Sari la conținut

Eterna întoarcere pe linia dublă continuă.


Dan Ny
 Share

Postări Recomandate

Horror..nici nu știu cât poți să estimezi,  pe motor fiind, ce vrea să facă poetul cu mașina.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, Flower-Power said:

Horror..nici nu știu cât poți să estimezi,  pe motor fiind, ce vrea să facă poetul cu mașina.

Cred ca amandoi au gresit, tipu' pare sa aiba viteza? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, AleXzpm a spus:

Cred ca amandoi au gresit, tipu' pare sa aiba viteza? 

In sensul ca nu sta pe loc. Are cam aceeasi viteza ca masina dinaintea lui. 

 

Unde-a gresit e ca n-a reactionat la roata bracata spre el. Cine nu e paranoic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

59 minutes ago, leopold said:

In sensul ca nu sta pe loc. Are cam aceeasi viteza ca masina dinaintea lui. 

 

Unde-a gresit e ca n-a reactionat la roata bracata spre el. Cine nu e paranoic...

Zici ca tu poti aproxima din unghiul rotii daca masina doar va pleca de pe loc pe sensul ei sau intoarce peste linia continua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, XaeL a spus:

Zici ca tu poti aproxima din unghiul rotii daca masina doar va pleca de pe loc pe sensul ei sau intoarce peste linia continua?

 

invata si tu sa citesti in roata bracata, aplica acum si vei primi o reducere de 50% la acest curs!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, Cavaleru a spus:

 

invata si tu sa citesti in roata bracata, aplica acum si vei primi o reducere de 50% la acest curs!

Eu cred ca la viteza lui, nici n-a vazut roata bracata (asta in cazul in care a fost interesat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, XaeL a spus:

Zici ca tu poti aproxima din unghiul rotii daca masina doar va pleca de pe loc pe sensul ei sau intoarce peste linia continua?

 

Fireste ca nu, insa daca vad o roata ca bracheaza spre mine, am bagat mana-n frana fara sa mai discut detalii.Vorba lui nea Marin, osul se indoaie, tabla se rupe. Sau invers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, taong_mapagbiro a spus:

Neinspirat topic unde sa '''aduni'' posturi sau sa te amuzi ....

Pfff

Iar începi bre? Ai o anumita problema cu mine sau cu ce te incurca pe tine ce fac eu? Și asa m-ați catalogat ca fiind "psihopat", vezi-ți de ciorba ta. Ai buton de ignore daca altfel nu reziști. 

Acum 6 ore, Lucian_M a spus:

Nu ai cum să observi absolut toate detaliile din trafic. Pe unele le poți ghici, dar multe îți scapă.

Știe cineva cum se simte riderul? Că a încasat un șoc destul de serios.

Toate detaliile nu le observi, dar când le treci cu vederea pe cele "de baza", parca șansele sa nu o comiți flagrant sunt cam mari. Nu crezi? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

19 hours ago, AleXzpm said:

Cred ca amandoi au gresit, tipu' pare sa aiba viteza? 

 

 

Tipul sigur mergea cu viteza. Mai precis cu fix DeltaV, adica diferenta dintre V0 si V1, unde V1 nu pare sa fie mai mare de 60km/h. Preaupunand ca V0 este egal cu 0, putem trage concluzia ca omul se deplasa cu un DeltaV de 60km/h, iar bikerii de pe forum habar n-au sa estimeze viteza unui obiect aflat in miscare.

Editat de Wolfman
Typo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, george05 a spus:

 

Toate detaliile nu le observi, dar când le treci cu vederea pe cele "de baza", parca șansele sa nu o comiți flagrant sunt cam mari. Nu crezi? 

Absolut. De aia trebuie să ai ochii la trafic, nu la alte chestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ăla cu mașina avea Delta V mult mai mic și tot a făcut accident, de unde putem trage pe forum concluzia că Delta v ul trebuie adaptat la condiții căci poți face accident cu un Delta v de 15 la ora și poți lua fel de bine sa zbori cu Delta v de 368 km la ora și să nu cazi. 

 

Mwhahahah s a folosit ciocoflendarul pe aici bag de seama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai zici de restul oamenilor care comenteaza la accidente cum ca motociclistul "avea viteza", cand vad aici pe forum alti motociclisti care au acelasi tip de comentariu. Radare in ochi, tati, nu altceva! Fratilor, motociclistul avea viteza asemanatoare cu a masinilor care au tecut inaintea lui, vi se pare racheta?!? Ce reactie sa mai ai la o intoarcere de genul ala in fata ta?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 hours ago, taong_mapagbiro said:

Un sofer fara carnet si-a omorat pasagerul, s-a autoaccidentat si a mai ranit si niste capre. Selecție naturală. Pacat de capre :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...