Sari la conținut

05-06. 14-16 august 2020 my World Motorrad Grand Prix von Osterreich & 21-23 august, BMW M Grand Prix of Styria


xt600
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 499
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 23 ore, wbmt a spus:

 

Stiu ei ceva, dar nu de tot.

Petrux, zice prin interviuri ca ar fi de meserie politai, chiar a si aparut acum 1-2 ani in uniforma de politai intr-o vizita oficiala prin Italia pe undeva.

 

Practic, nu prea e asa; el este un fel de politai onorific.

Face parte din grupul <Fiamme oro> care reprezinta un grup de sportivi din foarte multe disciplini sustinuti de politie (sponsor).

A ajuns sa faca parte din grupul asta, ajutat/indrumat/directionat de Capirosi,   (taica-su lui Petrux a lucrat in 90, 91 pentru Loris cand el castiga primele campionate )  ,  si Loris la randul lui a facut parte din Fiamme oro.

Si mai sunt si alti piloti italeni care fac parte si din clasele mai mici; dar nu se recomanda ca ar fi politisti nici unul. :))))

 

 

bai, cat de frumix ai scris. Trei mai des pe aici, e o placere :cheers:

Acum 2 minute, Gixu. a spus:

Pol-Taka-(Zarco)-Mir

 

Fara MM ca sa-i arate cat de sus trebuie sa sara, Quarta se pierde in pluton. Yamaha, viitorul suna bine.

 

 

Nebunie maxima cu aceste pneuri, cum se schimba vremea putin.. cum apar altii la start fata de saptamana trecuta. Unde-s timpii de saptamana trecuta? Sau unora le-au mai venit ceva idei proaste de pus in aplicare??

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yahama la gara. Cica si-ar fi retras cererea de a desigila motorul sa schimbe valvele cu pb din cauza ca Honda a cerut mai multe detalii tehnice. 
 

si, motoreta care nu vireaza si e grea cu cadrul praf ia pol.

Zarco foarte bun. Pacat ca pleaca de pe linia boxelor. Sper sa nu mai pe cineva pe faras.

nu inteleg de ce plm Ducati vb de Bagnaia, Marini, cand il are pe Zarco. Decat dc e vb de un al doilea pilot italian... altfel, nu vad cum bagnaia sau marini ar putea sa-l bata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 34 minute, Altair a spus:

MM mai sta doua trei luni pe bara

Sa vina acum ortopezii sa ne spuna , cum sta treaba

Acum 1 minut, B.B. a spus:

Asta voiam să zic și eu, sezonul asta e gata pt el.

Hateri, bucurați-vă!

Acu am citit pe MotoGp.com

Sper ca glumesti, cum sa te bucuri pentru asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sezonul asta e oricum mancat pentru el. O a treia leziune ii poate cauza daune imposibil de recuperat. Pana acum, desi sta acasa, cota lui e in crestere. E un preview la ce se poate astepta Honda daca pleaca el.

 

Pana, una-alta, maine iau startul niste oameni care anul trecut nu erau mai pe nicaieri. Asta e dovada ca nivelul pilotilor der MotoGp e cam acelasi, singurul care reuseste sa stralucrasca, e MM.

 

Nu-s fan, dar acum se vede clar diferenta stelara de potential/talent/value.

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, florinelu07 a spus:

FB_IMG_1598104237438.jpg

sunt proste oricum, sptamana trecuta le venise shaorma si harablabie plescaia ca in practice mode

Acum 22 minute, Djenavar a spus:

 

Sper ca glumesti, cum sa te bucuri pentru asa ceva.

Mie mi plac rezultatele de acum ale honda hrc..

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie.mi plac aceste rezultate🤣🤣🤣 dar in nici un caz nu ma bucur ca nu participa Marquez, una este echipa si alta mancarica estw omul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, damager a spus:

Yahama la gara. Cica si-ar fi retras cererea de a desigila motorul sa schimbe valvele cu pb din cauza ca Honda a cerut mai multe detalii tehnice. 

Da, a confirmat Jarvis ieri. Printre altele a spus si ca au inteles mai bine problema cu valvele, ca nu e cazul sa le inlocuiasca si ca fac rotatia motoarelor ramase.

 

Acum 1 oră, damager a spus:

nu inteleg de ce plm Ducati vb de Bagnaia, Marini, cand il are pe Zarco. Decat dc e vb de un al doilea pilot italian... altfel, nu vad cum bagnaia sau marini ar putea sa-l bata.

Peco are un an experienta (cam praf, ce-i drept) pe moto client si anul asta a inceput promitator. A aparut insa accidentarea. Eu o vad o mutare buna, lasand la o parte pasaportul.

Zarco merge bine pentru moment, dar e vorba si de un circuit pe care Ducati a mers bine in ultimii ani. Sa vedem mai tarziu, cand lucrurile nu se mai leaga pentru el, daca apar frustrarile/supararile. Cred ca va fi promovat la Pramac, in conditiile in care ambele locuri se alibereaza, iar Marini (daca zvonurile se adeveresc) va veni in locul lui la Avintia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, nu îmi pare bine, dar acum se vede inteligența dințosului, în loc de un loc 3 safe și - a fwtut tot sezonul, și, mai nasol, și oasele... Un pilot EXTRAORDINAR, păcat că la mansardă lumina e mai pe economic. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca dovi are sansele cele mai mari sa iasa campion,si chiar sper sa iasa el.

O palma pentru ducati,niste egoisti notorii.

Quarta cred ca nu are suficienta experienta sa managerieze stresul pe final de sezon

Iar cei de la ktm vor avea probleme pe circuitele cate vor urma.

Yamaha de uzina cu motoarele lor bolnavicioase isi pot da palme singuri pentru ca anul asta ar fi avut cele mai mari sanse sa ia campionatul,in lipsa lui marc.

Asa ca go dovi!!

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, P T R a spus:

Eu cred ca dovi are sansele cele mai mari sa iasa campion,si chiar sper sa iasa el.

O palma pentru ducati,niste egoisti notorii.

Quarta cred ca nu are suficienta experienta sa managerieze stresul pe final de sezon

Iar cei de la ktm vor avea probleme pe circuitele cate vor urma.

Yamaha de uzina cu motoarele lor bolnavicioase isi pot da palme singuri pentru ca anul asta ar fi avut cele mai mari sanse sa ia campionatul,in lipsa lui marc.

Asa ca go dovi!!

+1

este sansa lui. Mai ramane si Rins, dar nu cred ca o sa puna probleme, inca e inconstant.

eu zic ca bataia o sa fie intre cei 3 de pe primele locuri.

si, cum yamaha o sa aibe pb cu motoarele in 3 curse, este sansa lui Dovi.

m-am uitat pe niste statistici, si in afara de urmatoareel 2 curse la Rimini,  dovi a terminat tot tompul pe podium, iar la Rimini pe 5.

deci, statistic are cele mai mare sanse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puig: "Marc will return when he can race at full attack"

Deci se pare ca finnally pot gresi ceilalti linistiti tot sezonul ca nu mai ia Marc campionatul asta oricate prostii ar face si oricat ar da-o'n bara.Daca pana acum exista o posibilitate,acum s-a evaporat.Mi se pare corecta abordarea lui Marc/HRC - Quarta deja va avea probabil peste 70 de puncte la Rimini,Marc ar veni sa se bata la titlu cu un dezavantaj deja enorm care in mod normal nu ar mai putea fi recuperat.

Acum 14 ore, john17 a spus:

Mda, nu îmi pare bine, dar acum se vede inteligența dințosului, în loc de un loc 3 safe și - a fwtut tot sezonul, și, mai nasol, și oasele... Un pilot EXTRAORDINAR, păcat că la mansardă lumina e mai pe economic. 

Inteligenta are destula.Se vede nebunia,pt ca aia clar e nebunie.Si se vede ce poate face o mica greseala.

Acum 14 ore, Gixu. a spus:

Sezonul asta e oricum mancat pentru el. O a treia leziune ii poate cauza daune imposibil de recuperat. Pana acum, desi sta acasa, cota lui e in crestere. E un preview la ce se poate astepta Honda daca pleaca el.

 

Pana, una-alta, maine iau startul niste oameni care anul trecut nu erau mai pe nicaieri. Asta e dovada ca nivelul pilotilor der MotoGp e cam acelasi, singurul care reuseste sa stralucrasca, e MM.

 

Nu-s fan, dar acum se vede clar diferenta stelara de potential/talent/value.

Exact,acum vedem valoarea Honda.Si vedem diferenta de valoare intre el si ceilalti.Si mai vedem si ce prostii spuneau cei care afirmau ca MM e bun pt ca e pe Honda,iar pe alte moto n-ar face mare branza.Iata ce e Honda fara MM - locurile 5-6.

Nu,nivelul pilotilor de gp nu e deloc acelasi.De aia chiar si cu aceste gume idioate care ii limiteaza grav,unii piloti au 50-60 de puncte in clasament,altii 30,si altii sunt numai prin tzarana la fiecare cursa.

Acum 14 ore, ilarionciobanu a spus:

Zarco merge bine pentru moment, dar e vorba si de un circuit pe care Ducati a mers bine in ultimii ani. Sa vedem mai tarziu, cand lucrurile nu se mai leaga pentru el, daca apar frustrarile/supararile. Cred ca va fi promovat la Pramac, in conditiile in care ambele locuri se alibereaza, iar Marini (daca zvonurile se adeveresc) va veni in locul lui la Avintia

...si sa nu uitam un aspect foarte important : in ultimii 2 ani jumate Zarco a mers pe 4 motorete - Yamaha,Ktm,apoi 3 curse la Honda,apoi Ducati.Altora le-a luat ani pt a se adapta la o motoreta la un nivel la care sa se bata la podiumuri.Acum intre Peco si el...Peco e si el campion mondial la moto2...insa anul trecut n-a facut absolut nimic pe Ducati.Anul asta a fost bun...pana a gresit-o si si-a rupt piciorul.Deci n-as putea spune ca a confirmat.Insa intradevar e un pilot de viitor.Zarco e...ciudat,insa vad ca se intelege (si) cu motoreta Ducati.

1 oră în urmă, P T R a spus:

Eu cred ca dovi are sansele cele mai mari sa iasa campion,si chiar sper sa iasa el.

O palma pentru ducati,niste egoisti notorii.

Quarta cred ca nu are suficienta experienta sa managerieze stresul pe final de sezon

Iar cei de la ktm vor avea probleme pe circuitele cate vor urma.

Yamaha de uzina cu motoarele lor bolnavicioase isi pot da palme singuri pentru ca anul asta ar fi avut cele mai mari sanse sa ia campionatul,in lipsa lui marc.

Asa ca go dovi!!

Eu as crede ca dimpotriva - Quarta e cel mai bun in managerierea stresului si in pastrarea sangelui rece.In duelurile psihologice cu Marquez (Marquez e ala care atunci cand ii sufla in ceafa lui Vinales,Vinales e pe jos),e deja 2 la 0.Copilul nu clinteste,nu ezita,si daca are stresuri,acestea nu se vad in pilotaj.Dovi a ezitat si a gresit de mai multe ori supus presiunii in duelurile cu Marquez.

Pana acum Quarta are un parcurs de fapt foarte bun - 2 victorii in conditii destul de adverse la Jerez (60 de grade la sol?si cu MM si Vin langa el),o singura greseala de tyre/setup choice? la Brno din care a scos un loc 8 - altul ar fi fortat si s-ar fi imprastiat cand vede ca trec toti pe langa el,si iarasi un loc 8 aici cu probleme mari la frane.Mie mi se pare exemplar pana acum,exista si niste mici greseli,normale zic eu pt varsta/exp lui,dar pe care reuseste sa le managerieze.

Prin comparatie,maestrul Vinales cand merge bine iese pe 2 sau 3,cand merge prost iese pe 12,iar exp lui Vinales in gp e net superioara.

 

Despartirea Dovi-Ducati nu mi se pare vina lui Ducati,iar faptul ca Dovi e bun aici e ceva foarte normal,e ca MM la Sachsenring.

Au si zis toti inca de la Brno ca cei de la ktm,care au testat intensiv cu michelin,vor fi puternici si aici,si mai ales daca e cald.Hard fata au mers ei si in quali mi se pare?In timp ce toata lumea a mers (normal) pe soft?Sa scoti pole cu guma hard...asta arata ce tampenii sun acele gume si brambureala de fapt pe care o provoaca michelin.Penibil.

 

Yamaha...au fost amuzanti.Iar reactia Honda...am zis-o si aici si am prevazut-o inca de la Jerez 2 cand Yamaha a spus asa mai timid ca ar vrea sa umble in motoare.Pai in ce film ar crede ei ca le da Honda acordul? :bounce: Honda insa au fost ff haiosi - va dam si noi acordul daca ne puneti la dispozitie desene si scheme cu respectivele supape (ca poate sunt o idee buna si le putem executa noi la anul cum trebuie :P  )...era normal si previzibil pana la urma ca Honda sa se opuna,sau si mai "rau" iata - sa le ceara schite detaliate cu respectivele supape in schimbul acordului.

Anul asta insa e de departe,cea mai mare sansa a lui Yamaha de a lua campionatul,ar face bine sa nu o iroseasca.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitai la aintrenamente si am o intrebare: quartararo are franele neaerisite sau rulmentii de jug uzati de tot trage drept in virajul ala? Ca de vreo 2 ori a intrat pe pietris...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, john17 a spus:

E nițel asimptomatic atunci! :crack:

:lol:

 

Finally lua si Vietti una.Arbonlino bun.

McPhee ca de obicei greseste.

 

O stire ciudata : atat Zarco cat si Peco au semnat cu Ducati...in curand urmeaza sa se comunice si echipele la care cei 2 vor activa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...