Sari la conținut

Controale RAR.


Skandal666
 Share

Postări Recomandate

Ne-am dat dracului, au inceput toate autoritatile din RO sa-si faca treaba pe bune.

Germania, da-te la o parte cu GDP-ul tau cu tot, ca venim. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 42 minute, sbk750 a spus:

chiar si vizual  , ala nu e titanium , nu stiu pe toba aia daca ai gram de titanium si daca da unde , are altfel nuanta titaniumul ....

Aia NU e toba mea.

Cea din poza de mai jos, da.

IMG_20200805_114102.jpg

1 oră în urmă, Adrian M. a spus:

Nu i nici o mizerie. Foarte bine fac. Cel putin in bucuresti sunt destu colegi cu moterete vai de ele, si burlane in loc de tobe. PE astia i-as arde continuu, ca sunt un pericol pentru trafic, in primul rand, apoi, sunt deosebit de deranjanti.

Apoi, ai categoria celor care au tobe aftermaket, ce nu au fost omologate pentur motoreta. SI cei care au tot ce trebuie, legal. Primele 2 categorii, sunt aceeasi oala. NU exista jumatati de adevar. Dar noi tratam romaneste subiectul, ca deh :))

Ca sa fie corect, trebuie 'taxati' toti cei care nu respecta legea. Aia e. Ne place, nu ne place, ne conformam. 

Poate asa nu se mai vand tobe de pe aliexpres cacapovici la 40 dolari :)

M-am exprimat eu greșit, scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, Lucian_M a spus:

 

Leo face doar tobe cu stanta. Colierul e prins fix de niturile alea, unde tie iti lipseste. Nu are nicaieri serie trecuta pe ea? S-au facut multe fake uri Leo, au o procedura privind descoperirea acestui lucru-un card cu serie, se verifica la ei daca e toba facuta de ei sau fake. Vad ca pe capat, scrie LEO VINCI. Apoi logo ul ala, Leo Vince, si la cum arata,  eu zic 90% ca i fake.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, GoodKat a spus:

 

Leo Vinci e tot Leo Vince, nu e fake.

Evident, la noi nu vor efectiv sa rezolve problema, ci sa dea amenzi. Atat inteleg si eu...

Eu nu gasesc nicaieri referinte privin LEO VINCI. Eu stiam de Leo Vince. Gogu , nici atat nu imi da. Stii ceva concret?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Adrian M. a spus:

Evident, la noi nu vor efectiv sa rezolve problema, ci sa dea amenzi. Atat inteleg si eu...

Eu nu gasesc nicaieri referinte privin LEO VINCI. Eu stiam de Leo Vince. Gogu , nici atat nu imi da. Stii ceva concret?

Uite exemplu.

 

Ca idee, toba mea a fost pe un R6, căzut, tăiat capătul și... e mai mică. Tubul e din titan 100%, garantez (scântei albe, foarte greu de găurit). Sigur un e fake.

Screenshot_2020-08-05-12-03-35-214_com.opera.browser.jpg

Screenshot_2020-08-05-12-03-43-517_com.opera.browser.jpg

Screenshot_2020-08-05-12-03-10-822_com.opera.browser.jpg

Screenshot_2020-08-05-12-03-51-260_com.opera.browser.jpg

Screenshot_2020-08-05-12-04-05-222_com.opera.browser.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, taong_mapagbiro a spus:

nu-ti comentez restul topicului injinere ....dar pt cultura ta generala de cacao , exista un numa minim de omologari individuale ca acea masina sa fie admisa ca ''omologata '' . E misto cind oameni cu ''carte '' vb din youtube sau vecini As putea sa-ti spun mai multe dar ai dovedit de prea multe ori ca esti un papagal cu diploma si atat ....de aia se duce dreq tara asta ...ca e plina de injineri care le stiu pe toate si mai prescriu si retete . ...pfffffff

amice, nu am diploma in acte auto, dar sunt sigur ca am rezolvat mai multe probleme de omologare si am vazut mai multe certificate de conformitate ca tine. Am pôstat ceva mai sus nr de 10 omologari individuale. 

   Observ ca nu ai nimic de spus interesant asa ca la revedere. 

Editat de einstein1984
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

V-a injinerit si p-aici...

 

 

Da nu e mai ieftin de ocolit alea 3 locatii de control decat sa mai faci modificari? 

Care erau ? Constitutiei, Alba Iulia si?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, l.u.v a spus:

uite ca pe forum la noi nu m-am gandit sa caut :))))

Ms, deci e ce trebuie. Ce i drept, arata prea bine in poze ca sa fie fake, parea ce trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arăta și mai bine dacă nu sareau stropi de sudură (nu știu termenul corect). Și eu am zis inițial că e fake, după ce am servisat-o m-am convins că e lucru original. Efectiv prea bine lucrată. Plus că tabla aia chiar e titan. Are o îndoitură, oricât am bătut să o îndrept, rezultate dezamăgitoare. E ceva in gen dur-al de aviație, dacat l-ai îndoit, pui altă tablă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 43 minute, goe 75 a spus:

Da nu e mai ieftin de ocolit alea 3 locatii de control decat sa mai faci modificari? 

Care erau ? Constitutiei, Alba Iulia si?

Ieri au fost și la Parcul Carol. Este clar că vor fi filtre aleatorii în mai multe puncte, ceea ce este bine.

Nu prea ai ce ocoli, în Aviatorilor de pilda au adus un băiat tocmai de pe Ștefan cel Mare.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, GoodKat a spus:

Ce ziceam de incompetentii de la RAR. Proaspata intamplarea, de pe un topic al forumului.

 

Frumos sa o comira RAR ca apoi sa platesti tu, nu? 😁

 

 

Screenshot_20200806_164533.jpg

Vina colegului ca nu s-a dus cu abecedarul la el. Si cu o carte de copii cu numere de la 0 la 9.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă nu belești ochii belești...! 

Mie când mi-au greșit civ sau talon (a gresit poliția o dată talonul de 2 ori la rând, în moduri diferite 🤦‍♂️) i-am pus pe loc să refacă. Poluția a încercat să mă taxeze pt talon pe motiv că "am semnat pt el" dar nu m-am lăsat pt că nu puteam să-l iau la puricat fără să fi semnat. 🤬

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea nu-i burlan, dar se aude placut (pentru urechile mele). Totusi n-am chef nici sa pun gantera originala inapoi, dar nici sa cotizez aiurea la RAR si/sau politie. Asa ca... silencer, desi ma doare inima...

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...