Sari la conținut

B 524 bdx - accident mortal


Cavaleru
 Share

Postări Recomandate

Acum 14 minute, Silver Arrow a spus:

Pana una alta cu totii suntem carne de tun cand suntem boboci pe mobra.

Corect..si nu numai bobocii.

Acum 14 minute, Silver Arrow a spus:

Indiferent ca am mai condus masina sau nu inainte de a nde fi suit pe mobra.

Ok, pana la un punct. B ul iti da posibilitatea sa inveti traficul cu consecinte sau urmari minime, fata de moto. 

 

Acum 14 minute, Silver Arrow a spus:

Este  o decizie importanta sa lasi copilul pe mobra la 16 ani. Imji aduc si eu aminte cum mi s-a trans inima cand a luta fii-miu mobra si l-am vazut plecand singur 😊

Te cred.

Acum 14 minute, Silver Arrow a spus:

 

Eu nu prea am auzit de incepatori cu A1 implicati in accidente. Sau mai precis accidente nasoale. Voi ati auzit?

 Nu fatale, dar sunt. Nici scuteristii nu scapa.

Acum 14 minute, Silver Arrow a spus:

Problema majora la copii este ca pericolul cel mai mare sunt chiat ei insisi pentru ca nu-i asa , la tinerete orice este posibil.

Eh, aici e esenta.

Acum 14 minute, Silver Arrow a spus:

Unii uita ca in viata reala nu este cum se vede in filme.

Nu mi-e rusine nici cu adultii.

Acum 14 minute, Silver Arrow a spus:

Daca au discernamantul necesar sa intelega riscurile, mai ales cand ajung pe mobre puternice, nu sunt carne de tun.

Daca si cu parca, nu ne abtinem noi, apai ei.

Acum 14 minute, Silver Arrow a spus:

Abia apoi vine pericolul reprezentat de ceilalti participant la trafic, starea drumurilor, lipsa de experienta etc. 

Nu intamplator s-a facut limitarea cu A1, A2 si apoi A.

Pai astea sunt omniprezente pentru oricine si aici este problema, de fapt. Cam tarziu si cu limitarea aia, de aceea a fost specificata si o varsta. O repet, patience is a virtue.

Acum 14 minute, Silver Arrow a spus:

 

Iar daca kinder-ul lui @VyXxer este cu capul pe umeri va putea decide daca merge mai departe sau nu pe doua roti.

El are noroc ca are o fata (sa-i traiasca), sunt mai asezate si cumpatate in general. Cu baietii, well, ne stim noi prea bine😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@VyXxer  fii-mea, posesoare de A (luat in Austria) a mers pe mobra prin RO cateva minute, mai precis vreo 3 Km dupa care a spus ca mersul cu mobra in Bucuresti nu este de ea. Elementul decisiv a fost un bizon care circuland pe banda 1 si-a adus aminte ca vrea sa o ia la stanga si a taiat toate benzile dintr-o suflare. Frane, injuraturi de la toata lumea, bizonul si-a vazut de drum relaxat.

Asadar daca fii-ta decide ca suporta e in regula, daca spune ca mai bine nu,  este la fel de in regula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 minutes ago, easy ride on! said:

2. În viziunea B.O.R., copiii nu poartă păcatele părinţilor, până la al trei-lea şi al patru-lea neam (asta nu se citeşte).

Cum asa?

2 minutes ago, easy ride on! said:

Păcatele se şi iartă, însă numai la cimitir (deosebirea dintre "teorie" şi practică printre ... "drepţi").

Nu inteleg ce-ai vrut sa zici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 07.08.2020 at 14:32, easy ride on! said:

Se pretinde că prin "botezul" copiilor (în lighean, nu în apa Iordan-ului) s-ar produce o separare a păcatelor părinţilor de copii, care se nasc "curaţi". Practica infirmă aceasta pretenţie, în numeroase cazuri.

 

Atavism.

Nu bag mana in foc, dar cred ca in crestinism toata lumea e vinovata pentru pacatul primordial. E posibil sa mananc (cuvant urat) aici.

 

On 07.08.2020 at 14:32, easy ride on! said:

Bingo?

 

Iertarea pacatelor (marturisite) se face la orice spovedanie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iluzie si promisiune sint termeni total diferiti.

 

On 14.08.2020 at 18:44, easy ride on! said:

nu va fi iertat nici in veacul acesta, nici in cel viitor.

 

Atuncia... sex, drugs ș rock&roll

 

On 14.08.2020 at 18:44, easy ride on! said:

Daca presupun ca Duhul Sfant ar fi Duhul Adevarului, atunci nu se iarta nicio minciuna (impotriva adevarului).

Corect?

 

D-apoi plm, ori presupui ori e corect. Hotaraste-te.

 

On 14.08.2020 at 18:44, easy ride on! said:

nepedepsit, neindreptat nimic nu lasa

 

Valabil si pt humans, ti-o da lumea la gioale si fara motiv, dar daca lasi loc - ia-l!  :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...