Sari la conținut

Ce model este motorul din anunț?


Blagamoto
 Share

Postări Recomandate

Chiar acum, einstein1984 a spus:

ce acte ar avea o neimtariculabila?

Macar un contract vanzare-cumparare si o copie dupa CI-ul vanzatorului.Si daca e doar scris de mana,nu neaparat tipizat.

 

 

De gramatica initiatorului acestui topic,nu mai spun nimic... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La semicadrul ala si la aripa spate te uiti ce strambaciunea dracu e , daca ne dai poze mai apropiate cu motorul motocicletei iti spunem daca e 125 sau 250 , oricum e veche ca istoria , an 1991 probabil . Saraca de ea ...

Acuma am vazut din lateral , e 125 toata ziua  ;))

Si ce tot o tineti langa cu Civ si acte la motoare de padure , aici tot ce poti face e un contract de mana cine vinde cine cumpara si Paaa , desii si ala e 0 lei 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Harlet,neharlet,si-a luat acum cativa ani un amic un cross doar da bani-ia mobra,si ulterior i s-a demonstart ca mobra era furata cu un an si 1/2 inainte. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La gioarse asa vechi nici n.au existat acte de provenienta vreodata , asta nu intelegi tu , acte au mai aparut de prin 2005 dar strict la cross uri nu exista acte , in afara de o factura de cumparare care dracu o pastreaza iti dau scris ca 95% din ce e pe piata la vanzare ca si cross nu au nico un act  , daca totusi vrei o dovada ca sa transporti motorul din punctul A in punctul B sa zicem ca te intreaba politia , ceri buletinul celui ce vinde si il apropii de seria motocicletei astfel cat in poza sa apara ambele , cam asta e tot , in rest e discutie fara rost pe tema asta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma intereseaza strict ce model e si de cat este 

Eu zic ca e buna pentru inceput are si power iar peste 1 an cand o sa o vand sa trec la ceva mai bun o sa o vand acum sa aflu ce model e sub 1995 nu poate fi

Alte poze nu am si proprietarul nu poate face el locuind la oras si crosul find la tara 

Acum 27 minute, sbk750 a spus:

La gioarse asa vechi nici n.au existat acte de provenienta vreodata , asta nu intelegi tu , acte au mai aparut de prin 2005 dar strict la cross uri nu exista acte , in afara de o factura de cumparare care dracu o pastreaza iti dau scris ca 95% din ce e pe piata la vanzare ca si cross nu au nico un act  , daca totusi vrei o dovada ca sa transporti motorul din punctul A in punctul B sa zicem ca te intreaba politia , ceri buletinul celui ce vinde si il apropii de seria motocicletei astfel cat in poza sa apara ambele , cam asta e tot , in rest e discutie fara rost pe tema asta .

Si eu asa cred ca e yz 125 modelul pana in 2000 ,contract de vanzare cumparare o sa fac cu el fiindca daca ma opreste poliția pe drum sa nu am probleme 

Dar crezi ca merita daca e yz 125 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja ai schimbat problema , ai zis ca nu vrei sa mergi si sa vezi ca nu e 250 si ca e 125 , acuma deja ne intrebi daca merita , eu pe aia n.as lua.o nici gratis , e strict parerea mea , s.o spun direct habar n.am daca e yz , ma deruteaza saua aia care se pliaza pe rezervor , n.am mai vzt asa , iar motocicleta aia nu e niciodata model spre 2000 , 1992 in cel mai sigur caz .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, einstein1984 a spus:

ce acte ar avea o neimtariculabila?

 daca nu mai exista factura originala, macar un contract de vanzare cumparare intre fostul si actualul proprietar. Altfel te trezesti intr-o zis ca vine cineva cvu un contract pe numele lui si cu seria motorului respectiv si ramai fara utilaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, sbk750 a spus:

Deja ai schimbat problema , ai zis ca nu vrei sa mergi si sa vezi ca nu e 250 si ca e 125 , acuma deja ne intrebi daca merita , eu pe aia n.as lua.o nici gratis , e strict parerea mea , s.o spun direct habar n.am daca e yz , ma deruteaza saua aia care se pliaza pe rezervor , n.am mai vzt asa , iar motocicleta aia nu e niciodata model spre 2000 , 1992 in cel mai sigur caz .

Deja aberezi la serie la sfârșitul seriei scrie 1999 ,cred ca carenele sunt schimbate eu intreb cat merita un yz 125 ca sa vad daca merita sau nu sa il cumpăr 

Cel mai probabil o sa merg sa il vad in weekend  iar daca o sa meargă bine o sa il si cumpar 

Acum 6 minute, Kiki a spus:

 daca nu mai exista factura originala, macar un contract de vanzare cumparare intre fostul si actualul proprietar. Altfel te trezesti intr-o zis ca vine cineva cvu un contract pe numele lui si cu seria motorului respectiv si ramai fara utilaj

Da cand cumperi ceva fara acte faci un contract si poze dupa buletinul vanzatorului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is 2 variante , ori ala nici nu e yamaha yz ori nu e yamaha yz din 2000 nici in visele tale , dai o cautare pe net cum arata yz 125 din 2000 chiar si doar ca design  , si ptr ca esti tare in clont desii ai venit smierit sa.ti dam un sfat afla ca 2000 ala din coada e fix p..a bai istetule , primele cifre si litere conteaza , spre exemplu g1 , x4 , mortii lor care or fii , oricum nici nu ma mai obosesc sa.ti arat tabelul care explica cum e cu anii ca tu ai aflat tot esti Doxa , succes la indreptat fiare . Ce credeai ca.ti furam afacerea ? sper sa iei gioarsa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, sbk750 a spus:

Is 2 variante , ori ala nici nu e yamaha yz ori nu e yamaha yz din 2000 nici in visele tale , dai o cautare pe net cum arata yz 125 din 2000 chiar si doar ca design  , si ptr ca esti tare in clont desii ai venit smierit sa.ti dam un sfat afla ca 2000 ala din coada e fix p..a bai istetule , primele cifre si litere conteaza , spre exemplu g1 , x4 , mortii lor care or fii , oricum nici nu ma mai obosesc sa.ti arat tabelul care explica cum e cu anii ca tu ai aflat tot esti Doxa , succes la indreptat fiare . Ce credeai ca.ti furam afacerea ? sper sa iei gioarsa .

Se vede ca nu te pricepi am avut si eu cateva crosuri si stiu ca ultimile 4 arata anul am rmz 450 si tot asa este 

Am avut cr 250 tot asa dar nu ma contrazic 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Innainte sa fii destept esti prost , si nu e nici o jignire , oricum imi dau seama ca esti un putoc care a scos capul la lumina maine , succes cu yz an 2000 ;)))

https://thumpertalk.com/forums/topic/717298-year-identification-off-frame-number/

https://www.vindecoder.pl/JYACG21C65A002989

Probabil motocicleta care se termina cu nr 2989 e din viitor , ar fii o premiera ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Blagamoto a spus:

Am aflat ce este ,este o yamaha de 200 2t multumesc celor care mau ajutat si tot odata celor care mau jignit fara sa ma cunoască 

E bine ca ne-ai aratat o mostra de limba româna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Acum 19 ore, Blagamoto a spus:

Am aflat ce este ,este o yamaha de 200 2t multumesc celor care mau ajutat si tot odata celor care mau jignit fara sa ma cunoască 

 

Cu placere, Mucisor. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...