Sari la conținut

Voltmetru


MirceaB
 Share

Postări Recomandate

Salutari,

In urmatoarea perioada vreau sa-mi instalez pe motocicleta un voltmetru. Vreau un sfat din partea celor care deja au asa ceva pe motor. Ce marca folositi, cat sunteti de multumiti de el, exista pe piata un produs ceva mai complex, care sa indice de exemplu si amperajul?

Am nevoie de ceva cat mai discret.

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi la el, marcă...

Ceaina, frate! Dacă găsești altceva, ești tare. Pui releu, iei curent pentru voltmetru direct de la baterie. Cu câțiva dolari iei unul ok. Ignoră-l pe al meu, că are 3 ani și a văzut multe.

IMG_20200620_200700.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca gasesti cumva branduit nu este decat in logo peste acelasi produs.

Sau, cum am mai vazut, magazine de profil vand foarte scump acelasi plastic din piata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, eu am gasit ceva de la Koso, cu interval de masurare intre 8 si 18v. Este ceva ce se poate lipi undeva pe bord, nu cred ca imi este comod din punct de vedere ergonomic, unul cu prindere pe ghidon. Ma gandeam ca totusi, ca fiecare produs, sunt mai bune si mai rele, de asta am intrebat. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Lucian_M a spus:

 

IMG_20200620_200700.jpg

Cum e cel de pe stanga am si eu la scuter, merge foarte bine doar ca mai sus de 14.5 nu mai indica. Aia e limita modelului meu.

 

La TA am modelul de mai jos cu o adaptare. A fost acoperit cu silicon pentru a-l face waterproof. Este montat la exterior si de aceea am preferat siguranta pierzand usb-urile pe care oricum nu le foloseam.

 

28274552-1549126119.thumb.jpg.4525bf510fc55743aec59fa8fb694858.jpg

 

In concediu am vazut o improvizatie foarte reusita cu voltmetrul de la o baterie inteligenta. Cum aveam si eu una prin casa am extras dispozitivul si pus deoparte la pastrare. Este vorba de asta.

 

IMG_20200705_085500.thumb.jpg.d1ceda170067e1b0a941d31e14c73957.jpg

 

Variantele pe care le am le folosesc trase printr-un buton pentru on/off.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asta este o chestie pe care nu am mentinat-o si trebuia. Waterproof obligatoriu, nu vreau sa fiu tot timpul atent sa nu ajunga apa in el si din cauza asta sa se intample alte tampenii. De usb nu am neaparata nevoie, intrucat motocicleta a venit cu asa ceva direct din fabrica. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 50 minute, HondaRider a spus:

Tot de genul am si eu,doar ca are doar 2 mufe usb si atat.E cu mufe de cauciuc.A plouat pe el si inca n-a decedat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...