Jump to content

ATENTIE, gunoi in trafic!!! LOGAN ALB 'B 22 GVJ'

Recommended Posts

• Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acum 5 minute, Flower-Power a spus:

Ce-au făcut băieții? 😂 au făcut accident împreună dar separat. 

la fel ca eroul din poveste...

La 12.07.2020 la 15:00, offside-quilt a spus:

daca erati cu el acolo cui ii dadeati dreptate atunci pe moment?

lasa asta, daca erau ei in locul lui, cati adunau pietricele?

vai de (cuvant urat) mea.

Acum 6 minute, superbec a spus:

la fel ca eroul din poveste...

Dacă nu e accident unul cu celălalt nu se întâmplă nimic la poliție decât auto vătămare. Si când zic auto mă refer la faptul că ți-o faci tu singur cu mâna ta. Loganistul este cel mult autorul moral al accidentului dar nu este stipulat nimic în lege legat de sancțiuni și prevederi în codului rutier. Cazurile în care autorul moral al unui accident a fost pedepsit cred că le numeri pe degetele de la o mână.. dacă ar fi prevederi în sensul ăsta câți ar mai parca mașina pe trecerea de pietoni, sau aproape de trecere? 

https://www.ziaruldeiasi.ro/local/caz-rar-dosar-penal-pentru-un-sofer-autor-moral-al-unui-accident~ni6eil

Rarisim

Acum 23 minute, Flower-Power a spus:

😂 au făcut accident împreună dar separat. 

nu mai rade :P , se intampla des mai ales la incepatori ,

problema e ca se incearca plasarea vinei pe orice alt factor decat pe incompetentul de la ghidon , a trecut pitonul pe rosu, loganu nesimtit, motociclistul nenorocit, baba cu pejo etc.

cat timp motociclistul crede ca a fost vina altcuiva nu va incepe sa invete... pt ca el e fara greseala, alti bizoni ii tot trec prin cale.

stiu ca am trecut si eu prin asta , dar am avut prieteni mai destupati care mi-au spus .. ai cazut ca esti in plm prost si nu stii sa franezi, sa iei o curba, sa anticipezi sa etc.

Cu o dovadă video poți da in judecata ciumpalacul.se stabilește în instanță autorul moral.am o cunoștință care și a reparat motorul+ daune morale, pe banii unuia care a intrat pe roșu în intersectie.a frânat puternic,pierdut fata,făcut poc fara contact....luat banu' gros dupa 2ani la stabilirea sentinței.pam pam

Acum 4 minute, superbec a spus:

nu mai rade :P , se intampla des mai ales la incepatori ,

problema e ca se incearca plasarea vinei pe orice alt factor decat pe incompetentul de la ghidon , a trecut pitonul pe rosu, loganu nesimtit, motociclistul nenorocit, baba cu pejo etc.

cat timp motociclistul crede ca a fost vina altcuiva nu va incepe sa invete... pt ca el e fara greseala, alti bizoni ii tot trec prin cale.

stiu ca am trecut si eu prin asta , dar am avut prieteni mai destupati care mi-au spus .. ai cazut ca esti in plm prost si nu stii sa franezi, sa iei o curba, sa anticipezi sa etc.

Asta e mentalitatea majorității, nu pe toți ne încearcă introspecția nici în momentele unice și rarisime de sinceritate cu noi înșine...

Acum 6 minute, caracterincompatibil a spus:

Cu o dovadă video poți da in judecata ciumpalacul.se stabilește în instanță autorul moral.am o cunoștință care și a reparat motorul+ daune morale, pe banii unuia care a intrat pe roșu în intersectie.a frânat puternic,pierdut fata,făcut poc fara contact....luat banu' gros dupa 2ani la stabilirea sentinței.pam pam

O spui de parcă e o fericire..2 ani de la stabilirea sentinței, și câți de judecată?  pierdut bani, nervi, liniște prin tribunale, după ce în prealabil ai stat pe spate sau în cârje pe vreun pat de spital.

Bine că în cazul de față, nu e aplicabil.

Acum 14 minute, caracterincompatibil a spus:

Speta asta la Facultatea de Drept  e la seminarul de cascadorii rasului  .  Ce dauna morala a suferit individul ?  I-a stricat reputatia de motociclist desavarsit ?  Nu il mai invata tampenii , baiatul  asta s-a scurs pentru ca e praf si inca nu isi da seama de asta .    E plin de juristi si epidemiologi wannabe pe forumul asta .

Nda, o fi el praf dar, vorba colegului de mai sus cati dintre noi, de VOI nu se pune problema , adunam pietricele de pe jos, VOI in general aveti in zilele  voastre proaste abilitatile  lui MM/VR46/Lori/Max Biaggi in zilele lor cu performanta maxima, cine dracu se pune cu voi

Edited by Djenavar

Aia care numa ce au muscat din asfalt sau din eternitate , sunt cei care credeau ca lor nu li se poate intampla ,... iar cei care comenteaza si ii  fac praf , sunt cei care inca mai cred ca lor nu li poate intampla.

Acum 19 minute, JUST4TNT a spus:

Ce dauna morala a suferit individul ?

nu cred ca e amuzant sa crezi ca o sa crapi. poate privesti viata altfel dupa o experienta din asta.

Acum 24 minute, JUST4TNT a spus:

baiatul  asta s-a scurs pentru ca e praf si inca nu isi da seama de asta

man, asa e dar a a fost ajutat. daca pica singur de capu lui nu mai scria aici. se intampla des treaba asta, cazut din sperietura sa zicem. nu inseamna ca e normal.

Acum 21 minute, JUST4TNT a spus:

Speta asta la Facultatea de Drept  e la seminarul de cascadorii rasului  .  Ce dauna morala a suferit individul ?  I-a stricat reputatia de motociclist desavarsit ?  Nu il mai invata tampenii , baiatul  asta s-a scurs pentru ca e praf si inca nu isi da seama de asta .    E plin de juristi si epidemiologi wannabe pe forumul asta .

Nu bre.si a rupt clavicula 

In aceași intersecție(Crângași) am fost la un pas să mă înfig in bara spate a unuia care a trecut pe roșu.nu se vede in stânga ,fiind intrare la metrou din statia lui 41

Uanabe ăla,și a scos pârleala pe banii jmecherului....l a usturat bine in fund 

Acum 50 minute, goe 75 a spus:

Aia care numa ce au muscat din asfalt sau din eternitate , sunt cei care credeau ca lor nu li se poate intampla ,... iar cei care comenteaza si ii  fac praf , sunt cei care inca mai cred ca lor nu li poate intampla.

e ok, am cazut si eu de vreo 4 ori. Dar numa din vina mea, desi odata mi-a taiat unu fata, la 4 metri distanta insa. 

Acum 1 oră, goe 75 a spus:

chiar nu credeam ca esti din ala care are impresia ca intotdeauna e vina altcuiva ...

dc crezi ca "fara impact" e o zona legislativa " gri" ?

16 minutes ago, superbec said:

chiar nu credeam ca esti din ala care are impresia ca intotdeauna e vina altcuiva ...

dc crezi ca "fara impact" e o zona legislativa " gri" ?

Nope , eu cred cu tarie ca sunt extrem de rare cazurile in care mobristul nu are macar o parte din vina , indiferent daca e cu impact sau fara...

Dar am vazut destui comentatori/distrugatori care si-au luat-o mai tarziu si s-au mai calmat.

Pe forum vad multi care si-au luat-o dar ei tot mai intelijenti decat ultimul cazut sunt.

pentru ca intelegerea factorilor nu exclude posibilitatea unui accident

in schimb degajarea fata de vinovatie are urmari grave pt oase , vezi adrienul de iashington cate mobre a totalizat... 

Acum 6 ore, superbec a spus:

Daca asa crezi tu ca s-a intamplat e ok, plus ca se intelege lipsa de interes si logica cu care ai scris la postu' asta :)). Am explicat destul cum s-a intamplat incat nu mai are importanta.

Pentru restul utilizatorilor care n-au raspuns la misto, va multumesc, mai ales ca unii ati dat si cate un sfat sau macar ati incercat.

Scopul acestei postari nu era sa-mi plangeti de mila sau sa-mi aratati unde am gresit mai ales ca nu se poate intelege exact cum s-a intamplat incidentul dintr-o descriere asa scurta, dar daca ati citit cu atentie unii cred ca ati inteles in mare cum a fost. 

Eu am invatat ceva din aceasta pațanie si sper ca si alti motociclisti sa inteleaga ce vreau sa spun incat sa nu invete pe propria piele :))

Iar daca aveti vreodata neplaceri cu Lucian conducatorul Loganului B 22 GVJ, sa faceti ce trebuie si sa nu aveti incredere in ce spune!

Asfalt uscat daca se mai poarta vorba :)) ✌

Acum 59 minute, einstein1984 a spus:

fie ca cel care nu a trecut niciodata pe rosu sa arunce primul cu bordura

Cu Loganul sau cu motorul?

Acum 4 ore, P.I.G. a spus:

Daca asa crezi tu ca s-a intamplat e ok,

tu in continuare nu intelegi ca "fara impact" inseamna ... fix ca in filmulet

Acum 3 ore, Djenavar a spus:

Cu Loganul sau cu motorul?

Cu logan sigur n-am trecut, bag o comandă la videanu? :huh: