Sari la conținut

Transfagarasan - conditii cale de rulare


ssk
 Share

Postări Recomandate

Acum 12 ore, john17 a spus:

Este un drum PROST! De putut se poate, am mers cu fz-ul pe un drum de căruță, în rampă, cu viraje în ac de păr, fața făcea stanga-dreapta cu pietre cu tot și spatele patina. Cu pasager și bagaje. Surprinzător nu m-am tăvălit, deci nu contest că nu îl poți parcurge chiar și cu un hardtail.

Dar dpmdv nu merita să te chinui cu altceva decât un adv pe tf, mai ales dacă l-ai mai văzut. Dacă e premieră merită pt peisaje și palmares. Bine, dacă ești încălțat cu Mitas deja mergi ca pe adâncata... 😈

L-am mai vazut, dar motoreta asta nu l-a vazut =))). Ma gandeam ca trebuie sa-l vada si ea :P

Chiar acum, l.u.v a spus:

😊

Pleci pe Transfăgărășan până la urmă? 

Dap. Maine dimineata.  Ploua ninge, tot  plec.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Admin

Drum bun.

Am un feeling că o să-ți placă. 😊

Vezi că dacă o iei dinspre S spre N, o să întâlnești pe la Cetatea Poienari o ursoaică cu 3 pui pe marginea drumului. 

Mai sus încă vreo 2.

Plus măgăruși 😏

 

IMG_20200716_195007.jpg

IMG_20200717_092736.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, l.u.v a spus:

 

Vezi că dacă o iei dinspre S spre N, o să întâlnești pe la Cetatea Poienari o ursoaică cu 3 pui pe marginea drumului. 

Mai sus încă vreo 2.

 

 

 

In sens invers nu sunt? 🤪  :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, pitesti2010 a spus:

 

In sens invers nu sunt? 🤪  :cheers:

ursi pe invers? asta mai lipseste :)))

ziceti voi ce ziceti, dar este INADMISIBIL, modul in care se prezinta drumul pana pe TF, si dupa TF. De ce pe TA se poate? asfalteaza intr o veselie, se reface portiunea aia proasta, se face si legatura cu Petrosani, aia 20 km de DJ fara asfalt.

PE Tf 3 plombe obosite, si zgura/criblura. Alea nu s reparatii, sunt bataie de jos. Aia e de fapt problema. EU nu ma leg de partea de serpentine de sus. CI de drumul dupa ce cobori, ala pe la cetate, etc. E o bataie de joc. Si cum spune mai sus "Mincinosu", drumurile alea sunt bine facute, fundatii bune. Trebuie decapat si refacut stratul superior. ASta se face FOARTE FOARTE RAPID, daca exista dorinta. Vezi din nou, ce se face pe TA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 ore, Cavaleru a spus:

am adus cu intrunirile TDM Romania, oameni din Grecia, Italia, Austria si Germania. unu nu s-a plans de TF si TA, toti au zis ca sunt niste peisaje superbe si minunate

 

am stat de vorba in obarsia lotrului in camping la casute cu un polonez ca era super incantat de peisajele de aici (e drept omu era calare pe un africa twin 1000)

 

tot timpul trebuie sa te adaptezi la conditiile de mers si starea drumului, iar astea sunt drumuri pe care te bucuri mediul inconjurator

man ajungi sa te bucuri de mediul inconjurator in conditiile in care nu stai cu ochii dor pe carosabil....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, l.u.v a spus:

IMG_20200717_141710.jpg

IMG_20200717_141357.jpg

 

daca pui doar poze fara sa pui si un comentariu si ne lasi sa ghicim... not fair

Acum 2 ore, ianachim a spus:

man ajungi sa te bucuri de mediul inconjurator in conditiile in care nu stai cu ochii dor pe carosabil....

 

da, si asta e adevarat :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu weekendul trecut cu fjr ul; te zgaltaie oleaca, iti zdruncina toae organele dar nu pt multi km
partea dinspre Sibiu mi s a parut mai buna decat cea spre Arges; asfaltul este peticit
concluzia: ma ami duc odata anul asta dar in cursul saptamanii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 21 ore, Cavaleru a spus:

daca pui doar poze fara sa pui si un comentariu si ne lasi sa ghicim... not fair

Muzeul Satului Astra, Sibiu. 

O nebunie! 

Astăzi plouă pe Transfăgărășan, sus este ceață. 

IMG_20200718_095956.jpg

Acum 21 ore, Cavaleru a spus:

daca pui doar poze fara sa pui si un comentariu si ne lasi sa ghicim... not fair

Muzeul Satului Astra, Sibiu. 

O nebunie! 

 

PS: astăzi, la Vidraru. Asta merge cu câinele peste tot în lume, noi stăm acasă, că-i asfaltul prost. 

IMG_20200718_165654.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai...sa zicem la fel de  bun ca acum 2 ani. am gasit cateva zone unde au asfaltat cativa zeci de metri =)).

Si nu ma vait de drum pentru ca am gasit niste baieti extraordinar de curajori veniti tocmai din Cehia. 

 

109840079_2664449373768770_2625388404473678988_n.jpg

110155042_285795446098201_6705084363103136832_n.jpg

Editat de ssk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, l.u.v a spus:

Prost informați, ce or fi căutat prin gropile noastre! 

Se vede că nu au cont pe forum, să fie sfătuiți să evite pericolele astea 😏 

Am stat 5 minute cu ei. N-ai idee ce incantati erau =)).

Si erau uzi leorca . ( ii prinsese o ploaie zdravana sus ) 

 

Acum treaba serioasa : cum dracu au urcat cu chestiile alea ??? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Acum ceva ani am dat de 2 italieni pe 2 scutere în turul Europei. Parca Piaggio Beverly, ceva de 250-300 erau. 

Ai noștri ca brazii, nu pleacă nicăieri, că e drumul prost 😏

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, einstein1984 a spus:

pai aia mergeau sa-l vada prima oara. Odata vazut, ce rost mai are? 

Il mai vezi o data ca e frumos in continuare. Sexul il faci o data si gata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, Endurache a spus:

Il mai vezi o data ca e frumos in continuare. Sexul il faci o data si gata?

Mai schimbi partenerul :) TF il poti vedea si din telecabina, nu e musai sa-ti strici rinichii cu mobra. 

   Asa am vazut si un baiat cu vespa de 50 plina de bagaje si numere de lituania pe undeva prin pasul Bran,, asta nu inseamna ca e vreo distractie deosebita sa mergi cu un motor asa mic si incarcat pe acolo. Lasati oamenii sa mearga pe unde le place. 

Editat de einstein1984
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, eu zic că dacă mergeți cu mașina menajați și rinichii și ai și aer condiționat, nu te plouă, nu transpiri, și dacă nici așa nu e bine, îl poți vedea pe YouTube de pe canapea, după faceți un duș și la somnic, că a fost o tura grea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...