Sari la conținut

Cruiser mare


Postări Recomandate

Caut un cruiser mare, peste 1000cmc . In stare  buna, sa nu aiba nevoie de interventii in perioada apropiata. Fara defecte ascunse. Sa aiba ambele locuri disponibile (de preferat si rezematoare ptr pasager). Fara bobbere sau alte chestii modificate. Fabricatie dupa 2000. 

Dispun de max 6000 euro. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 10.07.2020 la 10:42, bc_krist a spus:

Caut un cruiser mare, peste 1000cmc . In stare  buna, sa nu aiba nevoie de interventii in perioada apropiata. Fara defecte ascunse. Sa aiba ambele locuri disponibile (de preferat si rezematoare ptr pasager). Fara bobbere sau alte chestii modificate. Fabricatie dupa 2000. 

Dispun de max 6000 euro. 

 Am o HONDA VT 1100 ACE din 1997 daca te intereseaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 10.07.2020 la 10:42, bc_krist a spus:

Caut un cruiser mare, peste 1000cmc . In stare  buna, sa nu aiba nevoie de interventii in perioada apropiata. Fara defecte ascunse. Sa aiba ambele locuri disponibile (de preferat si rezematoare ptr pasager). Fara bobbere sau alte chestii modificate. Fabricatie dupa 2000. 

Dispun de max 6000 euro. 

Salut, ai PM/...HONDA VTX 1800-2007/inmatriculata

Te salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Caut in continuare. 

Cunoasteti pe careva de incredere care aduce din afara astfel de modele. Am gasit cativa care se ocupa cu asta, aduc motoare din state sau canada. E un gagiu prin valcea care aduce din canada, unii prin snagov aduc din state. Ati auzit, cunoasteti ceva? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, bc_krist a spus:

Caut in continuare. 

Cunoasteti pe careva de incredere care aduce din afara astfel de modele. Am gasit cativa care se ocupa cu asta, aduc motoare din state sau canada. E un gagiu prin valcea care aduce din canada, unii prin snagov aduc din state. Ati auzit, cunoasteti ceva? 

 

"Gagiul" din Valcea, pe numele lui Paul Cristian Baiasu, aduce mobre faine si e cinstit la raportul calitate pret. Am doi prieteni care au luat motociclete de la el. Recomand.

 

Cele bune, 

Alex. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut peste 15 motoare in ultimele 2 luni juma. De la unele in stare bunicica dar mult supraevaluate pana la fiare luate cu max 3000 dolari din state sau canada si vandute cu 6000 euro la noi. Am vazut motoare prezentate ca impecabile pe principiul "nu necesita nici o investitie" si care de fapt necesitau urgent schimbari de gume, discuri, placute, lichide sau mai costisitor reglaje la motor (carburatie, reglaj supape, lant transmisie, compresie etc). Am vazut motoare impecabile vizual dar cu vicii mecanice ascunse. Vazut motoare care aratau jalnic vizual dar mecanic brici. Pacat de ele, ptr ca aratau ca kuru. Am mers sute de km ca sa vad 2 motoare ptr care proprietarii se jurau pe mormantu stramosilor ca sint bibelouri. Timp si benzina aiurea. Nu inteleg de ce nu pot fi unii cinstiti. Spuneti fratie ce are motoru, ce investitii are nevoie. Ne intelegem, negociem. Sa fim toti multumiti. Nu mai umblati cu vrajeli aiurea. Nu mai faceti oamenii sa mearga 500 km ptr ceva "impecabil" si la fata locului sa faca motoru ca toaca bisericii. 

Revin cu rugamintea, daca are careva un cruiser mare, in stare buna, care sa nu necesite cine stie ce investitii pe viitor, dati un semn. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau neaparat din tara. Daca stiti pe careva serios care aduce moto din afara dati un semn. 

Un cruiser de peste 1300 din 2010 in sus, cu 6000 epuroi cam greut. Indiferent de unde. Poate prin canada sau state. In europa greu de gasit ceva in stare super. Am periat diverse siteuri si slabe oferte. 

Oricum mi s-a pus pata pe urmatoarele, in ordinea preferintelor: kawa vn1700, vtx1800, xvs1300, kawa vn1600, suzuki m90. 

Editat de bc_krist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
La 03.10.2020 la 16:39, bc_krist a spus:

Nu vreau neaparat din tara. Daca stiti pe careva serios care aduce moto din afara dati un semn. 

Un cruiser de peste 1300 din 2010 in sus, cu 6000 epuroi cam greut. Indiferent de unde. Poate prin canada sau state. In europa greu de gasit ceva in stare super. Am periat diverse siteuri si slabe oferte. 

Oricum mi s-a pus pata pe urmatoarele, in ordinea preferintelor: kawa vn1700, vtx1800, xvs1300, kawa vn1600, suzuki m90. 

Man si eu ma uit dar sa stii ca sub 14k nu prea gasesti nimic serios, ma refer in mod special la Kawa VN1700 si Suzuki m90.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un VN 1700, sub 20 k km, după 2010, ar ajunge cu tot cu transport din Germania, sub 8 k euro 

Văzusem de 2 săptămâni, unul alb, 2012,parca, vreo 9 K km, la vreo 7500 euro. Cred ca avea și genți laterale, nu rețin dacă avea ABS

Dacă te interesează, pot să-l caut(era la un dealer, lângă Dresda) 

Editat de Motologistic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Da. Inca mai caut. A crescut si suma pe care o pot oferi. 8000 euro. Dar sa fie musai injectie si peste 2006 ca an de fabricatie. Si minim 1600 cmc. 

Ca si preferate: vulcanii de 2000,1700 sau 1600, rocket 3, vtxul de 1800, yamaha de 1900.

Sa nu uit suzuki. C90 sau c109. 

C90 are sub 1600cmc, dar e mare ca si gabarit si este ok. 

Editat de bc_krist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...