Sari la conținut

B 524 bdx - accident mortal


Cavaleru
 Share

Postări Recomandate

"În jurul orei 01.10, prin apel 112 Brigada Rutiera a fost sesizata prin apel 112 cu privire la producerea unui accident rutier care a avut loc la intersectia Bd. Iuliu Maniu-str. Valea Lungă.
Conducătorul unui autovehicul care circula pe str.Valea Lunga a intrat in coliziune un motociclist care se deplasa pe Bld.Iuliu Maniu dinspre str.Apusului

In urma accidentului rutier a rezultat decesul motociclistului, după ce in prealabil au fost efectuate manevre de resuscitare.
Totodata, doua persoane care se aflau in autovehicul au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale.

Conducatorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind 0.


Se efectuează cercetarea la fata locului in vederea stabilirii cu exactitate a cauzelor și condițiilor producerii accidentului rutier.

Pe parcursul efectuării cercetării la fata locului traficul rutier a fost restricționat pe Bld.Iuliu Maniu, sensul de mers care str.Lujerului."

 

Odihneasca-se in pace!

accident.jpg

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verdele copacilor. Str Valea Lunga nu are semafor. Are doar cedeaza trecerea.

 

Ma intreb ce a vrut sa faca ala cu masina. Sa "traverseze" Iuliu Maniu (deci sa mearga inainte) sau sa faca dreapta, incadrandu-se pe acelasi sens de mers cu mobra. Dupa cum e pozitionata, as inclina ca e vb de a doua situatie, cu mentiunea ca, a vrut sa se incadreze direct pe banda 3...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

UPDATE. Motociclistul era un tanar politist de 23 de ani, ofiter intr-o structura a Politei Capitalei, conform surselor Ziare.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei. 🌷 Si putere sa treaca peste aceasta nenorocire.

 

Din pacate pina cand nu or sa moara copii de politicieni, de procurori sau judecatori, pentru ca in sfarsit sa se faca sa se gandeasca la niste niste legi care sa trimita in puscarie pe cei care omoara cu masina incalcand in mod flagrant si constient regulile de circualtie, toate aceste accidente produse in mare parte din durerea in plua fata de lege se vor termina fix la fel: 1 an sau 2 ani cu suspendare.

 

Momentan ca sa il citez pe CTP: "Crima cu masina nu e crima".

 

Colegul nostru a avut din pacate ghinion pana la capat.  A intrat in masina fix in stalpul usii unde ea mai tapana masina. Daca intra in usa, poate mai amortiza deformarea tablei, cine stie ...

 

Nu cred ca viteza moto sa fi fost prea mare dupa cum a ajuns dupa impact. Pur si simplu s-a lovit in masina si a cazut pe o parte.

 

Of, of, inca o viata atat de tanara pierduta din cauza  indolentei unuia.

 

Nu stiu daca s-a facut vreo statistica la nivel de Bucuresti dar sunt convins ca Iuliu Maniu este cu siguranta intre primele 3 cele mai periculoase zone din Bucuresti. Iar pentru motociclisti posibil sa fie pe locul 1.

 

@VyXxer Daca ii place si este responsabila nu vad de ce sa nu ii iei chiar si un Duke. In majoritatea accidentelor nu mobra de sub fund e problema celor cu discernamant..... Din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, goe 75 a spus:

UPDATE. Motociclistul era un tanar politist de 23 de ani, ofiter intr-o structura a Politei Capitalei, conform surselor Ziare.com

In cazul asta, daca e vorba de o  "structura" n-o sa aflam niciodata identitatea colegului :( . Oricum, prea tanar, regret sincer si putere familiei care sufera :(

Acum 4 ore, caracterincompatibil a spus:

Din ce am citit pe fb.conservarul a virat la stânga,având indicator, obligatoriu dreapta

 

 

Colegu', imi dai si mie te rog linkul spre pagina de FB respectiva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, VyXxer a spus:

Pai nu de ea vorbesc, ca doar nu il ia din alocatie, i-l iau eu daca stiu ca e cu picioarele pe pamant. Ceilalti participanti la trafic ma ingrijoreaza mai mult.

Nu te-as sfatui, pentru moment. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da. Vom vedea. Ma gandesc ca poate vreau sa mergem la Roma si pica avionul, intelegi? Greseli face orice incepator, dar  sa nu incerci nimic de teama esecului, iar e naspa. Planul e sa mearga doar in doi, cu mine, o perioada. Pe urma poate merge si singura. Apoi, stii cum is kinderii, se poate razgandi pana atunci, ca inca nu are varsta. Intr-adevar conta daca avea B-ul de ceva vreme pana sa se dea cu mobra, dar vorbind de A1, nu se pune problema. Si cred ca e gresit sa vrei ca dintr-un copil care sa stea la locul lui sa iasa un adult independent. Riscul exista, mai mare din partea celorlalti de pe drum, repet. O sa vedem la momentul respectiv ce va fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca victima accidentului de-aci imi era consatean, nu-l cunosc personal...dar bunica lui mi-a fost educatoare la gradinita. Pacat de el...

Sursa:

https://www.pandurul.ro/articol/politist-decedat-la-doar-26-de-ani_126373.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ivan pedala a spus:

Se pare ca victima accidentului de-aci imi era consatean, nu-l cunosc personal...dar bunica lui mi-a fost educatoare la gradinita. Pacat de el...

Sursa:

https://www.pandurul.ro/articol/politist-decedat-la-doar-26-de-ani_126373.html

 

Viteza ametitoare? iar stiristi de buda ...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, Cavaleru a spus:

Viteza ametitoare? iar stiristi de buda ...

 

Logic, placa veche...fiindca altfel, cine le-ar mai citi ineptiile?!

Asa invata probabil acum la scolile de jurnalism de cartier, ca asa da bine cititorilor! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...