Sari la conținut

Traseu soft off-road - duminica 6 sept


ovi_ice
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

Sincer, as vrea sa ma alatur Sambata lui @patraullea, la traseul pe Curmatura Malitei, as vrea sa raman Sambata dupa-amiaza la un prieten in zona Pitestiului....

Incerc sa vad daca mai pot iesi si Duminica si revin cu un raspuns. tura la baraj Pecineagu este interesanta. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care sunteti pentru sambata si care pentru duminica ?

 

Eu as prefera sincer sambata (adica maine) ca sa prind cursa de MotoGP de duminica.

 

Plecare la 8:30 de la Petrom Miorita ?

 

Traseul e cel cu baraj pecineagu si complet arata cam asa: https://goo.gl/maps/4T9NfbWaZhYtFkfC7

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Tumtum si @Bored Panda: Multumesc pentru pentru companie. La intoarcere am uitat sa va zic ca eu merg spre Chiajna si cand am facut dreapta la intrarea pe centura cred ca ati venit dupa mine :).

Tura a fost faina, dar ma asteptam la mai mult off-road. Aveam impresia ca drumul spre Pecineagu e complet forestier, in schimb pana in Saticu de Sus e proaspat asfaltat (impecabil), si doar bucata de acolo pana la baraj e (inca) forestier.

 

Cea mai senzatie e view-ul de la Lacul Satic, apa foarte curata, practic oglinda:

 

IMG_6716.thumb.jpeg.d4c9441e79b3c4f77f9945272e92e5f8.jpeg

 

IMG_6714.thumb.jpeg.f466b1e5884a64bde874f8c8d2e86517.jpeg

 

IMG_6715.thumb.jpeg.5a1f02ff2c5d2af98de9212e0b314040.jpeg

 

Si barajul Pecineagu, din pacate se  adunasera niste nori si peisajul era cam sumbru:

 

IMG_6722.thumb.jpeg.2467c58375beae78814d65a4705d294d.jpeg

 

IMG_6720.thumb.jpeg.a2e8892d469dc62f5922aed46d37f612.jpeg

 

IMG_6724.thumb.jpeg.57fe562e6e5c43f9165fff77a8f94cad.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las si eu asta aici, poate mai cauta cineva traseul si, ca mine, nu gaseste  nimic detaliat online.

Traseu Slatina - Curmatura Malitei - Curmatura Furfuescu - 28 km.

Drumul e pe alocuri acceptabil, pe alocuri oribil, multi bolovani si crengi.

Eu l-am facut in 3 ore si jumatate, cu cateva pauze de admirat natura.

De unde m-am oprit eu se mai poate merge cam 1 km, se vad urme de masini, apoi e doar poteca.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, ovi_ice a spus:

@Tumtum si @Bored Panda: Multumesc pentru pentru companie. La intoarcere am uitat sa va zic ca eu merg spre Chiajna si cand am facut dreapta la intrarea pe centura cred ca ati venit dupa mine :).

Nu-i bai, ne-am dumirit noi si ne-am indreptat catre casele noastre. 🙂

Frumoasa tura, frumoase locuri, chiar daca puținel off. Multumesc si eu amândurora pentru tura si companie, las si eu cateva poze. 🍻

 

IMG_20200912_132522.jpg

IMG_20200912_135502.jpg

IMG_20200912_143150.jpg

IMG_20200912_150645.jpg

IMG_20200912_150920.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, AlexAB a spus:

Nu ați făcut turul lacului? 

E trist cât s-a asfaltat, ala era un drum din pietriș acum un an lung și liber.. 

 

Nu am mai facut, poate data viitoare.

Drumul incepe sa fie neasfaltat dupa Saticu de Sus. Am dat doar de cateva masini care se miscau ca melcul si cativa biciclisti.

Oricum, eu o sa ma mai intorc acolo sa fac si turul lacului. Ca pana la baraj a fost cam trist, zero peisaje, doar pamant "bombardat" cu gropi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 13.09.2020 at 12:05, ovi_ice said:

@Tumtum si @Bored Panda: Multumesc pentru pentru companie. La intoarcere am uitat sa va zic ca eu merg spre Chiajna si cand am facut dreapta la intrarea pe centura cred ca ati venit dupa mine :).

 

Hei! Stai relaxat ca ne-am descurcat. Am avut intercomu' activat cu @Tumtum si ne-am reglat traseul din mers. Altfel, ce sa zic, frumoasa excursia! Sper sa mai mergem. 👍

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
La 01.09.2020 la 21:36, ovi_ice a spus:

Varianta 1: Poienile Valsanului + partea stanga a lacului Vidraru. Ne ducem pe DJ703I (https://goo.gl/maps/DdAyApuRjJ3oMVxs8), ne intoarcem pe DJ704I (https://goo.gl/maps/Zt8yEN5j8RkPn2Zo9). Am mers anul trecut pe acelasi traseu 4 oameni, 2 R1200GS-uri, 1 V-Strom 650 si eu cu F800GS. Toti eram cu anvelope de strada (din ce imi amintesc), asa ca ar trebui sa fie usor pt orice nivel.

 

Duminica ma gandeam sa merg pe traseul de mai sus. Se anunta vreme fumoasa (vreo 23 grade la pranz in zona aceea).

Daca mai sunt doritori, as zice sa plecam pe la 09:00, ca sa nu prindem chiar foarte frig dimineata.

Pe partea stanga a lacului ne oprim la cabana Cumpana sa mancam (sper sa fie deschis restaurantul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...