Sari la conținut

Motociclete cautate in Ro?


Lala28
 Share

Postări Recomandate

Acum 41 minute, Lala28 a spus:

Care sunt cele mai cautate motociclete in Romania? 

Vreau sa o cumpar din UK si sa fac traseul spre Ro for the sake of riding... 

dupa care sa o vand relativ repede. 

Cele ieftine...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In RO este ca si la auto.

Gama de "lux" si gama de facut treaba.

Orice e BMW moto se va vinde in Ro, tot asa la gama asta mai de Doamne ajuta, orice KTM si cateva modele de Ducati. In gama asta as baga si cateva motociclete japoneze de touring mari.

 

In rest tot ce inseamna Logan/Golf adica ER6N, Bandit, Vstrom, Hornet-uri, GSF600, FZ6, NC750, F650, F800 din astea.

 

Sigur mai exiata doua categorii aparte, cruiser si "vitezane" unde clientii sunt radical diferiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, hora09 a spus:

Rocket 3

Panigale

Victory Magnum 

Bimota Mantra 

Confederate 

Si CB500

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

🤔 Cred ca mai degraba xdiavel S vs rocket3 dar asta e alt topic. Cu primele cred ca as ramane mult in Ro pana le vand fara pierderi.. CB500 prea boring sa fac drumul pe asta, multam! 

Acum 13 minute, Bigfoot a spus:

In RO este ca si la auto.

Gama de "lux" si gama de facut treaba.

Orice e BMW moto se va vinde in Ro, tot asa la gama asta mai de Doamne ajuta, orice KTM si cateva modele de Ducati. In gama asta as baga si cateva motociclete japoneze de touring mari.

 

In rest tot ce inseamna Logan/Golf adica ER6N, Bandit, Vstrom, Hornet-uri, GSF600, FZ6, NC750, F650, F800 din astea.

 

Sigur mai exiata doua categorii aparte, cruiser si "vitezane" unde clientii sunt radical diferiti.

 

Acum 4 minute, Lala28 a spus:

🤔 Cred ca mai degraba xdiavel S vs rocket3 dar asta e alt topic. Cu primele cred ca as ramane mult in Ro pana le vand fara pierderi.. CB500 prea boring sa fac drumul pe asta, multam! 

 

La vitezane nu m-as baga sa fac 2000m. F800SN par sa imi surada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Wav3 a spus:

Am auzit ca se cauta mult CBR 600F 2011-2013, cu abs, la sub 4k euro, sau XJ6 Diversion F, tot cu abs, la in jur de 3k euro. Daca gasesti vreuna din ele te ajut eu sa o dai imediat xD

Cool, multam, ma gandeam la XJ6, probabil daca vin pe un F800s pretul ar fi 1k mai putin dar BMW e o piata aparte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau daca te-am indus in eroare, dar iti sugerasem motoarele care ma intereseaza pe mine :D dar daca chiar ai gasi ceea ce am zis si ar fi in stare buna, chiar m-ar interesa.

Nu stiu daca de vinde greu XJ6 carenat, dar nu vad niciunul pe olx in acest moment (carenat, nu semi, adica diversion F nu diversion simplu).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice sa faci treaba invers: cauta un coleg doritor de mobra din UK. Omul o gaseste pe net, asa dupa sufletul lui, tu te duci si o vizionezi si daca e ok o iei si i-o aduci in RO. 

Eu am facut treaba asta acuma 1 luna. Cu o mobra din Austria. Cand taiasera austriecii zborurile directe catre RO.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, sbk750 a spus:

Daca vrei din asta sa faci un bussines , daca nu iei avans in timp extrem de scurt devii colectionar pe viata ;))) ai ales o perioada nasoala rau si cu un popor razgandac sa faci afaceri ;))

Nu vreau sa fac o afacere din asta. Vreau sa am motor in Ro si sa fie si o aventura de a traversa Europa, zbor la intoarcere. doi pe doua motoare, una o tin si alta sa o pun la vanzare. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

As vrea sa vad pe cineva facand Anglia - Romania calare pe un R6. Probabil trebuie sa caute mai intai un osteopat si dupa potential client pt motor :)

Eu dupa 200 mile (320km) prin UK, calare pe Z800, eram pilaf.

Pt asa aventura evident ca un touring / sport touring ar merge, enjoy the ride si vinzi si motorul rapido.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice gunoi dat peste cap si reparat pe trotuar cu piese din dezmembrari de la alte cotetze daramate.

 

daca aduci o motocicleta in stare buna din ukalistan fara sa dai km inapoi vei avea surpriza sa o vinzi greu si in pierdere pentru ca numai alea de mai sus se aduc

 

peste tot se cauta ieftin sau moca daca se poate, aia care isi permit si vor sa dea banii pe ceva in stare buna isi cumpara singuri.

 

ia trenu sau masina cu volan pi dreapta,iesi mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, MrD a spus:

As vrea sa vad pe cineva facand Anglia - Romania calare pe un R6. Probabil trebuie sa caute mai intai un osteopat si dupa potential client pt motor :)

Eu dupa 200 mile (320km) prin UK, calare pe Z800, eram pilaf.

Pt asa aventura evident ca un touring / sport touring ar merge, enjoy the ride si vinzi si motorul rapido.

 

In experienta mea nu e chiar asa. Probabil conteaza si conditia fizica si toleranta fiecaruia.

 

Cu motoreta din semnatura am facut de minim 10 ori consumat plin (intre 250 si 300 km) fara oprire fara absolut nicio problema, si de 7-8 ori 600+ km intr-o zi fara mari oboseli sau dureri in afara de cea clasica de fund.

 

Sa mergeti pe cursiera 7-8 ore pe drumurile patriei si apoi sa vedeti ce inseamna dureri si oboseli :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, thesaw a spus:

 

In experienta mea nu e chiar asa. Probabil conteaza si conditia fizica si toleranta fiecaruia.

 

Cu motoreta din semnatura am facut de minim 10 ori consumat plin (intre 250 si 300 km) fara oprire fara absolut nicio problema, si de 7-8 ori 600+ km intr-o zi fara mari oboseli sau dureri in afara de cea clasica de fund.

 

Sa mergeti pe cursiera 7-8 ore pe drumurile patriei si apoi sa vedeti ce inseamna dureri si oboseli :))

 

GSX-S ul nu e tocmai R6 :)

Oricum nu mai vreau sa vad naked bikes pe drumuri lungi, nu mai zic autostrada. 

Z800 plus casca Schubert S2 = mi-au crescut muschii gatului cu 50% :) 

Acum astept sa vad oferta la un S1000XR din 2016, l-am incercat si e fix ce trebuie :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, dionysos a spus:

 

Da' Varadero ce-are? 🤔

Daca se numea Varadeo, adica cu un R era bine, asa cu doi de R nu se incadreaza 🤪

 

1 oră în urmă, MrD a spus:

Acum astept sa vad oferta la un S1000XR din 2016, l-am incercat si e fix ce trebuie :) 

Va trebui sa fi cu ochii pe prognoza meteo.

Toate vor fi bune si frumoase pina incepe ploaia.

Iar fiind septembrie, sunt sanse bune de o ploaie si posibil sa fie si ma racoare.

Asa ca e probabil sa ai nevoie de echipament corespunzator. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...