Jump to content

Cumpar conserva Eur4/5. max 1500 eur. hai..2000 daca e superocazie. Fiat Panda&Co

Recommended Posts

• Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salut. De ce nu incerci un Smart Fortwo? Gasesti prima varianta (450) in stare foarte buna in bugetul tau. Vb in cunostinta de cauza, i-am luat iubitei una din 2004 cu 100500 km, auto/semi, motor 0.7 turbo de 61 cp, AC, geamuri electrice, abs, esp, fara servo,  cu 1750 (pret de Constanta, deh). E mega smechera in oras, o prefer fata de cealalta care e sedan si manuala. Culmea e ca am luat-o de gura ei, eu nu eram convins de Fortwo deloc. Dar ca sa fie treaba buna si sa ma faca de cacao, culmea, o conduc mai mult pe aia cand e disponibila. Se infige bine, schimba bine si destul de repede (astia cu povesti ca schimba foarte lent mananca k.k.t). Ca sa nu mai zic ca sta si destul de bine la drum pe la 110. Consum 5, facut la pompa. Eu eram foarte sceptic si m-am sucit 180 de cand am luat-o. Merita probata macar, poate e ce cauti. 

Acum 19 minute, yes! a spus:

Smart

Omul a zis conservă, fier de călcat are! :crack:

Acum 6 minute, john17 a spus:

Omul a zis conservă, fier de călcat are! :crack:

Crede-ma, la fel vedeam si eu jucaria, o prostie mica si degeaba, dar mi-am schimbat parerea. Merita incercata, nu are nimic de pierdut.

Acum 11 minute, foxbat a spus:

stiu smart-ul,. Multumesc- nu e in target.

REspect.

👍

Acum 2 ore, Pop Mihai Lucian a spus:

Salut, am si eu nevoie de o masina similara ca pret, scurta, vizibilitate buna, de oras, pt o doamna incepatoare, de preferabil in TM sau Dr Tr Severin. As prefera ceva lipsit de performante dinamice dar rezistent la abuzuri, 1.4 mpi de la grupul renault, 1.4 mpi 8 valve de la vw, 1.5 dci, 1.9 sdi sau chiar si tdi daca e ce trebuie, chiar si alte marci daca stiti ca sunt rezistente dpdv tehnic. De samsari nu vreau sa aud iar pe net cam asta gasesti.

Multumesc in avans si sper sa nu poluez topicul initiatorului.

nicio problema, polueaza-l cu spor:)

poate gasim un "double date":)

Ford Ka an 2000, 1.3 benzina Euro 4, înmatriculată, acte în regulă + fiscal, ok dpdv mecanic, fără mari pretenții de ordin estetic, praguri refăcute. 

Pret: 750 Euro negociabil sau 700 Euro fix.

Acum 4 ore, TWD.Grig a spus:

Ford Ka an 2000, 1.3 benzina Euro 4, înmatriculată, acte în regulă + fiscal, ok dpdv mecanic, fără mari pretenții de ordin estetic, praguri refăcute. 

Pret: 750 Euro negociabil sau 700 Euro fix.

Pune niște poze te rog..mulțumesc.

Acum 5 ore, Flower-Power a spus:

Pune niște poze te rog..mulțumesc.

Lasă-mi in pm un whatsupp te rog. Îmi e mult mai ușor să îți trimit așa ce poze am prin telefon cu tigaia decât să le urc aici. 

Am gasit duminica masina, lupo de 1.4 din 2002. Am vazut vreo 12 masini de 1500 euro, toate praf, ce neceaitau investitii ori pe motor, ori pe caroserie, ori ambele. Unele fusesera accidentate si reparate de mantuiala dar in anunt toate erau in stare buna. Am fost cu laptop si le-am scanat, la doua din ele le-am si facut un bine proprietarilor si le-am sters erorile. In principiu a fost cam asa: la banii astia, ce vrei, sa fie perfecta? De fapt nu voiam rugina pe structura de rezistenta, bara fata si spate fixara prost in prea putine auruburi, motorul sa mearga doar cu piciorul pe acceleratie sau inegal, mizerie in masina, improvizatii diverse.

Am vazut doar clio 1.4 mpi si 1.5 dci si polo/fabia 1.4 mpi si 1.9 sdi.

Am vazut un singur lupo, caroseria foarte buna, interior asemenea si motorul in parametri.

Defecte: toba intermediara gaurita, sufla binisor, cablul de ambreiaj necesita schimbare, lipsa stergator spate (mecanismul functiona), maner de rabatare scaun sofer lipsa, o frecare pe bara fata, o zgarietura de cheie pe lateral.

Plusuri: 4 gume noi, sch ulei efectuat, ambreiaj nou, bujii schimbate desi si alea vechi aratau bine, toate conductele de cauciuc schimbate.

Urmeaza azi distributia, cablul ambreiaj si toba intermediara.

Pret achizitie: 3300 lei

IMG-20200913-WA0002.jpeg

La 09.09.2020 la 12:17, foxbat a spus:

nicio problema, polueaza-l cu spor:)

poate gasim un "double date":)

Mno,ai gasit oarece masina? :)

Merci de intrebare. Cam da.

Oscilez intre un Mitsu Colt 1.5 ( 95 CP ) si o Panda . O s-o vad maine  :)

( preturile sunt 1300 la Mitsu si 1400 la Panda).

Ok,tocmai o reevaluasem la 1.500 euro.fix. :)

bun ase.:)

de ce ma chinui cu asta ? taman acu' cand ma decisesem (aproape).

ok, am notat . multumesc!

Io zic sa le vezi pe astea doo,primo.

Apoi discutam.

si iasa. dar daca ai ajuns deja la 1500 nu mai are sens sa mi pierd 1 zi, mai bine vin la Cj. Si dai si van van-ul o tura sa mi amintesc de Kefalonia. Berea o dau eu. daca mia poti sa mi dai pe whatsapp un mic reminder  iti raman dator - niscai poze si detalii tehnnice ( scuze, dar nu le-am notat cand ne-am auzit la telefon ) motorizare, VIN  .

stima!

Maine,dupa ora 9,fac poze superdetaliate si te sun sa iti dau toate detaliile tehnice ale modelului.

O tura cu Van Van-ul e inclusa in pret pentru fanii adevarati..

@taong_mapagbiro,zas Alex stie masinuta,doar o fost la Cluj si la mine in ograda.

Mno @foxbat,amu bag cafeiul de dimineata,ca tre' sa-ncep sa vad subtitrarile si peste vreo 30-40 de minute cobor la masina si te sun sa-ti trimit poze.

E ok asa?

Buna..ziua ca dimineata nu mai este.

Domnule draga - m-ai impresionat/speriat in egala masura. Asa ceva( 70 mesaje cu zeci de poze si documentare) nu am intalnit niciodata. Ori este un om de stiinta ori esti "prajit":)

Multumesc frumos!

Daca raman pe Subaru, asta e masina, clar. Incerc sa vad unul prin zona sa vad cum stau la volan si cat de mare este masina ( pare maricica:) ).

Respect!

PS Daca dai VAN VAN-ul vreodata- anunta-ma. Sau trimite-l direct la mine ( fac plata in avans ).

Nu-mi place sa pun oamenii pe drumuri degeaba,in cazul tau,1.000 km.

Prefer sa stii fiecare cacatel si defect ce-l are,ca doar are 12 ani si 173.000 km. :)

Legat de Van Van,este una din mobrele cu care voi iesi la pensie.Mulhacen-ul la fel.

Este un Van Van tot din 2017,primul proprietar,km putini in Constanta,il stiu pe om.

Pe parte de design,Panda e mai frumos decat Justy,tre' sa recunosc.Si eu aleg de regula,dupa aspect.In cazul acestei masini,am ales tehnologia in detrimentul designului.Dar cum viata e prea scurta,nu merita sa iei inca un Panda,merita incercat,ca-i Colt,Justy sau altceva.

Parerea mea. :)

La 15.09.2020 la 13:43, Pop Mihai Lucian a spus:

Am gasit duminica masina, lupo de 1.4 din 2002. Am vazut vreo 12 masini de 1500 euro, toate praf, ce neceaitau investitii ori pe motor, ori pe caroserie, ori ambele. Unele fusesera accidentate si reparate de mantuiala dar in anunt toate erau in stare buna. Am fost cu laptop si le-am scanat, la doua din ele le-am si facut un bine proprietarilor si le-am sters erorile. In principiu a fost cam asa: la banii astia, ce vrei, sa fie perfecta? De fapt nu voiam rugina pe structura de rezistenta, bara fata si spate fixara prost in prea putine auruburi, motorul sa mearga doar cu piciorul pe acceleratie sau inegal, mizerie in masina, improvizatii diverse.

Am vazut doar clio 1.4 mpi si 1.5 dci si polo/fabia 1.4 mpi si 1.9 sdi.

Am vazut un singur lupo, caroseria foarte buna, interior asemenea si motorul in parametri.

Defecte: toba intermediara gaurita, sufla binisor, cablul de ambreiaj necesita schimbare, lipsa stergator spate (mecanismul functiona), maner de rabatare scaun sofer lipsa, o frecare pe bara fata, o zgarietura de cheie pe lateral.

Plusuri: 4 gume noi, sch ulei efectuat, ambreiaj nou, bujii schimbate desi si alea vechi aratau bine, toate conductele de cauciuc schimbate.

Urmeaza azi distributia, cablul ambreiaj si toba intermediara.

Pret achizitie: 3300 lei

IMG-20200913-WA0002.jpeg

Sa ne spui daca ia tot bordu.

Acum 21 ore, foxbat a spus:

Buna..ziua ca dimineata nu mai este.

Domnule draga - m-ai impresionat/speriat in egala masura. Asa ceva( 70 mesaje cu zeci de poze si documentare) nu am intalnit niciodata. Ori este un om de stiinta ori esti "prajit":)

Multumesc frumos!

Daca raman pe Subaru, asta e masina, clar. Incerc sa vad unul prin zona sa vad cum stau la volan si cat de mare este masina ( pare maricica:) ).

Respect!

PS Daca dai VAN VAN-ul vreodata- anunta-ma. Sau trimite-l direct la mine ( fac plata in avans ).

Imi dai voie sa pun cateva din pozele facute ieri pentru tine? :)

WhatsApp Image 2020-09-17 at 10.04.19.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-17 at 10.04.29.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-17 at 10.04.49.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-17 at 10.05.10.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-17 at 10.05.27.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-17 at 10.05.36.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-17 at 09.47.45.jpeg

Si inca doo,comparativ cu un Golf4:

WhatsApp Image 2020-09-17 at 10.26.25.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-17 at 10.26.40.jpeg

• l.u.v locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +20 000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook

BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +17000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.

• Create New...