Sari la conținut

01-02 Gran Premio Red Bull de Espana & Gran Premio Red Bull de Andalucia


xt600
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 372
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bai da tare ##@@#$%^^, o merita nu o merita AM locul la Honda aata este, dar umpleti N pagini ca Lorenzo are voie sa se adapteze2 sezoane la Ducati ca de asa e el "adaptator", "amăritul" asta abia a vazut motocicleta asta, nu a avut timp nici sa o miroase nu sa o si probeze/testeze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Buggy a spus:

@Method....eeh esti rau!...AM tre sa se adapteze,nah e primul sezon in m.gp...😂

Oricum...magarie mare ce sa facut la Honda cu venirea lui...si parerea mea e ca nici la LCR nu isi merita locul...si nu s de ce am vaga impresie ca nici Lucio C. nu l doreste da i l au bagat pe gat ...urat!

In schimb Pol E....a scos un rezultat f bun zic eu ...e peste Ducati de uzina..

:agree:

Pol a prins aripi de cand a auzit ca scapa de grinzile cu zabrele :)

 

Se pare ca noua guma Michelin e mai benefica pt Yamaha decat pt deja binecunoscutul stop-n-go specific Honda & Ducati.Sunt curios ce vor face (toate cele 4) Yamaha in cursa,mai ales ca au fost temp de aproape 50 gr care mai demult le-ar fi trimis la jumatea clasamentului.

Cred ca guma cea noua e de departe cel mai interesant aspect al inceputului de sezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rossi l.a lasat ca n.avea chef de body check.

Marquez e un monstru...la modul bun.

Ma intreb insa de care din cele 2 yamaha i.a fost frica de a fortat si a gresit acolo in 11.

 

Singurul care nu si.a aratat cartile din mana e Quarta

 

 

Mda,asta e singurul punct slab al lui MM,cand pierde controlul o ia razna si nu mai gestioneaza nimic.Pacat de efort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Method a spus:

Rossi l.a lasat ca n.avea chef de body check.

Marquez e un monstru...la modul bun.

Ma intreb insa de care din cele 2 yamaha i.a fost frica de a fortat si a gresit acolo in 11.

 

Singurul care nu si.a aratat cartile din mana e Quarta

 


ca de obicei nu te dezminti de haitereala:).

a fortat incercand sa puna o distanta care sa o manageruiasca dupa.

cu vinales pe soft era clar ca nu il tine fata. Qua era departe.

dar, tu cu logica ta de hater, tre sa faci cumva sa ramai la ideea ca vinales nu are ca cauta acolo☺️.

 

bravo qua... asteptam de anul trecut victoria asta... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dințosu ' s-o fi rupt? Că nu arăta bine deloc... S-a dovedit că doar singur se poate bate, și după salvarea IN CRE DI BI LĂ a venit la bătaie pt podium, și probabil voia locul 1, că dacă ar fi avut minte s-ar fi mulțumit cu cât putea să recupereze și ieșea rider of the day cu un snop de puncte. 

Rossi cred că a făcut ca piloții (auto cel puțin) autohtoni, decât să și-o ia rău pe pistă mai bine o dă abandonată. Nasol. 

P. S. Ce freză de Geani are El Diablo! 🤭

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-as fi zis ca JLo a avut atat de multi fani. De cand nu mai concureaza tribunele sunt goale 🤣

 

Extraordinar Quarta! Tot weekendul. N-avea nicio sansa cu MM pe pista insa a meritat victoria cu varf si indesat.

 

MM iar a salvat-o fabulos. Cred ca e salvarea la cea mai mare viteza de pana acum. Extraordinara recuperarea. Pacat de tavaleala. La cat de rau a aratat s-ar putea sa-l coste campionatul mai ales in formula condensata de acum. S-a dovedit inca o data ca singurul care-l poate bate pe MM e 93.

 

Cumva a reusit si Dovi s-o dreaga pe final. In rest, cam sters...

 

Stie cineva ce-a patit Vale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Quart! Prima victorie in dreptul lui, insa trebuie sa fie realist... daca MM nu gresea prima data, secundele pe care le-a recuperat pana  sa cada, erau puse intre el si al doilea clasat.  

Rossi ar trebui totusi sa se gandeasca la retragere. Chiar nu mai este cazul sa semeneze inca un contract.. risca sa devina ciuca batailor. Mai voalat, asa, si nenea ala de la Michelin i-a transmis ca este cam out of date. 

Mare pacat pentru Suzuki... 

In fine, observ ca AM a dus motocicleta cam pana unde a lasat-o Lorenzo, anul trecut. Buni piloti! 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, xt600 a spus:

daca

Și cu parcă! 🤬

Ca să câștigi o cursă e musai s-o termini, mergând pe genunchi și prin pietriș n-o poți scoate de fiecare dată la capăt, mai ales dacă te și lăcomești ca Haplea, s-a bătut singur dințosu'. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, john17 a spus:

Și cu parcă! 🤬

Ca să câștigi o cursă e musai s-o termini, mergând pe genunchi și prin pietriș n-o poți scoate de fiecare dată la capăt, mai ales dacă te și lăcomești ca Haplea, s-a bătut singur dințosu'. 

Si asta e drept! Subliniam doar ideea ca Cabroncito avea potentialul de a castiga cursa la o diferenta mare. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, damager a spus:

ca de obicei nu te dezminti de haitereala:).

a fortat incercand sa puna o distanta care sa o manageruiasca dupa.

cu vinales pe soft era clar ca nu il tine fata. Qua era departe.

dar, tu cu logica ta de hater, tre sa faci cumva sa ramai la ideea ca vinales nu are ca cauta acolo

Nu am avut nici un comentariu la adresa lui Vinales,aia e concluzia ta.

M.am intrebat doar,logic,de care din cele 2 Yamaha i a fost frica de a fortat asa,tu ai si tras concluzii ca il hateresc pe Vinales?ce legatura are?...in fine,cainii latra caravana trece

 

Pacat ca n.a prins Miller un podium,pana la urma Dovi si.a facut treaba.Dar....dupa cursa Gigi s.a dus fix la Miller sa ia primele impresii despre cursa,nu la Dovi.Asta spune multe.

 

Rossi abandon tehnic?

Incredibil cum a ramas si Morbi in sa.

 

HRC a zis pe twitter ca are probleme la brat,se fac investigatii.

Acum 11 minute, john17 a spus:

s-a bătut singur dințosu'. 

Azi da.

Cred ca daca nu gresea nu avea adversar mai ales cu 53 de grade la sol,dar era interesanta o batalie intre el si Quarta....si Vinales desigur ca sa nu se spuna iar ca sunt hater la adresa maverickului 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, Method a spus:

 

Pacat ca n.a prins Miller un podium,pana la urma Dovi si.a facut treaba.Dar....dupa cursa Gigi s.a dus fix la Miller sa ia primele impresii despre cursa,nu la Dovi.Asta spune multe.

 

Pai ala era la boxa si Dovi la presa... unde necaz sa il intrebe? Incepi si tu ca si comentatorii de la Digi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu in seama pe aici...in legatura cu ce a spus cineva mai devreme ca MM s-a batut singur.

 

am avut norocul sa port o discutie cu un psiholog bun (din genul ala care chiar avea apucaturi de psiholog) si prin mana caruia trecusera sportivi (mai mult de la sporturi colective ce-i drept). Era undeva dupa primele episoade din serialul cu Jordan. Si spunea, printre altele, ca te nasti cu nebunia asta - de a vrea sa o duci tot timpul in limita. Nebunia care, mai tarziu, se antreneaza. Multi clacheaza, multi se opresc la un punct, putini ies super campioni!

si asta ne face sa ii iubim...si sa ne ramana in minte curse celebre, momente celebre, depasiri sau recuperari. din cauza aia ii iubim pe Rossi, pe MM, pe Biaggi. Ca duc sau duceau cursa la limita atunci cand lucrurile nu erau in favoarea lor. pe de alta parte Hayden a fost un campion, dar titlu a fost castigat mai mult din curse in care si-a conservat locul...a stiut sa stranga puncte - dar putine au ramas momentele in care lumea isi aduce aminte de Hayden facand ceva memorabil.

 

azi mai mult ca sigur ca a simtit ca fiind a lui cursa. i-a simtit si pe ceilalti si probabil a avut o siguranta. a gresit si a salvat-o acolo unde foarte putin o faceau (am vazut pe reluare ca la un moment dat avea 67 grade aplecarea - statea mai mult pe janta decat pe cauciuc). dupa? andrenalina la maxim plus fustrare cat incape. bag mana in foc ca in fiecare clipa, dupa ce a curatat cauciucurile si a vazut ca merge s-a gandit doar la victorie.

 

a cui e vina? a echipei as spune...ai ajuns pe 3..in fata ta este un pilot cu soft/soft, mai sunt 5 tururi si primul este la 5 sec...II DAI MESAJ...la bordul motocicletei, pe panou...RELAX. faci ceva ca tu, echipa, inginer, ar trebui sa gandesti limpede si sa iti dai seama ca este aproape imposibil sa castige.

 

MM? cred ca era intr-un ~point fixation~ sa spunem asa. si singur nu putea sa se opreasca ca asa este el. si sunt absolut sigur ca asa ar fi facut si Rosii...si Biaggi...si Stoner...si Doohan....dar nu cred ca o faceau Hayden sau Lorenzo.

 

Pfff....stiu ca a iesit un mesaj lung si filosofoc...dar la naiba, ploua afara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, dragoss a spus:

MM? cred ca era intr-un ~point fixation~

A "muscat" din vopseaua alba si probabil ca diferenta de aderente intre cele 2 suprafete a dus la accident. A alunecat pe vopsea si cand a prins asfaltul a zburat din sa.

Lorenzo a facut ceva similar in Germania la Sachsenring cand era la Yamaha (cu mentiunea ca Lorenzo a intrat bine de tot cu rotile pe vibratoare cu motocicleta inclinata mult si s-a dus taras, nu a facut high side). 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...