Sari la conținut

Service îndreptat fieru’ in București


Adixgl
 Share

Postări Recomandate

Salut. Un prieten a avut un accident in București (un dobi a întors in fata lui pe dubla continua) și a intrat cu mobra in mașina respectivului. 
Motocicleta in cauza un Suzuki Intruder are ceva “urme” la partea frontala și pe laterala (îndoituri și zgârieturi).

 

Intrebarea este la ce service (in București) sa se ducă ca sa își repare motocicleta dar sa nu plece cu ea mergând pe doua urme.

 

Mersi și asfalt uscat!

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Adixgl a spus:

De aici și întrebarea....la ce service sa se ducă?

la un servis agreat de asigurarea care plateste dauna, altfel o sa plateasca doar 80% din proforma de constatare , daca se gasesc defecte ascunse... spaga ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, caracterincompatibil a spus:

Go racing,cu maestru tng mecanic

Alte locații ok nu știu.sa evite vreo 3 iluștrii useri de pe cest forum.care s au gândit să se apuce de mecanica,dar nici după ani buni nu știu cu ce se mananca

mai era unul celebru ....imi scapa numele :) 

 

  glumesc .  sa incerce sa dea de Jumba . 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai fiind implicata o amiabila, trebuie sa fie service autorizat RAR. Sau luati banii si facut in regie proprie. Eu unul as merge undeva autorizat. Motorteam repara suzuki, Dual Motors. Go racing nu stiu daca sunt autorizati,de intrebat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu e chiar asa Einstein. In ziua de azi exista tehnici si proceduri care facute de cineva cu experienta pot da rezultate. Daca nu ar fi asa, nici usa de la masina nu ai putea sa o indrepti fara sa o dai jos, si totusi se poate. 

 

In concluzie nu stii nici un service, corect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carpaci gasesti cautand pe google "service tobe", pe bd muncii sunt vreo 4 minim. Eu nu am vazut metoda de reparatie data de vreun fabricant de tobe sau de masini care sa zica cum sa indoi la loc toba si sa mai si arate frumos. 

Nu de alta dar nu ai cum sa impingi dinauntru din cauza strcturilor tobei, decat daca e teava goala. Daca vrei sa iti gaureasca niturile de la capac, sa scoata ce in interior daca nu sunt sudate sa o indrepte, lustruiasca fara chit...

  Inteleg ca vrei de la asiguratori bani de toba noua si sa o carpesti pe asta? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, einstein1984 a spus:

metoda de reparatie data de vreun fabricant

Nici de îndreptat jante n-ai să vezi, sau PDR! Ba mulți producători auto nici bielete de direcție nu mai livrează, doar casetă completă. Te-ai găsit mai catolic decât papa... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, bogdanstinga said:

Stie cineva vreun service unde as putea face asta la un Triumph Street Triple?

 

Probabil orice service auto. În urmă cu vreo 10 ani am văzut un tinichigiu de la Serus, pe Bulevardul Timișoara reparând o tobă moto. Nu știu dacă s-a ocupat și de ce era în interior dar pe dinafară era îndreptată/reparată foarte bine,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sună-l pe băiatul acesta 

https://www.olx.ro/oferta/evacuare-tobe-sport-moto-custom-sudura-inox-titan-aluminiu-IDchJ6V.html

 

Eu mi-am făcut doua evacuări la el. 

E destul de ocupat, dar când se apuca de treaba e foarte migălos, apelați cu încredere. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, john17 a spus:

Nici de îndreptat jante n-ai să vezi, sau PDR! Ba mulți producători auto nici bielete de direcție nu mai livrează, doar casetă completă. Te-ai găsit mai catolic decât papa... 

Alea de indreptata jante le face producatorul sculei. Dar culmea e ca nici un OEM nu zice ca ar fi bine sa iti indrepti jantele....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...