Sari la conținut

Urmatorul motor.


Cristi Marc
 Share

Postări Recomandate

Salutare. Dupa ceva timp petrecut pe un Kawasaki Ninja 250r din 2011, ca prima motocicleta. Ma gandeam in iarna sa o schimb. Din moment ce imi plac doar cele tip sport, nu prea am varietate mare. M-am tot uitat la CBR 500r ceva mai nou ca an 2012-2016. Va trebui sa il limitez pt A2. Ce pareri aveti despre el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu după mai mulți ani pe ninja 250 am trecut la adventure :D mi.am luat topcase de 52L pot să îți mut casa.

merg pe orice drum oricât de spart e iar motociclismul a devenit iar o plăcere.

desigur e plăcut și pe sportiva, deci mult spor, orice alegi, vezi să fie cu abs

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CB 500 Four s-a produs long time ago.

Cred ca ar fi cam greu pentru băiatul ăsta să găsească una, mai ales în România.😀

 

OP: Dacă ești legat de carenate, un CBR e bun. Minus: dacă vii de pe Ninja de 250, ăsta o să ți se pară greu ca dracu'... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Lucian_M a spus:

La A2 mă refeream.

Si eu tot la A2 ma refeream. Daca Tracer-ul de 700 se poate limita la A2, avand peste 70 CP, atunci asta care are 50 CP de fabrica ce problema are? Da, e cam scump sa cumperi unul in stare de functionare pentru ca sunt foarte rare, dar exista.

1 oră în urmă, Cristi Marc a spus:

Mersi @AdrianB1, cel mai probabil pe CBR500r o sa merg.

Vezi ca trebuie sa iei un lucru in considerare: desi te duce la aproape 200km/h (vechiul meu CB500 mergea la 190km/h si era din 1994), nu e motocicleta sport, nu are nici puterea si nici franele pentru asa ceva. E o motocicleta ok, dar nu e de mers tare si in nici un caz de mers pe circuit.

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...