Sari la conținut

Filmare Videoclip, Motociclistii sunt ca VOI !!!


Postări Recomandate

Salutare, neamule motoretistic!

Subsemnatul, motociclist de vreo 12 ani, s-a gandit sa-si puna talentul la sapa si sa compuna o piesa adresata problemelor, prejudectailor si opiniilor refractare de care toti ne-am lovit de cand suntem motociclisti.

 

Doresc sa fac pe aceasta cale o invitatie, colegilor care au dispozitia si placerea sa participe la filmarile videoclipului aferent.

Filmarile vor avea loc VINERI 03.07.2020 (weekendul viitor), pe platforma Universitatii Romane de Aparare Carol I, la Academie la Eroilor, dupa cum poate o stiti mai bine, incepand cu orele 21:30.

Las aici link-ul Eventului pe care l-am creat special pentru filmarea videoclipului, in care sunt descrise si listate toate detaliile.

Va mulltumesc si va doresc ASFALT USCAT!

 

https://www.facebook.com/events/269162247850105/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din descriere pare că tot despre dușmani (conservari) și necazuri (neatenția conservarilor in trafic) e. Deci unde e diferenta fata de manele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, vad ca va arde de bascalie, desi HABAR n-aveti cum este formulata piesa.

 

Daca parerea voastra e ca rapul este manea nigga style, asa sa va ajute Dzeu :) 

 

Va salut, bucurativa de "simfoniile" de la radio ;) 

Rog un admin sa STEARGA topicul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii nu avem habar nici să mergem cu mobrele, ce pretenții să ai la cultură muzicală? No, zi și tu...

 

Btw, vrei să faci o adunare de motoriști în plină pandemie (nu incepe cu teoriile conspiraționiste) ca să plângă câteva gagici când ascultă piesa și să se vadă bombardierii cu teniși mergând pe mobre? Sau stând pe/lângă ele...

Conștientizarea, dpmdv, e păr la ceas. Se merge prin oraș, se tureaza motoarele, se claxonează, se merge fără cască, dar avem antemergator cu girofare și ne vede lumea. Da, știu, nu-s pătruns de spirit.

 

Și încă ceva: dacă vrei participare, pune un fragment de piesă, un refren, că vin șmecherii și se trezesc că piesa nu e hip-hop, ci vreo baladă populară ostășească cu iz de manea lacrimogenă (inimă albastră).

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 hours ago, Starcream said:

Nu stiu de ce am impresia ca o sa iasa ceva de genul

 

 

 

Heheeee..macar apar 3 motociclete calarite cum trebuie in clipul ala :)))))))  954-le meu, 1000RR-ul lui Petre Pop si GSXR-ul lui Goblin. Sa fi fost prin 2009..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, DeAngello a spus:

Da, vad ca va arde de bascalie, desi HABAR n-aveti cum este formulata piesa.

 

Daca parerea voastra e ca rapul este manea nigga style, asa sa va ajute Dzeu :) 

 

Va salut, bucurativa de "simfoniile" de la radio ;) 

Rog un admin sa STEARGA topicul!

Salut! Nu poți pune melodia aici? Cărei categorii de vârstă se pretează piesa? Rap, ce gen de rap..paraziții/ BuG, Busta Rhymes, eminem,50cent..wu-tang clan, refugees..mai continui? Ar fi edificator să pui piesa și să auzim linia melodică și nu în ultimul rând ,versurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, DeAngello a spus:

Da, vad ca va arde de bascalie, desi HABAR n-aveti cum este formulata piesa.

 

Daca parerea voastra e ca rapul este manea nigga style, asa sa va ajute Dzeu :) 

 

Va salut, bucurativa de "simfoniile" de la radio ;) 

Rog un admin sa STEARGA topicul!

Pai și ce e hip hop atunci? Nu tot despre bani, femei și șmecherie se vorbește?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Dan Ny a spus:

Fără supărare, dar când scrii ”bucurațivă” într-un cuvânt, fără cratimă, personal chiar nu-mi doresc să aflu cum este ”formulată piesa” și voi rămâne să ascult  simfoniile. Succes!

Fara suparare, cand am postat reply-ul, eram cu un picior in pat si cu capu' pe bulgari de oboseala. Cred ca sunt ultima persoana careia ai putea sa-i atribui analfabetismul. Daca alocai 2 minute din cele 14 secunde cat ti-a luat sa ma etichetezi ca analfabet, citirii Eventului, ai fi constatat fix contrariul afirmatiei tale! 

But, even so, daca pe fondul unei scapari care a rezultat in lipsa unei cratime, ai stabilit ca este cazul sa ramai la simfonii, si ca piesa mea face subiectul analfabetismului, by all means, be my guest, si fa ce-ti incanta principiile!

 

La 28.06.2020 la 15:31, JCDenton a spus:

Pai și ce e hip hop atunci? Nu tot despre bani, femei și șmecherie se vorbește?

Da, in absolut TOATE piesele rap/hip-hop, subiectul dezbatut este bunastarea sociala (smecheria) si proliferarea sexuala (futareala). 

"Total de acord", ca nu exista piesa hip-hop, creata in ultimii 30 de ani, care face nota discordanta🤦‍♂️ 

Nu exista piese care dezbat dezordinea sociala, temperamentul dictatorial al guvernantilor, subiecte de interes social, dragoste, etc. Sunt interzise prin "lege", la coada la Hanu' Drumetului✌

La 28.06.2020 la 12:15, Flower-Power a spus:

Salut! Nu poți pune melodia aici? Cărei categorii de vârstă se pretează piesa? Rap, ce gen de rap..paraziții/ BuG, Busta Rhymes, eminem,50cent..wu-tang clan, refugees..mai continui? Ar fi edificator să pui piesa și să auzim linia melodică și nu în ultimul rând ,versurile.

Intru totul de acord ca ar fi edificatoare, insa, din motive lesne de imaginat (copyright) etc, in stadiul asta, nu pot s-o postez fara o inregistrare oficiala😥 Ca nu ma dureau 5 mb s-o uploadez🙏 Dar, inteleg argumentul si-l validez, chiar daca, momentan, nu am solutie!

La 27.06.2020 la 20:03, Starcream a spus:

Nu stiu de ce am impresia ca o sa iasa ceva de genul

 

 

Nu stiu de ce ai impresia, dar am impresia, pe buna dreptate, ca ar trebui sa asculti mai intai de toate, piesa, si apoi sa-ti formulezi impresii😊 Intamplare face ca piesa sa fie formulata FIX in antiteza cu "golaneala" care face subiectul Absent - Doua "roate" 😊

Trust me, it's not like that!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...