Sari la conținut

Transfagarsan DESCHIS 😍


Postări Recomandate

1 hour ago, l.u.v said:

Asfaltul pe Transfăgărășan este întotdeauna prost pentru motocicliștii români și bun pentru cei străini. 

Zici? Eu am fost și cu vreo doi străini care au rămas surprinși de peisajele uimitoare și de "calitatea" asfaltului de la lac in jos, spre baraj. Eu cred că e o rușine pentru noi ca popor sa nu fim in stare sa avem o calitate decenta a asfaltului pe un drum emblematic pentru noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zona de arges....infecta

nisip si asfalt in curs de plombare

sibiu ..ok insa de la balea in jos pana la cascada balea s a rupt si asta

are serpisori de la dintii de lama si in curbe este nasol rau

nu l recomand in wkend

azi am platit si taxa la URSOAICA CU 3 PUI

F2BC04BA-C348-4E97-89D1-278EAF8ECB97.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat a consumat scuterul B-Transfagarsan-B?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 9 ore, Bart Bz a spus:

Zici?

Nu eu, zic alții. 

Acum vreo 2 ani am oprit după Bâlea, la 8 urile alea.. 

Plin de străini pe mobre, nu știu dacă am văzut 3 românași. 

M-am dat în vorba cât mi-am tras sufletul, l-am întrebat pe un ceh dintr-un grup dacă îi place și a mai fost. 

A surâs și mi-a spus că a mai fost de cel puțin 20 ori 🙂

Și este același asfalt an de an, și sute de mobre cu numere din toată Europa. 

Se vede asta mai ales în timpul săptămânii. 

 

În rest, perfect de acord cu restul ce l-ai spus, ce ar fi fost să avem peste tot drumuri ca în palma? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 34 minute, frigider a spus:

mmm nu stii cum evita animalu o groapa dar nu te evita pe tine :) 

Ai si tu dreptate, siguranta nu e chiar direct proportionala cu starea drumului.
Graficul are un fel de curba la inceput, daca avem un drum acceptabil pe care se poate prinde ceva viteza fara sa iti sara prezoanele de la roti si este spart doar pe alocuri, este intr-adevar mai periculos.
Dar cu cat drumul este spart cat mai uniform si iti pierzi rotile la 50, nu mai bagi suta :)) si brusc devine mult mai sigur din punct de vedere al accidentelor cu 2+ participanti, iar zicala 'prost de dai in gropi' se transforma in 'dau in gropi, orice as face si la roti nu mai am capace'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, robert23mg a spus:

Ai si tu dreptate, siguranta nu e chiar direct proportionala cu starea drumului.
Graficul are un fel de curba la inceput, daca avem un drum acceptabil pe care se poate prinde ceva viteza fara sa iti sara prezoanele de la roti si este spart doar pe alocuri, este intr-adevar mai periculos.
Dar cu cat drumul este spart cat mai uniform si iti pierzi rotile la 50, nu mai bagi suta :)) si brusc devine mult mai sigur din punct de vedere al accidentelor cu 2+ participanti, iar zicala 'prost de dai in gropi' se transforma in 'dau in gropi, orice as face si la roti nu mai am capace'

ma ... tu esti PSD ist?😂😂😂

exact de aia nu avem autostrazi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat ieri o tura, destul de liniste, putine masini, multi ursi , am vazut 5,  a plouat cu 1h inainte de a intra pe TF si am mers taraş -grăpis, asfaltul este bunicel daca nu mergi raising😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...