Jump to content

Vand Piaggio Beverly 250 ie 2006

Recommended Posts

Vand scuter Piaggio Beverly 250 ie 2006 ( injectie ) in stare ff buna estetic cat si tehnic.

in Primavara i-am cumparat anvelope noi noute, Michelin city.
Are de asemenea uleiul la motor filtru ulei si uleiul la grup schimbate , deci nu mai trebuie investit in el, doar benzina.

In momentul de fata are ca si km parcursi 11000  in crestere.

Pret. 1700 euro.

Scuterul se poate viziona in Bucuresti .

20200704_143006.jpg

20200704_143023.jpg

20200704_143122.jpg

20200704_143131.jpg

20200704_143152.jpg

20200704_143037.jpg

• 2 weeks later...
Acum 11 ore, caracterincompatibil a spus:

Vouă nu va e rușine să spuneți că ați schimbat anvelopele scuterului la 10k

Ăla are câteva rânduri de anvelope schimbate până acum....la 11000km

De ce sa-mi fie rusine daca asa este , daca nu cunosti istoricul scuterului nu mai vorbi prostii, te dai destept asa sa te afli in vorba.

In alta ordine de idee este ca anvelopele pe care le-am schimbat erau din fabrica cu DOT. 2006 ,exact ce pun italieni din fabrica, ele nici nu pareau tocite la 10.000 km numai ca din cauza vechimi au inceput sa crape pe lateral, deci erau anvelopele din fabrica , nu are cateva seturi de cum spui dumneata. 

Ar trebui sa-ti fie rusine dumneatale ca vorbesti niste prostii, ai vazut scuterul sa spui ca are cateva randuri, pai trebuia sa aibe poate 50.000 km sa poti schimba 2 seturii sau poate mai multi km. 

Edited by jorj 500
Acum 9 minute, caracterincompatibil a spus:

Toate scuterele mele au mulți km,așa cum e normal....nu "11"

Foarte bine ca le faci km , este treaba ta , dar oprestete din a comenta gratuit, nu ai vazut scuterul si banuiesc ca nici nu vrei sa cumperi acest scuter dar iti dai cu parerea , sa vada lumea ce cunoscator esti,  cine vrea un scutere sa vina sa il vada si pe urma sa isi spuna parerea.

Ca posesor B200 sooterul acesta arata bine. Chiar para sa fie folosit ocazional si nu la glovo.

Pretul il face cumparatorul.

Edited by ZaiR
Acum 3 ore, ZaiR a spus:

Ca posesor B200 sooterul acesta arata bine. Chiar para sa fie folosit ocazional si nu la glovo.

Pretul il face cumparatorul.

Asa este, folosit ocazional ca am masina si inca o motocicleta, deci nu-i folosit la glovo sau alte de genul asta. si chiar are km reali.

Mersi , un om care stie ce inseamna un scuter intretinut .

Acum 10 ore, SamirVSP a spus:

Dumneata chiar esti incompatibil  cu orice si oricine :))))

Va-ti convins si dv. ca nenea asta (  caracterincompatibil ) este chiar un fel de om rautacios , are ceva cu toata lumea, nu numai cu mine se pare, la toti gaseste cate ceva negativ,

Da' nu l am lăsat să vândă?

Exemplu concret.am un madison 3-250ie,fabricat in 06-07,nu mai știu acum

In 2012 la puțin timp după înmatricularea in ro a fost făcut muci Intr un accident.stat aruncat 5 ani

Reparat in 2017 și mers o perioada mica.cumparat de mine in  august 2018 la 48.000km.mers 1500km.l am abandonat și eu în septembrie 2018 după o problema electrica.a zăcut aproape 2 ani in curte,afara,acoperit cu o folie de celofan care era mai mult pe lângă el.

Anul asta remediat problema electrica ,cauciucuri noi,ITP și ajuns la 55000km.a picat ceva la sistemul de alimentare după ce mi am băgat eu nasul unde nu trebuia.abia in octombrie îl repar

Îmi place consumul la motorizarea asta,3% extra și 4 în oraș

Scuterul a fost adus din Italia in 2012,cu peste 40.000km.

Acum 2 ore, caracterincompatibil a spus:

Mwuahaha

Face și eu un ban cinstit... A optimizat pe unde trebuia "ajustat" și vrea banu' gramada

Da suparat rau esti pe viata , nu te poti abtine de a nu comenta , du-te taticu la o bere poate asa mai uiti sa mai intri pe aici.

Aici stiu ca ar trebui sa se vanda ceva nu sa barfim marfa altora.

Asa cred ca as putea intra si eu la alti care vad  si sa comentez ce-mi trece prin cap ca si rautati.

Eu zic ca pretul poate fi discutabil ,am cerut un pret care cred ca ar fi un inceput din cauza ca scuterul are putini km si nu mai trebuie investit in el.

Daca vi se pare mare pretul hai sa discutam la fata locului cu marfa in fata , dar nu incepem aici ca are curea veche , ca km nu sunt reali, ca vreau sa ma inbogatesc., daca nu-ti permiti achizitia unui scuter nu inseamna ca trebuie sa fii carcotas.

Acum 5 ore, vis-a-vis a spus:

Ofer 800€

Halal oferta, cu bani astea nu vezi ca poti sa-ti iei o yamaha aerox de 49 cm . si vrei un 250 i la bani astea ,pe bune .

Acum 29 minute, caracterincompatibil a spus:

Am 6 scutere.nu îmi mai permit încă unul,is prea multe. vreau sa vând 2

În ajung 2x250 și 1x125

Asta e,ghinion,te a dat colegu' de gol pe inteligenta ta

Dect 6 scutere proaste mai bine unu si bun.

Cu ce ma dat colegu de gol, numai prostii debitezi. ti-am spus mai bine bea o bere la o terasa cat mai este vara si lasa-ma sa vand cuiva care chiar vrea un scuter. 👣

Acum 2 minute, caracterincompatibil a spus:

Șezi blând.unul e an fabricație 2019,cumpărat din reprezentanta

Un 400 din 2012

In rest,vechituri din 04-06 similar cu cel vinde bosul de tine ,dar nu au km manariti

Si ce-mi spui mie , vrei sa te lauzi , sau esti fanul meu invidios ca am pret mare .🤣🤣🤣

1 oră în urmă, megamotoreta a spus:

Ai cumparat cu 940 euro si ni-l vinzi cu 1700, aici pe forum, ca suntem colegi scuteristi, motociclisti...pesemne ca pe piata libera cereai mai mult...sa-ti fim recunoscatori?

Frate sunteti cumva club de Kymco care sunteti experti in pret si falsitate , unu ma acuza ca nu are km reali altul ca il vand cam scump, sunt curios cam ca-ti simpatizanti o sa am pana la finalul vanzari.  🤟