Jump to content

Recommended Posts

Salut,am 14 ani jum si am ocazia sa imi iau un kawasaki ninja 250 pentru a invata schimbarea vitezelor,să o iau sau sa nu o iau,si ce benzina să bag?

E cam greu sa mergi pe coclauri cu ninja, o sa o distrugi și pe ea și pe tine.

Eu zic sa nu dai banii pe ea, o sa găsești mereu cate o ocazie.

Mult mai bine ar fi sa găsești ceva mai de teren că sa poți să te dai pe câmp și să înveți, plus că învățând pe teren accidentat, pe urmă pe asfalt 'drept' o sa îți fie mai ușor.

La anii astia mi-am cumparat si eu motocicleta. Cam asta este varsta la care "prinzi". Daca iti iei motor la 28 de ani si renunti la prima cazatura, ramai motociclist de-o vara...  Dar 250 e un motor destul de greu pentru 14 ani

La 01.09.2020 la 15:00, Andrei Reco a spus:

Salut,am 14 ani jum si am ocazia sa imi iau un kawasaki ninja 250 

cu care pe strada in mod legal la 18 ani, deci peste 4 ani poti sa te dai...

schimbatul vitezelor o inveti la 16 ani la scoala de soferi, e simplu, nu e rocket science...

daca intrebai de o mobra pentru coclauri te intelegeam, dar cu o mobra sportiva, construita exclusiv pt asfalt, chiar nu te inteleg...

in rest perfect de acord cu colegul Sin ;)

La 01.09.2020 la 15:30, The_Sin_Eater a spus:

Mami si tati ce zic?

• 4 weeks later...
La 02.09.2020 la 12:44, shashka a spus:

La anii astia mi-am cumparat si eu motocicleta. Cam asta este varsta la care "prinzi". Daca iti iei motor la 28 de ani si renunti la prima cazatura, ramai motociclist de-o vara...  Dar 250 e un motor destul de greu pentru 14 ani

Am 1,78 si 65 de kg si am ceva forță,eu zic ca pot sa o țin,dar daca are 50.000 km,o sa ma tin mult?

La 02.09.2020 la 14:27, Silver Arrow a spus:

De unde ai scos cugetarea asta? 🤔

Probabil e valabil doar pentru virsta de 28 ani, ca la 30 si ceva se intimpla altfel ....... :crack:

La 02.09.2020 la 12:44, shashka a spus:

Dar daca ti-o iei la 28 si daca nu renunti la prima cazatura si prinzi 44 de ani tot calare cu suta de mii km la bord si intreg nu e mai bine decat sa ti-o iei la 14 si sa crapi la 15, la prima cazatura?!

Chiar acum, Speedy.K a spus:

Dar daca ti-o iei la 28 si daca nu renunti la prima cazatura si prinzi 44 de ani tot calare cu suta de mii km la bord depasita demult si intreg nu e mai bine decat sa ti-o iei la 14 si sa crapi la 15, la prima cazatura?!