Jump to content

Vand Piaggio Beverly 250 ie 2006

Recommended Posts

Acum 6 minute, jorj 500 a spus:

vanzari.  🤟

Vânzării. 😐

Serios vorbind îmi făcea cu ochiul. Dar nu la prețul cerut. Apoi, atitudinea cam lasa de dorit. Bonus, te ai muscat singur de coor, a venit trecutul peste tine. Ai luat scuterila cu aprox 1000 euro, și l vinzi cu 1700. Sa vedem cine te o mai întreba de el acum... 

Acum 3 minute, Adrian M. a spus:

Vânzării. 😐

Serios vorbind îmi făcea cu ochiul. Dar nu la prețul cerut. Apoi, atitudinea cam lasa de dorit. Bonus, te ai muscat singur de coor, a venit trecutul peste tine. Ai luat scuterila cu aprox 1000 euro, și l vinzi cu 1700. Sa vedem cine te o mai întreba de el acum... 

imi spui ca am eu o atitudine cam care lasa de dorit, dar cel ce imi spune ca am km falsificati ,voi ca am dat 950 euro , ma faceti de tot cacao si eu ce sa fac sa va pup la curulet , nu cred ca te exprimi corec, eu stiu o treaba , cand vreau sa cumpa un lucru nu faci omu de cacao il intreb daca mai lasa la pret si vad daca ma inteleg cu el ,nu comentez cum au facut cativa pe forumul asta care se pare ca inainte sa vinzi ceva te face un bisnitar care falsifica ceva la scuter , de parca stiti astea experti istoricul scuterului, dar ne dam destepti.

Nici nu mai intervin cu alte explicatii, cine vrea sa cumpere sa sune , gata m-am saturat de mintile luminate.

Rog un moderator care banuiesc ca vede postarea sa stearga anuntul sa nu mai fie lumea suparata .

Acum 11 minute, taong_mapagbiro a spus:

Altu' care-si ia jucariile si pleaca ...pffff...unde esti tu Dana Budeanu ??? 😂

Da vreau sa scap de astea cu mintea odihnita. 😂😂

Acum 34 minute, jorj 500 a spus:

voi ca am dat 950 euro , ma faceti de tot cacao 

Nu noi, tu. Tu ai spus singurel ca ai dat 950 euro pe el. Și tot tu te faci acum de cacao. 

O mica mare diferență. 🥴

Acum 7 minute, Adrian M. a spus:

Nu noi, tu. Tu ai spus singurel ca ai dat 950 euro pe el. Și tot tu te faci acum de cacao. 

O mica mare diferență. 🥴

Nu am spus eu ca am dat pe el 950 euro, citeste bine ce am scris .parca as fi intr-un film care nu are final. 😂

Acum 28 minute, Adrian M. a spus:

Screenshot_20200915_070507_com.android.chrome.jpg

Te pomenești ca altcineva a scris aia prin mai🥴

Am spus la misto ca am dat acei bani, cum te-ai gandit tu la toate, crezi ca cumperi un scuter care avea la vremea cand l-am cumparat la doar 3500 km reali cu doar 950 euro. ia gandestete. 

Ba nene esti suparat rau daca ai ajuns sa scormonesti in trecut , ia sa vedem ce mai gasesti si pe viitor , ia de cauta sa vezi daca sunt insurat ce avere am. demential om. 😂😂

Edited by jorj 500
1 oră în urmă, Pop Mihai Lucian a spus:

Ce alte chestii ai mai spus "la misto" aici pe forum? Si cum de te-a lovit sinceritatea tocmai acum cand il vinzi?

De ce nu formati fratilor un club. 

Alooo domn moderator fa o minune si stergeti acest anunt , se pare ca este un forum de caterinca nu de vanzarii. nu le pot face fata ca sunt prea multi care au sarit cu gura pe mine , cica eu am inceput.

Edited by jorj 500
La 13.09.2020 la 20:28, caracterincompatibil a spus:

Da mesaj când o să ai nevoie de servisare.te trimit la un mecanic bun

da-mi numarul baiatului, poate gasesc un CDI

Nu are piese

Cdi găsești la george.ala din sector 5 care dezmembrează scutere

Babaeti

Omu' sa umilit la cerșeală ,când a cumpărat iar acum se dă capra râioasă,cu nasul pe sus la vanzare

Vrea să facă un ban grămadă.daca scuterul e în mințile lui.merita 1000...la banii ceruți se găsesc scutere din generația 2 injecție(euro3).asta fiind euro 2

Având motor identic la madisonul 3,am lăsat evacuarea mai permisia să câștig puțin cuplu pe demaraj și role de 11 grame

Altfel.kymco 250 carburație ii datea fum pe demaraj.cu toate că motorul Piaggio are 2,5cp mai mult decât kymco

Adrian.e un nene pe OLX ,vinde unul identic ,cu top case și cutii laterale.la 5000 lei

Ai un câștig de 150e numai la cutii

Colegu' jorj e pus pe căpătuială serioasa

La 15.09.2020 la 13:54, caracterincompatibil a spus:

Nu are piese

Cdi găsești la george.ala din sector 5 care dezmembrează scutere

Babaeti

Omu' sa umilit la cerșeală ,când a cumpărat iar acum se dă capra râioasă,cu nasul pe sus la vanzare

Vrea să facă un ban grămadă.daca scuterul e în mințile lui.merita 1000...la banii ceruți se găsesc scutere din generația 2 injecție(euro3).asta fiind euro 2

Având motor identic la madisonul 3,am lăsat evacuarea mai permisia să câștig puțin cuplu pe demaraj și role de 11 grame

Altfel.kymco 250 carburație ii datea fum pe demaraj.cu toate că motorul Piaggio are 2,5cp mai mult decât kymco

Adrian.e un nene pe OLX ,vinde unul identic ,cu top case și cutii laterale.la 5000 lei

Ai un câștig de 150e numai la cutii

Colegu' jorj e pus pe căpătuială serioasa

Am o opinie pentru tine. 

Tudor Muşatescu spunea că prostul face tot posibilul pentru a nu trece neobservat. Aţi văzut şi dumneavoastră, cu siguranţă, indivizi care vor să iasă neapărat în evidenţă, deşi nu au nimic interesant de comunicat sau de arătat. Petre Țuţea numea asta „aflarea în treabă”. Uneori ne amuzăm amar în astfel de situaţii, ba chiar rămânem fără reacţie.

E greu să te aperi prompt când ai de-a face cu prostul. El reuşeşte să te ia prin surprindere pentru că, aşa cum se zice în popor, „are mintea odihnită”. Şi, colac peste pupăză, mai este şi harnic – îşi pune în practică „ideile” cât ai clipi. Iar perseverenţa este o altă „calitate” a prostului… Nu se lasă până nu face ca el.

O alta chestie pe care nu o stiai mai nenea ( caracterincompatibil )  , nenea ala de pe olx care vinde acel scuter albastru cu top case si valize ,am fost eu anul trecut cu un prieten care voia sa-si cumpere unul ca al meu ca ia placut , la avut la 7000 lei parca , a facut uber cu el roata spate juca in toate directiile cu modificari si toba zgomotoasa + ceva gauri .

Deci daca se uita omu la ce am scris imi pare rau ca nu am vrut sa-i fac reclama proasta dar asa era starea lui, il are de foarte mult timp la vanzare . sta prin sectorul 5.

In alta ordine de idee este ca nu ma imbogatesc cu 70 si ceva de milioane , nu cersesc mila si bani de la lume , nu-s muritor de foame dar nici de pomana nu dau , cine vrea sa cumpere un scuter sa vina la masa de negociere , nu am nevoie de explicatiile tale, se pare ca numai pe bascalie esti pus.