Sari la conținut

01-02 Gran Premio Red Bull de Espana & Gran Premio Red Bull de Andalucia


xt600
 Share

Postări Recomandate

Qua imperial...fara greseala.

Vinales, mediocru, cred ca merita un loc in jurul loculul 5-6.

Rossi, bun, la varsta lui, pe temperaturile alea, abia l-a depasit Vinales.

 

se simte lipsa lui MM ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 372
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cursa de supravietuire,atat pentru piloti cat si pentru motoare.

Fabio prea rapid pentru restul lumii.

Vin are caderi in cursa inexplicabile,apoi revine puternic.

Rossi,s-a trezit din somn,dupa cursa execrabila de saptamana trecuta.

Pacat de Peco,pilotul zilei alaturi de Fabio.

Editat de adiy32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Djenavar a spus:

Ce frant eset Vinales, respira  ca un cl de curse, Vale era mult mai fresh:))))

Cand l-am vazut pe vinales ca e praf, el fiind unul dintre cei mai antrenati, bpm lui in curse fiind in jur de 140, cu atat mai mult respect pt Rossi.

A zis el ca stand aproape de cel din fata lui, i-a taiat rasuflarea, dar oricum, Rossi a rezistat f bine. Merita locul 2, cum l-ar fi meritat si Bagnaia. Pacat de Bagnaia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Djenavar a spus:

Ce frant eset Vinales, respira  ca un cl de curse, Vale era mult mai fresh:))))

Vin a explicat ca a ramas fara aer.

Vale are adrenalina in el cat un pusti de 20 de ani,in calduri.Maine zace toata ziua.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut acum pe digi radiografia humerusului  lui Marquez si nu .mi vine ssa cred, arata f urat fractura. In mod normal 6 luni stai cu asa ceva

Ce cazatura a tras Albert Arenas, sa infasurat pe motor intr.un mare fel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tem ca ne-am procopsit cu un nou Lorenzo, in persoana lui Quart. Pustiul nu numai ca a fost in alta liga, din pdvd al ritmului, dar a mers ca un metronom. Si ceea ce ar trebui sa ii dea de gandit lui Mimisor, este faptul ca frantuzul nu greseste. 

Rossi.. s-a batut pentru locul 2, ca un erou, in conditiile in care era evident mai lent decat Vin. Ba chiar i-a oferit niste lectii de pilotaj si de franare coechipierului. Foarte bun pe franare mosul. In schimb s-a vazut in mai multe randuri ca are probleme cu inchiderea virajului. Poate ca chiar are probleme cu spatele si nu sunt doar mofturi de primadona. 

Mare pacat pentru Bagnaia si Franco... ambii facura o cursa foarte buna pana in momentul abandonului 

Ghinion mare si pentru Binder...si urata cazatura... 

Aaaa.. si inca o observatie.. Yamaha, care in anii trecuti era un dezastru pe caldura, a fost pe podium cu trei motociclete. 

 

1 oră în urmă, Djenavar a spus:

Am vazut acum pe digi radiografia humerusului  lui Marquez si nu .mi vine ssa cred, arata f urat fractura. In mod normal 6 luni stai cu asa ceva

Era deplasata, dar "curata". Nu erau aschii desprinse din os, nu a afectat tesutul muscular, nervi, etc. Mult mai nasoala este situatia lui Rins, cu fracura + umar dislocat. Cu toate astea a concurat. Crash la fel. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, xt600 a spus:

Ma tem ca ne-am procopsit cu un nou Lorenzo, in persoana lui Quart. Pustiul nu numai ca a fost in alta liga, din pdvd al ritmului, dar a mers ca un metronom. Si ceea ce ar trebui sa ii dea de gandit lui Mimisor, este faptul ca frantuzul nu greseste. 

Rossi.. s-a batut pentru locul 2, ca un erou, in conditiile in care era evident mai lent decat Vin. Ba chiar i-a oferit niste lectii de pilotaj si de franare coechipierului. Foarte bun pe franare mosul. In schimb s-a vazut in mai multe randuri ca are probleme cu inchiderea virajului. Poate ca chiar are probleme cu spatele si nu sunt doar mofturi de primadona. 

Mare pacat pentru Bagnaia si Franco... ambii facura o cursa foarte buna pana in momentul abandonului 

Ghinion mare si pentru Binder...si urata cazatura... 

Aaaa.. si inca o observatie.. Yamaha, care in anii trecuti era un dezastru pe caldura, a fost pe podium cu trei motociclete. 

 

Era deplasata, dar "curata". Nu erau aschii desprinse din os, nu a afectat tesutul muscular, nervi, etc. Mult mai nasoala este situatia lui Rins, cu fracura + umar dislocat. Cu toate astea a concurat. Crash la fel. 

 Cu un nou Lorenzo ne-am procopsit de vreo 2 ani in persoana lui Vin. Zici ca are mereu un bat infipt in dos. Quarta e simpatic. Desi da, e posibil ca in viitor sa omoare ceva curse.

 

Interesant: Ros a avut legatura cu toate podiumurile de azi: moto3 - Vietti; moto2 - fracsu si Bezzecchi; motogp - el insusi.

 

Multi piloti si echipe au facut treaba buna azi. Dintre toti insa, cel mai fericit mi s-a parut tatal lui Sic. In sfarsit proiectul sau a avut succes. Asta da omagiu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hopaaa, au murit lăudătorii dințosului? Ce e cu atâtea elogii pt un pensionar care ține locul ocupat degeaba, și mai e și penibil pe deasupra? 

Hrc câte puncte a scos etapa asta? Că nici nu știu dacă au avut 2 kiloți... :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, io, bogo a spus:

 Cu un nou Lorenzo ne-am procopsit de vreo 2 ani in persoana lui Vin. Zici ca are mereu un bat infipt in dos. Quarta e simpatic. Desi da, e posibil ca in viitor sa omoare ceva curse.

Multi piloti si echipe au facut treaba buna azi. Dintre toti insa, cel mai fericit mi s-a parut tatal lui Sic. In sfarsit proiectul sau a avut succes. Asta da omagiu!

La Quarta ma refeream strict in ceea ce priveste strategia de cursa, care este pe reteta Stoner-Lorenzo. Altfel pustiul este chiar foarte simpatic si ar putea fi un vector de imagine pentru MotoGP. Dar sa vedem cum va evolua in viitor. 

 

Batranul Sic a pus pe picioare o echipa faina... Iar Suzuki este de urmarit. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Vinales este urmatorul Pedrosa de la Yamaha cand o sa descalece francezu la ei in ograda.

2. Fabian merge excelent pe motoreta aia (e curios cum o sa fie cand schimba cu pianul original).

3. Peco si-a facut service-ul in Bucuresti, fara factura, sa iasa bine la TVA.

4. Toata lumea de azi care a terminat cursa a luat puncte?

5. Tataie Rossi chiar ar trebui sa se retraga. Nu ca nu ar fi competitiv dar in curand se vor face glume cu talonu de pensie prin padock. Plus, are o groaza de legaturi cu fenomenul, nu e ca si cand ii dau astia interzis pe circuit (pe multi din piloti el i-a crescut).

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, sorinbogdan a spus:

chiar ar trebui sa se retraga. Nu ca nu ar fi competitiv dar in curand se vor face glume cu talonu de pensie prin padock

Păi și de ce ar trebui s-o facă?!? A arătat că nu e așa expirat cum îl văd unii, mai mult ca sigur altceva nu știe să facă, iar cu mobra încă se dă binișor. Poate n-a plătit nici cas-ul și atunci de unde pensie?!? Las' să mai stea, chiar dacă l-or plăti cu ziua. :wacko:

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ori motoreta aia nu e setata cum trebuie pentru 46, ori 46 a pilotat-o in asa fel incat sa nu riste vreun highside. Senzatia mea e ca prea din ghidon lua curbele, incerca sa o tina cat mai dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, sorinbogdan a spus:

1. Vinales este urmatorul Pedrosa de la Yamaha cand o sa descalece francezu la ei in ograda.

2. Fabian merge excelent pe motoreta aia (e curios cum o sa fie cand schimba cu pianul original).

3. Peco si-a facut service-ul in Bucuresti, fara factura, sa iasa bine la TVA.

4. Toata lumea de azi care a terminat cursa a luat puncte?

5. Tataie Rossi chiar ar trebui sa se retraga. Nu ca nu ar fi competitiv dar in curand se vor face glume cu talonu de pensie prin padock. Plus, are o groaza de legaturi cu fenomenul, nu e ca si cand ii dau astia interzis pe circuit (pe multi din piloti el i-a crescut).

 


qua merge cu pianul original. Cele mai noi specs-uri.

cum ziceau si comentatorii, doar Mor nu are ultimul spec. S-a si vazut :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant e ca privatii au fost peste ci de uzina.

 

Cat despre retragerea mosului,mie imi pare competitiv daca are cu ce.poate ca la petronas o sa ii fie mai bine.

 

Mi-a placut cum si-a salutat fanii in lipsa 😅🥰

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, caracterincompatibil a spus:

Cu toată simpatia pentru Rossi,daca nu crapa motorul ăluia cu Ducati și nu leșina unul din piane pe circuit.nu vedea podiumul

Nu prea are ritm de podium.conjunctural a prins și poate o sa mai prindă pe viitor un loc pe podium

Daca la trecut nu exista.Pe principiul asta fiecare cursa are un daca.

Motoarele alea au crapat ca au fost fortate mai mult decat trebuiau.Caldura mare si-a spus cuvantul.

A patit-o chiar Rossi cursa trecuta.

Normal ca Vale v-a prinde conjunctural un podium,de aia era foarte bucuros la final,sunt altii mai rapizi ca el.

O victorie e aur pentru el.

Poate compensa doar cu experienta si viclenie.Vezi cat i-a tinut in spatele lui pe Vin,Peco si Morbido.

Editat de adiy32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in locul lui m-as ocupa cu mai mult sarg de sky vr46 si as face pe dracu ghem sa imi infig o echipa de client si la clasa mare. Cele mai mari sanse ar avea cu yamaha, dar nici suzuki nu e de lepadat. Si atunci ar avea teava directa de la clasa mica pana la aia marii. In astfel de conditii ar avea toate sansele sa se transforme la timp din ceva mare pe pista in ceva la fel de mare in fenomen si dupa ce a pus casca in cui. Inca o data, nu are legatura cu performantele, dar vine o vreme cand chiar e recomandat sa ii lasi pe altii, pe care ii poti ajuta evident cu expertiza si resurele tale.

Editat de sorinbogdan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...