Sari la conținut

Help info. acte si inmatriculare supermoto.


Lecfalvi
 Share

Postări Recomandate

Salutare motocicliști👋

În doua săptămânii plec in Suedia dupa un motor (de preferat 450, yzf,kxf,rmz,tc,wrf, depinde ce gasesc).

1. Modelele de cross (yzf,rmz,kxf) care nu sunt prevazute cu far, stop si semnalizarii se pot inmatricula in Romania daca îi refac instalația cu toate luminiile?

2. Ce acte mi-ar trebui pentru inmatricularea in Romania?

Ar fii de folos orice sfat si la ce sa am grija cand cumpar motorul.

Imi pare rau daca a fost deja facut acest topic, eu nu l-am gasit, ar fii de folos un link! Mulțumesc pentru atenție și asfalt uscat vă doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Lecfalvi said:

1. Modelele de cross (yzf,rmz,kxf) care nu sunt prevazute cu far, stop si semnalizarii se pot inmatricula in Romania daca îi refac instalația cu toate luminiile?

 

Dacă este omologat stradal și îi montezi toate piesele aferente, nu vei avea probleme.

 

1 hour ago, Lecfalvi said:

2. Ce acte mi-ar trebui pentru inmatricularea in Romania?

 

Ca la orice vehicul: cartea și certificatul de înmatriculare de acolo + CVC. Când ajungi în țară vei avea ceva drumuri de făcut (RAR, ANAF, DITL, Poliție).

 

Nu înțeleg însă de ce te complici cu Suedia, găsești supermoto de stradă și la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, PzKpfW a spus:

 

Dacă este omologat stradal și îi montezi toate piesele aferente, nu vei avea probleme.

 

 

Ca la orice vehicul: cartea și certificatul de înmatriculare de acolo + CVC. Când ajungi în țară vei avea ceva drumuri de făcut (RAR, ANAF, DITL, Poliție).

 

Nu înțeleg însă de ce te complici cu Suedia, găsești supermoto de stradă și la noi.

Mulțumesc mult!

E si o optiune sa iau din Romania, dar am zis ca daca am drum in Suedia, nu ma duc numai sa-mi iau motor, si acolo cred ca e altfel intretinerea la ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 ore, Lecfalvi a spus:

Salutare motocicliști👋

În doua săptămânii plec in Suedia dupa un motor (de preferat 450, yzf,kxf,rmz,tc,wrf, depinde ce gasesc).

1. Modelele de cross (yzf,rmz,kxf) care nu sunt prevazute cu far, stop si semnalizarii se pot inmatricula in Romania daca îi refac instalația cu toate luminiile?

2. Ce acte mi-ar trebui pentru inmatricularea in Romania?

Ar fii de folos orice sfat si la ce sa am grija cand cumpar motorul.

Imi pare rau daca a fost deja facut acest topic, eu nu l-am gasit, ar fii de folos un link! Mulțumesc pentru atenție și asfalt uscat vă doresc!

Verifica mesageria. Ai un private message.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar cum face cu rotile de supermoto daca le vrea omologate , astea se omolegheaza asa talmes balmes pe orice crosan ? eu tare ma indoiesc .....

adica , cel mai bine ia deja un supermoto cu acte de afara unde sa scrie negru pe alb omologarea in carte a rotilor , aici in Ro probabil nu vor mai avea ce zice , in schimb daca vrei sa faci operatiunea aici tare cred c-o sa renunti si la moto

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...