Jump to content

Recommended Posts

Model: K1600 GT (stil Sport)

An: 2018. Cumparata de la https://bavaria-bmw-motorrad.ro/ in 2019 de mine. Nu am luat-o noua, a fost motocicleta lor de drive-test timp de un an, motiv pentru care in acte sunt al doilea proprietar.

KM: 6924 (se pot vedea in poze)

Pret: 20.000 EUR (putin negociabil)

Locatie: Se poate vedea in Bucuresti, zona Dr. Taberei/Favorit. Drive test doar cu banii in mana, va rog nu insistati.

Optionale:
- Toate cele 3 pachete suplimentare de la BMW (se pot vedea in configurator la https://configurator.bmw-motorrad.ro/index_ro_RO.html#/configurator/0F01/P0ND2,S0182,S0191,S0289,S05AA,S05AC,S07A6,S08CA/PACKS), inclusiv marsarier.
- Topcase cu inchidere centralizata (ca si cutiile laterale).
- Genti pentru toate cutiile (inclusiv topcase)
- Crash bar motor
- BMW Navigator VI

ITP valabil pana la data 13.06.2022

Garantie prelungita la inceputul acestui an, valabila pana la 29.04.2021.

Am tinut-o sub husa in sezon si in garaj in timpul iernii. Am ambele chei, manualele si cartea de service.

Modelul K1600GT a avut un recall de la BMW legat de cutia de viteze, operatiunile aferente recall-ului au fost facute la Moto Hub la inceputului anului.

Am scapat-o de pe loc pe partea stanga acum aproximativ un an dupa ce mi-a alunecat piciorul pe asfalt cand faceam un viraj la stanga. S-a rupt maneta de ambreiaj, s-a zgariat carena stanga, la fel si topcase-ul. Maneta s-a inlocuit pe CASCO, carena a fost revopsita pe CASCO, ambele la Moto Hub. Topcase-ul a fost revopsit la Pepper Studio.

O vand pentru ca mai am un adventure mai mic care se potriveste mai bine la statura mea si la stilul meu de mers (o chestiune care tine strict de preferintele personale) si nu am timp pentru amandoua.

Stiu ca exista fraza standard "fiscal pe loc", dar realitatea este ca nu stiu cat de repede mai ofera un fiscal DTIL Sector 6. Cand am fost la ei ultima data (acum aproximativ o luna) a durat o saptamana declararea unui mijloc de transport, operatiune care se facea in maxim o ora inainte de COVID-19. Chiar si asa m-am bucurat, pentru ca termenul de solutionare primit de la ei era de peste o luna. Asa ca din pacate nu pot sa promit nimic aici, in afara de faptul ca am toate taxele platite.

20190319_130613_small.jpg

20190319_130634_small.jpg

20200624_120932_small.jpg

20200624_120941_small.jpg

20200624_120947_small.jpg

20200624_120954_small.jpg

20200624_121000_small.jpg

20200624_121018_small.jpg

20200624_121032_small.jpg

20200624_121041_small.jpg

• 1 month later...
  • Admin

Ți-au crăpat la MotoHub cutia pentru recall? 

Este afectată toată gama 1600 după 2015 parcă pentru porcăria asta. 

Sincer, nu stiu exact ce i-au facut. Stiu ca interventia a avut legatura cu cutia de viteze si sunt sigur ca au desfacut-o, dar nu stiu mai multe detalii. Eu nu simt nicio diferenta la cutie fata de cum era inainte de interventie.

• 4 weeks later...

Cu 100 euro scazuti la 80km... da-mi un semn cand ajungi la 10mii cu ea :D

Acum serios, mobra ma tenteaza, dar la cat timp de touring am in ultima vreme... din pacate as admira-o in garaj doar.

Spor la vanzare !

Acum 7 ore, Cap0ne a spus:

Cu 100 euro scazuti la 80km... da-mi un semn cand ajungi la 10mii cu ea :D

Acum serios, mobra ma tenteaza, dar la cat timp de touring am in ultima vreme... din pacate as admira-o in garaj doar.

Spor la vanzare !

:) Multumesc. Stiu cum e cum timpul lipsa, e singurul motiv pentru care o vand.