Sari la conținut

05-06. 14-16 august 2020 my World Motorrad Grand Prix von Osterreich & 21-23 august, BMW M Grand Prix of Styria


xt600
 Share

Postări Recomandate

Acum 7 ore, Vallach a spus:

 

on-topic

Initial l-am apreciat pe Pol pentru efortul depus la KTM, acum insa, cand se misca si la ei lucrurile putin.. parca e cam instabil pe pista.

O sa fie interesant de urmarit cand il va avea pe Marq coleg de echipa.

Idem

Acum 30 minute, ZaiR a spus:

E ok man, half nu ins ca are un parinte comun :D

 

inseamna ca "tehnic" "e" frati :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 2 ore, Method a spus:

Nu am inteles o declaratie de-a lui Quarta - la ce cauciucuri revin de la Missano?Sau dupa Missano?Ceva cu "going back to the old tyres"...?

 

parca pentru Austria, Michelin a adus un cauciuc special pentru acest circuit. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.crash.net/motogp/feature/943407/1/concessions-ktm-can-develop-engine-until-2021

 

La asta duce regulamentele facute cu doua unitati de masura. O mizerie de competitie! Este de la sine inteles ca odata acumulate cele 6 puncte, pe vechiul sau pe noul regulament,KkTM trebuia sa piarda toate concesiile. Acu' nu, ca de fapt pot dezvolta motorul si pe 2021... ei au mai multe oo decat restul constructorilor. Pana la urma, boi sunt ceilalti ca accepta. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

KTM: Not being able to sign Dovizioso for 2021 "hurts"

Deci se pare ca Dovi nu are nici un contract semnat sau in curs de a semna cu Ktm si e in aer.Relaxat dar in aer.

Ktm nu se conduce ca ducati.

Ktm are deja pe Binder si Oliveira care vor merge din ce in ce mai bine.

Nu e mare pierdere dp meu de vedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, frigider a spus:

Ktm nu se conduce ca ducati.

Ktm are deja pe Binder si Oliveira care vor merge din ce in ce mai bine.

Nu e mare pierdere dp meu de vedere.

Tu crezi ca daca au castigat 1 data gata au gasit comoara...Ktm mai are multe paini de mancat pana sa ajunga echipa de top...

Experienta unuia ca Dovi e mult mai pretioasa fata de 2 victorii ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, Buggy a spus:

Tu crezi ca daca au castigat 1 data gata au gasit comoara...Ktm mai are multe paini de mancat pana sa ajunga echipa de top...

Experienta unuia ca Dovi e mult mai pretioasa fata de 2 victorii ....

Am zis doar ca merg din ce in ce mai bine. Aia a fost o victorie "norocoasa", ma intereseazsa mai mult sa mearga bine cursa de cursa gen loc 3-4-5-6.

O fi dovi cu XP da vine de pe ducati, nu stie nimeni daca s-ar adapta la ktm, e o loterie.

 

Pana la urma la anul la ducati de fabrica cine o sa fie? 

 

Parca miller sigur dar celalalt? Peco/zarco?

Vreau sa stiu daca lorenzo mai are vreo sansa sa aj la ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, frigider a spus:

Am zis doar ca merg din ce in ce mai bine. Aia a fost o victorie "norocoasa", ma intereseazsa mai mult sa mearga bine cursa de cursa gen loc 3-4-5-6.

O fi dovi cu XP da vine de pe ducati, nu stie nimeni daca s-ar adapta la ktm, e o loterie.

 

Pana la urma la anul la ducati de fabrica cine o sa fie? 

 

Parca miller sigur dar celalalt? Peco/zarco?

Vreau sa stiu daca lorenzo mai are vreo sansa sa aj la ducati.

N-ar fi avut cum sa le strice Dovi,era doar de bine.Dupa cum ziceau ca Pedrosa "blown our minds" pt ca le-a schimbat mentalitatea si a adus modul de a lucra si profesionalismul de la hrc,cred ca si Dovi ar fi fost un lucru mai mult decat bun pt ei.Piloti cu foarte multa exp care au lucrat cu majorit echipelor de top,asta le trebuie.

 

Eram sigur ca Dovi a semnat sau e pe cale sa semneze cu ei pt ca era ff sigur de el in modul in care a intrerupt negocierile cu Ducati,si un contract in buzunar cu ktm ar fi fost concluzia logica.Dar se pare ca nu,Dovi a sarit fara plasa,e all-in,vrea sa castige campionatul,iar daca nu,probabil se va retrage la sf de an.Foarte interesanta miza,nu poti sa nu respecti omul,chiar daca nu sunt un fan al pilotului Dovi.Pe cealalta parte insa,Dovi e atat de inteligent incat stie ca,cu MM in peisaj,sansele lui la campionat sunt practic nule si intelege perfect ca asta e singura lui sansa,aceasta greseala a lui MM.Si probabil vrea sa nu aiba nimic care sa il distraga de la atacarea campionatului.Altul si-ar fi pastrat o optiune de siguranta,el nu - ori la bal ori la spital.Frumos.

 

La anul la Ducati Miller vioara 1, iar pt omul nr.2 se decid inca la Zarco sau Peco.I-au semnat pe amandoi,probabil pe bani lejeri,si acum se gandesc cum sa ii distribuie - unul la factory,si unul la Pramac.Au spus ca vor nominaliza pana la Missano,probabil anuntul va veni joi-vineri inainte de cursa.Sper sa nu decida bazat pe faptul ca Peco e italian,daca o dau iarasi in patriotism prostesc...ar fi bine sa invete din lectiile trecute ca nu ajungi niciunde daca faci decizii bazate pe asa ceva.

Nu cred ca Lorenzo a fost sau este o optiune viabila in acest moment pt ei,sau macar o optiune pe care ei o considera realmente....si mi se pare normal sa fie asa avand in vedere faptul ca interesul lui Lorenzo pt motogp mi se pare dramatic scazut.Pacat de el totusi,pt ca daca ar fi stat la Ducati avea viteza necesara pt a se putea bate pt inca 1 titlu.Asta'i life'ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 02.09.2020 la 23:20, xt600 a spus:

https://www.crash.net/motogp/feature/943407/1/concessions-ktm-can-develop-engine-until-2021

 

La asta duce regulamentele facute cu doua unitati de masura. O mizerie de competitie! Este de la sine inteles ca odata acumulate cele 6 puncte, pe vechiul sau pe noul regulament,KkTM trebuia sa piarda toate concesiile. Acu' nu, ca de fapt pot dezvolta motorul si pe 2021... ei au mai multe oo decat restul constructorilor. Pana la urma, boi sunt ceilalti ca accepta. 

 

Asa e,politica strica tot 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum era chestia aia, in F1 sunt mult mai multi bani invartiti si nivelul de profesionalism e mult mai mare asa incat nu se intampla amatorisme d-alea sa-ti cedeze franele?

Au uitat sa-i spuna lu’ Vettel toate amanuntele astea si omu’ a vrut sa faca un Vinales, da’ n-a reusit pentru ca l-a tinut centura. Noroc ca barierele erau din polistiren.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 04.09.2020 la 19:40, frigider a spus:

 

Pana la urma la anul la ducati de fabrica cine o sa fie? 

 

Parca miller sigur dar celalalt? Peco/zarco?

Vreau sa stiu daca lorenzo mai are vreo sansa sa aj la ducati.

Eu vreau sa stiu ca nu are niciuna..

La 04.09.2020 la 17:41, Method a spus:

KTM: Not being able to sign Dovizioso for 2021 "hurts"

Deci se pare ca Dovi nu are nici un contract semnat sau in curs de a semna cu Ktm si e in aer.Relaxat dar in aer.

Pt Dovi se fabrica si a treia motoreta, nu ar fi prima oara. Tind sa cred ca ar da cateva ture cu o Suzi ;)

Doar la Aprilia sa nu ajunga.. ca intr un an se retrage in WSBK

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 05.09.2020 la 14:07, Method a spus:

True.

 

....si ca sa ma contrazica,Lorenzo se pare ca a ajuns la Milano aseara...bussiness or pleasure?

Beau pt asta.

Acum 48 minute, Buggy a spus:

@frigider...Dovi inainte de Ducati a fost la HRC si nu cred ca a uitat ...

@Method

Ce sa uite?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, john17 a spus:

Bine, la fierrari nu te mai surprinde nimic... Or fi pus spagheți în loc de furtunuri de frână! 😜

ahaahha true true.

N-a mai fost un brake fail cred ca de cand intrase Haas in competitie si nu stia pe care din cei 2 supplieri sa mearga - brembo sau ap racing.Penibil.

Ma intreb - oare ce ar mai putea gresi?Sunt convins ca vor gasi ceva ei :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...