Sari la conținut

Plimbare Voineasa- Baraj Petrimanu


Nooxy
 Share

Postări Recomandate

Azi dimineata am trecut la Bulgari. N-au intrebat nimic, nici macar acea declaratie n-am completat-o.

Vedem duminica la intoarcere. Momentan, in zona Veliko - Arbanasi, n-am vazut nici o masina de Ro, mobre multe in schimb (in parcarea unui hotel din centru erau vreo 15), numai numere de Turcia si Germania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Tumtum

Am recunoscut Tigerul dintr-o privire in prima poza. Si pe al meu l-am incaltat tot cu Anakee Adventure, dar pana acum n-a gustat decat asfalt si as vrea sa stiu cum se comporta pe light off, mai ales ca e si ud.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.relive.cc/view/vdvmBGJVdxO

 

A iesit bine pana la urma.Compania a fost de nota 10.  La intoarcere am intrat si pe la Cabana Voina si printr-o cariera de calcar de pe langa Campulung. S-a mers lejer, fara fortari si cu destule pauze . Sper in viitor sa iasa si cu traseul initial.Mai multe poze, si filme va pune colegul daca doreste, ca are peste 50 gb. 

20200718_150235.jpg

20200718_150225.jpg

20200718_150246.jpg

20200718_150217.jpg

20200718_154232.jpg

20200718_163611.jpg

20200718_163626.jpg

20200718_163712.jpg

IMG-20200718-WA0007.jpg

IMG-20200718-WA0011.jpg

IMG-20200718-WA0009.jpg

IMG-20200718-WA0013.jpg

IMG-20200718-WA0017.jpg

IMG-20200718-WA0012.jpg

IMG-20200718-WA0019.jpg

IMG-20200718-WA0031.jpg

20200718_185113.jpg

IMG-20200718-WA0032.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Confirm si eu ca am avut o companie de nota 10 :).  Nooxy nu ar lasă o poteca neîncercată, si mie mi-a plăcut, grozav!

Nu a ieșit tura la care speram dar sper ca o sa se facă si aia. Clipurile GoPro sunt destul de multe, sper ca fac un mic clip mâine, ori daca nu am timp voi taia din ele si le pun mai mici.

@RuInCV

Pe light off cauciucurile zic eu ca merg, chiar si pe pietre umede, cu grija. Însă pe pământ ud sunt cam praf, eu așa am simțit si azi si mereu. De altfel eu am scăpat tărăboanța pe jos astăzi intr-o porțiune cu pământ ud care s-a lipit de cauciuc (poza 9). Sigur ca si ceva mai mult skill sau o mobra mai light ar fi ajutat dar senzația de mers pe patinoar a fost tare puternica. In afara de asta mie îmi par extrem de zgomotoase la rulaj cu ceva viteza. După ce le-am montat am început sa cred ca am probleme cu rulmenții, făceau un zgomot oribil încă de pe la 80 km/h mai ales pe curbe, adică atunci când eram inclinat. Acum, după câteva mii de km cu ele parca s-au mai îmblânzit, fac urat cam pe la 120, cu precădere pe viraje. Am vazut ca si posesori de GS mare se plang de zgomotul lor. 

Editat de Tumtum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 40 minute, Tumtum a spus:

Da, despre ele, montate dupa Heidenau K76 iar înainte cele dafault, din fabrica. Parca Michelin, ceva.

Am reușit să adun câteva videoclipuri din tura de ieri si sa le pun cap la cap. Si tre sa zic iar ca a fost frumos.

 

 

Frumos, bravo!! Cu vaca mea, mai greuț. 

Revin, deci nu recomanzi Anakee? Ai fost mai multumit de Heidesnu K76?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, robert23mg a spus:

 

Merci! Bateria ca bateria, dar timpul...! Toata ziua i-am răspuns monosilabic nevestei, iți dai seama. :). 

Daca ai ști la cate ture anunțate as fi vrut sa ma lipesc! Eu le mulțumesc celor care postează turele înainte de a le face si își asuma riscul de a pleca la drum cu tot felul de necunoscuți, așa, ca mine.👊

Acum 1 oră, FlipperCo a spus:

 

Suna a clișeu, sunt sigur, dar depinde pentru ce le vrei. Eu le-am cumpărat pentru ca am vrut ceva cu care sa pot ieși cat de cat in off si cam atâta pot ele, cat de cat off. De altfel cred ca așa sunt promovate, 80 asfalt 20 off. Eu cam acolo sunt, mult asfalt in ture cu pasagera si cand am ocazia o iau si pe la padure. Prin urmare le-am cumpărat bucuros, îmbrobodit puțin si de vânzător care mi-a evidențiat compoziția duala si faptul ca GS-ul de 1250 vine echipat de fabrica cu ele. Sincer cred ca livrează ceea promit numai ca au uitat de zgomotul la rulaj pe asfalt. Momentan merg pentru mine, următoarele vor fi, din nou, altceva.

K76 nu prea au văzut off la mine, nu am avut ieșiri off aproape deloc cu ele. Numa' un MAN după care s-au consumat repede, intr-o tura lunga.

Editat de Tumtum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...