada ei. 

Tot pe nemăsurate îți spun și eu că nu ai cum să scoți medie de 170 pe drumul ăla, indiferent de cum pilotezi și ce motocicletă ai. De fapt nici tu nu știi asta, având în vedere ce ai spus mai sus.  

 

Sa va dati seama ca in conditii de trafic foarte liber se poate merge foarte tare pe drumul ala,asta tot vreau sa intelegeti.

 

SI in filmuletele cu pricina, cam ce viteza medie zici tu ca au avut riderii? O fi peste 140? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ce ma surpinde cel mai mult este ca, desi unii din voi sunteti motociclisti cu cel putin 10 sezoane in spate, inca nu ati inteles ca plimbari in regimul asta de mers nu duc spre ceva bun. Sau ma rog, inca va place sa va pacaliti ca aveti experieta si voua nu vi se poate intampla nimic. Si da, eu cred ca o medie de 140 de la iesire din bucuresti pana la intrare in veliko (fara timp de asteptat in vama) este realizabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...