Sari la conținut

Conducta frana spate Kawasaki zr-7s 2001


Postări Recomandate

Racingnick.ro au conductă și fitinguri.

IMG_20200626_194636.jpg

IMG_20200626_194645.jpg

Ce vezi aici e de pe un R1.

Un metru de furtun e vreo 35 lei, fitinguri cam 30 lei bucata + 4 șaibe de 1 leu. Șuruburile le poți refolosi.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Baxxter a spus:

Vezi la Grant Racing că îți fac ei ce vrei. Au și topic la servicii, pe service.

 

Userul Cesar. 

Merci mult. Mers, resolvat.

Acum 19 minute, Lucian_M a spus:

Racingnick.ro au conductă și fitinguri.

IMG_20200626_194636.jpg

IMG_20200626_194645.jpg

Ce vezi aici e de pe un R1.

Un metru de furtun e vreo 35 lei, fitinguri cam 30 lei bucata + 4 șaibe de 1 leu. Șuruburile le poți refolosi.

Multumesc mult. Notat. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru puțin!

Furtun, fitinguri și șaibe dash3, nu altceva. Fitingurile sunt drepte, 20, 45 și 90 grade (dacă rețin bine). La R1 am luat 4 drepte și două la 20 grade. Să iei și una sau două olive de rezervă, în caz că nu-ți iese din prima (5 lei bucata). Se montează destul de ușor, iar avantajul e că poți refolosi fitingurile, sunt din oțel inoxidabil. Practic e un sistem ușor de configurat, dacă te pricepi un pic la bijutereala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Lucian_M a spus:

Pentru puțin!

Furtun, fitinguri și șaibe dash3, nu altceva. Fitingurile sunt drepte, 20, 45 și 90 grade (dacă rețin bine). La R1 am luat 4 drepte și două la 20 grade. Să iei și una sau două olive de rezervă, în caz că nu-ți iese din prima (5 lei bucata). Se montează destul de ușor, iar avantajul e că poți refolosi fitingurile, sunt din oțel inoxidabil. Practic e un sistem ușor de configurat, dacă te pricepi un pic la bijutereala.

Multumesc de sfat. Ar trebui sa mearga cele de 20 grade cu un furtun de 600 mm. Momentan nu ma bag eu sa ii fac nimic, e pacat sa ratez sezonul :)) . La iarna, in schimb, pot sa experimentez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se montează rapid, într-o oră e gata totul.

Nu știu cum e la tine, dar să ai grijă să nu aibă conducta coturi foarte strânse.

 

Abia acum am văzut că ai rezolvat.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...