Sari la conținut

Accident Iuliu Maniu 01.07


divi13
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Corect, am vorbit la oboseală, dar se înțelege ideea. 

Plus că din ce imi amintesc din filmare, din dreapta au intrat în intersecție 2 mașini, cam greu (dar nu imposibil) să intre ambii pe rosu. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Update: Acum am fost acolo, și am văzut fazele semaforului, stau în zona, din păcate bikerul a trecut pe rosu,mașinile alea doua au apucat verde din ce îmi dau seama, cam la o secunda, doua după se face galben. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 7 ore, Fly Alex a spus:

Update: Acum am fost acolo, și am văzut fazele semaforului, stau în zona, din păcate bikerul a trecut pe rosu,mașinile alea doua au apucat verde din ce îmi dau seama, cam la o secunda, doua după se face galben. 

Imi cer scuze că m-am rățoi aseară, am spus și eu o aiureala cu culoarea roșie și m-au corectat băieții. 

Era greu să intre mașinile alea 2 pe roșul și cu viteza, așa cum s-a întâmplat. 

Plus că dacă ne uităm atent, din direcția opusă motociclistului nu a plecat nimeni de la stop. 

Clar că era roșu pe fluxul lor și al lui. 

Păcat de cei morți și care au rămas șocați și marcați mult timp de acum încolo! 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, l.u.v a spus:

Era greu să intre mașinile alea 2 pe roșul și cu viteza, așa cum s-a întâmplat. 

 

nu am idee ce s-a intamplat acolo, dar asta chiar nu e argument

vad in fiecare zi masini care trec in grup pe rosu cu viteza, asa e viata pe aici

 

la fel, cand opresti la semafor te uiti in oglinzi fiindca uneori ala din spate decide sa accelereze in loc sa incetineasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am afirmat ca facea diferenta. Clar nu la impactul asta, dar la altele sigur. Crezi ca era prima data cand mergea asa?

 

Sectiunea este "Accidente/ Sa invatam din greselile altora". Din start, nu ai voie sa te urci pe motor asa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Silver Arrow a spus:

Eu acuma am observat: omul asta avea luminile aprinse?

Ca se vede lampa de frana cat sta franata dar cand pleaca se stinge tot....

A plecat prea repede , nu a reusit lumina sa se tina de el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si eu de mai multe ori la filmare, becul de stop ii functioneaza (vezi in prima parte) dar nu se aprinde in intersetie
Plecare in tromba, nu prea vad, a mers destul de constant ('incetinirea' care se vede pe filmare cred ca e schimbarea in treapta 2)
Sigur nu s-a uitat nici macar fuga in dreapta, era concentrat la altceva, altfel s-ar fi vazut macar o tentativa de frana
E tardiv oricum, toate calculele astea sunt de prisos daca nu iti iese bine rezultatul atunci pe loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 08.07.2020 la 1:31, l.u.v a spus:

La lovitura și impactul ăla crezi că făcea vreo diferență echipamentul? 

Aha vezi,cat trauesti inveti,acum ma prind de ce 3/4 din baieti sunt in maiou si tenesi pe motor, ca oricum nu.i ajuta in caz de ceva. Scuze am uitat, fara intentie sa fiu misogin  si fetele pe motor  in tricou si colanti

Editat de Djenavar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...