Sari la conținut

Transmisie pe lanț, întreținerea e ultima problemă


Postări Recomandate

Acum 8 minute, Cristian C. a spus:

uzat inegal, starea lui fiind aproape noua

🤔

Twilight zone! 😋

Cred că ai o motoretă foarte rea care rupe lanțu'! :crack:

Acum 8 minute, Cristian C. a spus:

uzat inegal, starea lui fiind aproape noua

Suficient să fie întins prea tare și să facă suspensia câteva curse mai lungi că e gata treaba. Reglat de dorel. 

Când îți spun mai mulți că esti beat iei în considerare varianta de a te duce la nani. 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, john17 a spus:

Suficient să fie întins prea tare și să facă suspensia câteva curse mai lungi că e gata treaba. Reglat de dorel. 

Când îți spun mai mulți că esti beat iei în considerare varianta de a te duce la nani. 

Pe seama acestui fapt (reglat necorespunzător) am pus uzura vechiului kit (asa am cumparat motorul, cu mai multe chestii uzate pe care le am inlocuit) insa cum am precizat, dupa asta, am incercat sa am grija de kit cat sa nu aiba aceeasi soarta. De aici am tot eliminat cauze.

Inca ceva, reglat usor mai slab poate uza lantul la fel ca atunci cand este mult prea strans?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu un lant ,chipurile EK,ce se intindea mereu ,desi era nou si el si pinioane,reglam lunar;acum ,DID-ul asta m-a plictisit,nu am ce regla la el(;DID cumparat aici pe forum)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, Cristian C. a spus:

Topicul a fost deschis pentru impartasire de pareri si poate se mai regaseste cineva in situatia asta. Nu ma plang pentru cele întâmplate, e consumabil, dar am sa acord mai multă atenție pe viitor aspectului astuia.

 

Primul lant din fabrica a tinut ~24-26k, urmatoarele, unul OEM si altul nonOEM ~17k-15k. Din primavara am avut recomandarea sa-l schimb si pe asta, mai astept pina anul viitor. :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...