Sari la conținut

01-02 Gran Premio Red Bull de Espana & Gran Premio Red Bull de Andalucia


xt600
 Share

Postări Recomandate

Acum 14 ore, PoliBuc a spus:

Ca idee, au fost toate cursele pe Digi 4 de pe la 8.00

Ce a facut MM acolo... este antologie. Este, sunteti sau nu de acord, un fenomen. Daca ar mai avea si un strop de creier... ar fi peste un Doohan sau Rossi, la vremea lor, desigur.

True.Noi deja ne-am obisnuit cu save'urile lui care efectiv sunt incredbile,NIMENI nu mai poate face asa ceva.Deci nimeni.

Acum 13 ore, PzKpfW a spus:

Nu creierul îi lipsește. Este teribil de matur pentru vârsta lui. Problema este că devine mult prea agresiv când este pus sub presiune. Nu mai respectă nimic și pe nimeni. Rossi și mai ales Doohan aveau o eleganță pe circuit pe care el n-o va avea niciodată.

:10:

Acum 13 ore, Cavaleru a spus:

daca nici Rossi nu a fost spectaculos la vremea lui ..... 

Exact.Rossi era o incantare sa-l privesti.Si inca mai poate fi,chiar si acum,la varsta a 2a.

Acum 6 ore, john17 a spus:

Adevărul că i se cam pune o albeață și nu mai ține cont de nimic câteodată. Sunt extrem de curios cum vor decurge ostilitățile. 

Exact.E ca un taur cand vede rosu,nu mai stie nu mai intelege nimic doar rupere.Buna aia cu bombardierul,chiar il descrie.

Acum 2 ore, prafrau a spus:

o fi fost precizia lui lorenzo chirurgicala in depasiri, n-avem de unde sti, nimeni nu a vazut-o

Ai ratat niste sezoane baiatu - link

 

Ok,fightu cu MM de la Silvertsone 2013 dar si incordarea cu Rossi de la Barcelona au fost cele mai spectaculoase dar mai sunt multe altele,nu poti sa spui ca nu stia meserie.

Eu stiu ca era arogant si enervant si incerca sa evite (la fel ca si Schumacher) depasirile si problemele inerente care vin odata cu ele,insa odata "scos la joc",nu se dadea inapoi.

 

Revenind la actualitate,vad ca MM nu s-a dat,probabil astazi nu serveste,incearca maine sa se califice decent?

Rossi rezolva problemele,sa nu-l mai dati expirat.Am inteles ca au fost probleme mari cu propulsoarele Yamaka weekendul trecut,unu a folosit 2 altul 3 si al lui Rossi a cedat.

1.37.2 pt batranelu pe Jerez ....flawless.

Probabil e vesel ca nu ii mai vede cwru lui Marcel weekendu asta :bounce:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 372
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La 22.07.2020 la 23:00, frigider a spus:

hmmm nush ce sa zic, el nu prea cade "naspa" ca acuma.

plus ca n-o sa mai forteze.

 

tu ai uitat de cine vorbesti?!?!

Acum 16 ore, P T R a spus:

O sa se bata cu rossi 😅😅

GENIAL!!

Acum 16 ore, B.B. a spus:

Am ratat cursa dar am citit topicul pe sărite și am recuperat tot.

Hai Marc!

lasa ne! :))

Acum 1 oră, damager a spus:

Ce bine merge Binder....cred ca o sa fie un castig pt KTM

BIG LIKE!!!!

Acum 9 minute, Cavaleru a spus:

 

adica cand tot marquez a clacat: 

 

trebuia sa mai scoata un titlu in plus ca sa l depaseasca. Problema vietii

Ce zice Miller despre accidentul ui Marcel :)))

https://www.motogp.com/en/videos/2020/07/21/free-miller-talks-marquez-crash-in-his-box-in-latest-unseen/334554

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, ZaiR a spus:

 

copy paste ca nu avem acces..

Acum 3 minute, Lup69 a spus:

Deci Vale ar mai fi avut un titlu daca….

 

Nu ai de unde asta stii ce s-ar fi intamplat in cursele urmatoare pt ca s-ar fi schimbat datele problemei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 minutes ago, ZaiR said:

Daca nici Miller care a avut fotoliu de orchestra la faza respectiva, si care zice lumea ca s-ar si pricepe la sportul asta, zice asa despre crash-ul lui MM, noi ce mai putem comenta????

 

9 minutes ago, Cavaleru said:

 

Nu ai de unde asta stii ce s-ar fi intamplat in cursele urmatoare pt ca s-ar fi schimbat datele problemei..

In care cursele urmatoare? A mai fost doar una! Inainte de ultima cursa Vale conducea in campionat cu 7 puncte,

https://resources.motogp.com/files/results/2015/MAL/MotoGP/table1.pdf?v1_1cb6e83d&_ga=2.218945434.2058606354.1595412219-1504793498.1595412219

a luat startul penalizat

https://resources.motogp.com/files/results/2015/VAL/MotoGP/RAC/Grid.pdf?v1_38295591&_ga=2.151863098.2058606354.1595412219-1504793498.1595412219

si a scos doar locul 3, insuficient sa isi pastreze avantajul...

https://www.motogp.com/en/Results+Statistics/2015/VAL/MotoGP/RAC/World+Standing

Auzi la el... "cursele urmatoare…" 😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, xt600 a spus:

Tine si de nivelul de intelegere al fiecaruia... ;) 

Daca va avea rezultate, il va pierde KTM si pe el. Pe Binder il ia Ducati.. :D :D 

pare ca are un stil smuls, un stil care se potriveste la ducati. 
nu reuseste inca constanta, dar deja are tururi in 37.4....

oricum, impresionant cum a evoluat ktm.  Vedem acuma cum se va comporta in conditii mai normale de race. Deocamdata e f cald, si cam toti sufera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

23 minutes ago, Lup69 said:

si a scos doar locul 3, insuficient sa isi pastreze avantajul...

Scuze, am tastat prea rapid, locul 4...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, xt600 a spus:

 

Daca va avea rezultate, il va pierde KTM si pe el. Pe Binder il ia Ducati.. :D :D 

 

E si ktm ul bun la ceva...lanseaza tinere talente!

Lasand gluma la o parte...mi se pare ca Ktm a progresat ...bine

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 46 minute, Lup69 a spus:

In care cursele urmatoare? A mai fost doar una! Inainte de ultima cursa Vale conducea in campionat cu 7 puncte

 

corect mai era o cursa. ce am vrut sa zic e ca daca ar fi plecat din pozitie normala poate altceva s-ar fi intamplat in lupta de la varf, fiind alte presiuni la mijloc, un MM care avea de returnat o "datorie"

 

am vazut poze cu MM pe pagina celor de la motogp de FB, pare vesel si bine dispus. sa vedem daca ii dau acordul sa participe la cursa.

 

tare sunt cuiors de ce timp va scoate in calificare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce diferenta de timpi intre dimineata si dupa amiaza - 0.8-1s mai slabi.Caldura mare monser

 

MM vine direct in Q1 maine?sau incearca un fp3?dar nu prea ar avea logica,mai bine baga cateva tururi in quali.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o intrebare, ce fel de fracturi au astia MM, Dovi, dupa care se poate concura intr.o saptamana, poate niste mici fisuri , ca nu.mi explic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Djenavar a spus:

Eu am o intrebare, ce fel de fracturi au astia MM, Dovi, dupa care se poate concura intr.o saptamana, poate niste mici fisuri , ca nu.mi explic


humerus, placa, siruburi, operatie laparascopica ca sa afecteze cat mai putin muschiul.... ready to go...

Dr Mir e un doctor smecher care nu taie mult muschiul... trateaza doar sportivi si dupa cum vedem 1 sapt si poti sa mergi cu motoru. Poate nu 100%, dar oricum.

singura pb ramane sa mai cada iarasi pe mana.... ca s-a cam futut osu.

dar na, in general nu e o cazatura obosnuita...daca motoreta i-a rupt osu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Djenavar a spus:

Eu am o intrebare, ce fel de fracturi au astia MM, Dovi, dupa care se poate concura intr.o saptamana, poate niste mici fisuri , ca nu.mi explic

Nu compara cu o fractura la noi pe care ti-o pune un felcer n ghips in subsolul insalubru de la Floreasca dupa ce singurul medic care e vede e un rezident care a terminat ieri facultatea. Aia chiar au medc si tehnicieni care stiu cum se pun niste oase la loc repede si bine. Plus ca dupa aia  alearga pe niste calmante superdestepte care sterg durerea dar nu afecteaza nervii motorii si nici sistemul nervos central. Ca sa nu mai vorbim de fizio si kineto care sunt top of the top.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, damager a spus:

pare ca are un stil smuls, un stil care se potriveste la ducati. 

Are un stil care se preteaza foarte bine la V4 actuale. De asta si spuneam ca il vad la Ducati.

Acum 4 ore, Buggy a spus:

 

Daca comparam timpii obtinuti de KTM anul trecut (pe circuitul de le Jerez, desigur), cu cei de anul asta, as fi tentat sa spun acelasi lucru. Insa de precizat ca anul trecut cursa a fost o idee mai rapida. Sa vedem si pe celelalte circuite cum se vor descurca. Insa nu trebuie judecate performantele motocicletei, prin prisma lui Pol. El scoate din motocicleta mai mult decat poate fierul ala. A inteles ca asta este singura cale sa iasa in evidenta, cu motoreta aia (ceea ce a si facut, de a atras atentia celor de la HRC) si singura modalitate de a combate cu MM, in cazul in care ai ambitii mai mari decat sa termini runner up. Abia astept sa il vad pe Honda. 

Acum 9 ore, prafrau a spus:

 

o fi fost precizia lui lorenzo chirurgicala in depasiri, n-avem de unde sti, nimeni nu a vazut-o

Cam asa este.

Acum 6 ore, Cavaleru a spus:

 

adica cand tot marquez a clacat: 

 

"Ciubotica" este o alta opera de arta a Doctorului. Nu cred ca ii va iesi lui MM vreodata. A fost atat de perfect (si elegant) executata, incat nici pana astazi (spre disperarea haterilor) nu a putut fi demonstrat, daca a fost sau nu.. :) Singura analogie care imi vine in minte, a fost " mana lui D-zeu", data de Maradona in meciul cu Anglia. Asemenea executii fac diferenta dintre un artist de geniu si un performer, fie el si fenomenal.. ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, ZaiR a spus:

tu ai uitat de cine vorbesti?!?!

nu, ce vreau sa spun e ca poa sa ii bata si mai chillax.

cum a mers atunci mult in spatele lui Q si l-a depasit pe final de cursa gen.

 

norocul se mai si termina si se mai rupe ceva in tine cand cazi.

ok a avut prob si cu umarul dar ala sarea de acolo.(suna ca o bagatela - dar nu suna "rupt")

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, xt600 a spus:

 

Daca comparam timpii obtinuti de KTM anul trecut (pe circuitul de le Jerez, desigur), cu cei de anul asta, as fi tentat sa spun acelasi lucru. Insa de precizat ca anul trecut cursa a fost o idee mai rapida. Sa vedem si pe celelalte circuite cum se vor descurca. Insa nu trebuie judecate performantele motocicletei, prin prisma lui Pol. El scoate din motocicleta mai mult decat poate fierul ala. A inteles ca asta este singura cale sa iasa in evidenta, cu motoreta aia (ceea ce a si facut, de a atras atentia celor de la HRC) si singura modalitate de a combate cu MM, in cazul in care ai ambitii mai mari decat sa termini runner up. Abia astept sa il vad pe Honda. 

Ritmul cursei de anul asta cred ca este dictat si de temperatura /perioda in care se desfasoara...ptr ca toti s au plans de caldura 

Acum nu vreau sa zic ca ce mare revelatie este Ktm anul asta ...doar ca pana acum pare ca au facut un pas inainte...si da ramane de vazut cum se vor prezenta si pe celelalte circuite

Si la anul poate o sa aflam si daca mitul acela cum ca Ktm a copiat Honda  este adevarat sau nu...teoretic ar trebui ca Pol sa fie in primii 8 sa zicem...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate isi aduce cineva aminte, intr-o cursa prin Franta, parca, viraj stanga, Rossi a salvat motoru impingand in asfalt cu palma, sau cate "excursii" a avut prin pietris, vezi inclusiv episodul Simonceli. Asa ca mai sunt precedente, nu a inventat MM totul. In ceea ce priveste ambitia, Doohan, abia mergea pe picioare, era suit pe moto si concura ! Si nu era chirurgia de azi cu metode de "lipit" oasele in cateva zile !!!

Am spus-o, este un fenomen dar cu acel pic de creier de care ziceam nu ar mai vedea rosu in fata ochilor si ar realiza ca un loc 2 este mai bun decat nimic, in conditiile in care avem un campionat mai scurt. Ce ma bucura este ca incep sa apara lupii tineri pe motoare cat decat mai competitive. Si, cu tot respectul, daca se vor pensiona cativa, sa vezi apoi batalie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, xt600 a spus:

 

"Ciubotica" este o alta opera de arta a Doctorului. Nu cred ca ii va iesi lui MM vreodata. A fost atat de perfect (si elegant) executata, incat nici pana astazi (spre disperarea haterilor) nu a putut fi demonstrat, daca a fost sau nu.. :) Singura analogie care imi vine in minte, a fost " mana lui D-zeu", data de Maradona in meciul cu Anglia. Asemenea executii fac diferenta dintre un artist de geniu si un performer, fie el si fenomenal.. ;) 

Daca honda ofere datele de telemetrie aflam adevarul,dar nu au vrut sa o faca.

Eu presupun ca au avut un motiv temeinic,si nu cred ca din respect pentru rossi.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Screenshot-2020-07-25-Moto-GP.png

Cred ca weekendul asta va fi foarte important pt campionat.Daca reuseste sa-l salveze - un loc 5-6 acolo ceva,si sa se intremeze la Brno,s-a salvat.

Daca nu,deja gap-ul va fi mare...daca nu fac si ceilalti prostii desigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, P T R a spus:

Daca honda ofere datele de telemetrie aflam adevarul,dar nu au vrut sa o faca.

Eu presupun ca au avut un motiv temeinic,si nu cred ca din respect pentru rossi.

 

Pai daca puneau la dispozitie datele de telemetrie, Rossi era exonerat de orice vina. Ori ideea era sa il penalizeze cu orice pret. Pero somos espaanoles... ;) 

In alta ordine de idei, avand in vedere timpii din FP3, MM ar fi bine sa reevalueze posibilitatea de a concura maine. Honda e cam in rahat, etapa asta... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...