Jump to content

Recommended Posts

Honda Africa Twin 2017 cu transmisie automată DCT, în stare excelentă, 11.300 km la bord (7.000 de mile), topcase original Honda, crash bar și proiectoare originale Honda, scărițe SW Motech, set de pneuri Dunlop Trailmax aproape noi oferite pe lângă cele 50/50 (Mitas Dakar) de pe motocicletă. Suporturi de genți laterale Givi, manșoane încălzite, carte de service cu revizii la reprezentanță oficială Honda.

Pret €10500. 
Motocicleta se află în Marea Britanie (înmatriculată si asigurata) și prețul include transportul până în România. 

Mod contact forum sau la tel: 0741783516 sau +447448369645(WhatsApp). Nu am WhatsApp pe nr. de Ro. 

IMG_20200723_192604.jpg

IMG_20200723_192625.jpg

IMG_20200723_192705.jpg

IMG_20200723_192709.jpg

IMG_20200723_192718.jpg

IMG_20200723_192740.jpg

IMG_20200723_192745.jpg

Ca info, cumparatorul poate aranja transportul si atunci pretul scade cu aprox. 400 de euro. De asemenea putem negocia un pic pretul.

• 3 weeks later...

Oferta cu timp limitat - 9900 de euro cu transport inclus (care se poate face foarte curand, Adrian Transport UK asteapta confirmare de la mine pentru ca motoreta sa fie adusa in Ro).

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
La 21.10.2020 la 13:22, aka` a spus:

e nevoie la Africa Twin sa schimbi farurile pt ITP ?

Salut, nu este nevoie. Motocicleta este in Bucuresti, vine la oferta cu ceva (foarte) util (zic eu).

https://www.olx.ro/oferta/honda-crf1000l-africa-twin-dct-2017-IDdSCrQ.html#5f38f0bb1c

• 1 month later...

Pe olx scrie anunt inactiv. 

Daca la prețul asta nu s-a vândut încă.... Poate e lumea speriata ca are ghidonul pe dreapta 😂🤦‍♂️😜

Spor la vanzare 

Acum 17 ore, Garcya a spus:

Pe olx scrie anunt inactiv. 

Daca la prețul asta nu s-a vândut încă.... Poate e lumea speriata ca are ghidonul pe dreapta 😂🤦‍♂️😜

Spor la vanzare 

Salut, da, e fratele meu care se ocupa de ea, trebuie sa reactiveze anuntul.

Oricum am lasat-o la pretul de 9700 de iepuri plus 2 cursuri (gratuite) la Rider Academy (Marius Bacila).

Eu, ca si tine, spun ca la pretul asta merita luata pe neveu (ca pe eBay).

Acum 30 minute, littlekriminal a spus:

Salut, da, e fratele meu care se ocupa de ea, trebuie sa reactiveze anuntul.

Oricum am lasat-o la pretul de 9700 de iepuri plus 2 cursuri (gratuite) la Rider Academy (Marius Bacila).

Eu, ca si tine, spun ca la pretul asta merita luata pe neveu (ca pe eBay).

Asa este. 

Nu prea găsești cu asa putini km și anul asta... 

Și eu am încercat sa o vând pe a mea (sa iau adventure sport modelul 2020)dsd m-am lăsat păgubaș văzând ca nici cu 8500 nu pot sa o vând (în Austria) 

Asa ca ma mulțumesc cu asta 😜

Un potential cumparator (care nu a mai mers cu DCT) a zis ca pana la urma n-o ia, ca daca pica DCT-ul...:))).

In fine, motoreta mi se pare geniala, cu siguranta in viitor asta o sa iau asa ca a doua motoreta.

Este aici in Austria un mos care are 320.000 km cu una identica ca a ta și a mea cu DCT din 2016 pana acum 🤣

Are totul documentat aici http://www.varahannes.at/afrika twin.htm

Toate turele, toate service ce a făcut, absolut nicio problema cu motocicleta în peste 300.000 km

Înainte de asta a avut peste 700.000 făcuți cu un varadero și a zis ca în veci nu mai vrea sa se urce pe motor cu cutie manuala 😜

Acum 3 ore, Garcya a spus:

Asa este. 

Nu prea găsești cu asa putini km și anul asta... 

Și eu am încercat sa o vând pe a mea (sa iau adventure sport modelul 2020)dsd m-am lăsat păgubaș văzând ca nici cu 8500 nu pot sa o vând (în Austria) 

Asa ca ma mulțumesc cu asta 😜

In Germania, 2017, DCT, sub 10 k km, deja e sub 9 k euro, poate de asta... 

Si, românului ii place sa fie el primul, chiar dacă mai plateste transport, RAR, etc🤔

Bafta la vânzare! 👍

Nu am inteles asta cu românul... 

In momentul de fata în Austria nu exista motor sub 9500 și alea au toate peste 20k sau 30k.

Adica, se mai întâmplă sa stiu motor la noi in țară, in mințile lui si îi recomand clientului sa ia de aici, fara sa mai plateasca extra costuri, dar el vrea neapărat sa stie ca el este primul proprietar, dupa neamt. La asta m-am referit 😊

P. S Austria nu exceleaza la capitolul "preturi", de asta nici nu se inghesuie lumea sa cumpere de acolo. Părerea mea 

Scuzati offtopicul. 

Din Austria nu cred ca se cumpără motoare la export, preturile sunt mari, la fel ca la mașini... Hai spor la vânzare 

Free up 😉

Da, nu e cu suparare. Practic, Garcya vinde un motor din Austria care nu are niciun alt proprietar din afara Austriei (daca am inteles corect?).

Eu vand un motor care nu a avut alti proprietari din afara UK-ului. Deci suntem in aceeasi oala cu @Motologisticcare aduce motoare (virgine) din Germania, motoare care n-au avut alti proprietari din afara Germaniei...

• 1 month later...

Motoreta va primi numerele de Ro(Buc) undeva pe 19 ianuarie (RAR facut, luat pe ROL), datele de contact au ramas aceleasi (Marius Bacila - 0731750225).

FYI nu a fost nevoie de alte faruri, sau ceva suplimentar pentru inmatriculare.

La 02.12.2020 la 15:16, Garcya a spus:

Nu am inteles asta cu românul... 

In momentul de fata în Austria nu exista motor sub 9500 și alea au toate peste 20k sau 30k.

In principiu Austria este mai scumpa din cauza taxei de prima inmatriculare.

Daca ai rabdare si noroc poti gasi si mobre faine la preturi bune.

Am luat eu anul trecut in iulie un Goldwing GL1800 cu 9.000 €.

Eu am vandut-o rapid cu 8500, tinand cont ca nu fac afaceri cu asa ceva, nu am vrut sa stau pana prin vara sau mai mult pentru 500 in plus.

Acum 3 ore, Garcya a spus:

Eu am vandut-o rapid cu 8500, tinand cont ca nu fac afaceri cu asa ceva, nu am vrut sa stau pana prin vara sau mai mult pentru 500 in plus.

No zi, ma pricep? 🤭😊

Cât ți-am zis la telefon, ca o sa iei pe ea? 🥂