Sari la conținut

Bucati TET Centru Sud


Postări Recomandate

Salut.

Concediul asta am ales sa mi-l petrec in sa alaturi de un prieten. Asa ca am facut itinerariul Bv-TransCindrel-valea Jietului-Petrosani-Vulcan- Transvalcan-Runcu-Cheile Sohodoluilui- Campul lui Neag-Lacul Iovanul-Cerna Sat-Motru Sec- Lacul Vaju- Vf.Netedu- Valea de pesti- Petrosani- TransCindrel-Bv. Am incercat sa reduc cat mai tare bagajul asa ca am luat cortul, sacde dormit ,saltea gonflabila,hainele de pe mine+ o pereche soseste,1 chioti ,1 tricou.Initial ma gandeam sa iau cizmele de enduro  dar am renuntat la ele in favoarea unor bocanci de munte 3 sezoane. La finalul excursiei am tras concluzia ca trebuia sa mai iau ceva haine.Mancarea ne am procurato pe traseu, hribi, galbiori,3 pastravi frumosi (multumita amicului pasionat de pescuit) deci nu am facut foamea.

Au fost aproape 1000 km din care 300+ off road (forestiere,poteci)

Ultima zi ar fi trebuit sa mergem pe Strategica si Transalpina dar ploaia ne a stricat planul si din Petrosani am luat directia Brasov.

https://www.youtube.com/watch?v=lgoqE95QEYs&t=34s

 

IMG_20200721_111227.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot incercat sa incarc ceva fisiere cu traseul aproximativ,dar nu reusesc.

Pe scurt e drumul dintr Bv ,Victoria ,Talmaciu ,Sadu ,Gura Sadului,Obarsia Lotrului, Petrosani, Vulcan, Schela,Runcu,CHeile Sohodolului, Campul lui Neag, Cerna sat,Motru Sec, Pestisani ,lacul vaju ,varful Netedul, campul lui Neag, Petrosani, Gura sadului ,Sadu, Bv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...