Sari la conținut

o7-08. Gran Premio Lenovo di San Marino e della Riviera di Rimini & Gran Premio TISSOT dell'Emilia Romagna e della Riviera di Rimini


xt600
 Share

Postări Recomandate

Acum 12 ore, danypop a spus:

Foarte posbil.Mai da parca am vazut si eu un interviu pe undeva in care fix Rossi spunea ca vrea de la anul sa faca o noua echipa VR46 cu colaborare cu...Suzuki.Nu a zis nimic despre piloti insa.

Acum 10 ore, frigider a spus:

sau esti MM si ii bati pe toti.

Eu cred ca rigiditatea carcasei e diferita (nu zic 100% pt ca nu imi mai aduc aminte clar ce au zis pilotii dar s-a discutat pe tema asta a fost o mare frasuiala remember cu Lorenzo si Vinales care se opuneau la nush ce schimbare de carcasa blablabla) si de aici toate problemele - pilotii par sa aleaga guma fatza in primul rand in functie de feeling pe franare si de rigiditatea carcasei si nu in functie de grip/rezistenta in timp.

Normal ca ei s-au adaptat la o stare de fapt,dar asta nu e normal sa fie obligati sa aleaga guma hard pt ca la restul se deformeaza carcasa atat de mult pe franare incat le compromite feelingul.Repet - nu sunt sigur de chestia asta,vorbesc din amintiri, dar stiu ca mai demult au tot discutat de aceasta problema,insa daca asa e,e cam jenant pt michelin.

La Honda/MM insa e ca si lege - hard pe fata.

Acum 10 ore, frigider a spus:

Sper mir sa ii faca pe fraeri sau morbi daca-si revine.

Peco cred ca e cam departe. :(

Peco intradevar chiar a avut ghinion.Nu as spune ca a avut ghinion la Brno,dar la Jerez chiar a avut ghinion si aici,daca intradevar a cazut pt ca a alunecat pe ceva (el asa sustine),chiar e ghinion.

Mir mi se pare cel mai puternic contracandidat pt Quarta (si eventual Dovi).Si Mir a avut vreo 2 balbe,odata l-a trantit Lecuona (dar deh - ce cauti langa Lecuona?),apoi a pierdut un loc 1 ca si facut pt ca Vinales a ramas fara frane (si toti si-au pus gume fresh,el nu a avut),dar puncteaza solid la fiecare cursa.

Va fi intre cei 4 :Screenshot-2020-09-22-2020-Moto-GP-World

Acum 10 ore, frigider a spus:

Incredibil, si eu ma intrebam "oare nu aluneci pe o porcarie din aia?"

Si eu m-am intrebat cand ii vedeam la F1 ca le tot arunca dupa ce ies de la boxe "bai nene bucatile alea de celofan de le arunca ei pe jos daca intra la radioatoare?"...dar iata ca intra la motogp in filtrul de aer al lui Miller.Si fix celofanu lui Quarta :)

E intradevar o problema - ar trebui sa ia niste masuri.E complicat insa pt ca nu vad alta modalitate sa iti "speli" viziera in cele 45 min de cursa.

Acum 8 ore, danypop a spus:

Nu vă mai îmbătați cu apă rece, Marc vine în ultima cursă să-i predea coronița noului campion🏆

true.Marcel abia face si el niste cardio etc acuma,relua antrenamentele fizice,dar pas la hard workouts la sala si ce sa mai vorbim de motocross etc.Deci nu e nici pe departe refacut.Ori campionatul se termina in fix 2 luni.Nu are timp.

Normal ca se zgarie pe ochi pt ca i-ar fi lesinat pe marile sperante astea care fara el zici ca sunt la divizia B - nu isi gasesc gumele ambreiajele,cad pe celofane si cate si mai cate - cica a ras de s-a imprastiat de frati-su cand i-a povestit ala ca i s-a declansat airbagul degeaba in timpul cursei :bounce:

...btw Alex Marquez a iesit pe 7 cursa asta iar Dovi pe 8...asta spune multe - despre Dovi.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 328
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 19 ore, ilarionciobanu a spus:

Vitezanele adevarate au doar un bec alb care se aprinde cand intri in limitare. Restul e pentru noobi.

tru story bro

desi la unele kawa(zx6 07) cred ca tot galben e si ala :D 

 

 

Adevaru e ca a picat bine mesajul "UNEMPLOYED" la dovi, se vede si de ce. 

cu asa "performante" normal ca stai la coada la somaj.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu da cu sutul, dar este clar ca echipa nu ii mai acorda nici un sprijin. Toate eforturile sunt indreptate spre Miller si Bagnaia (nu stiu daca ati observat, dar Gigi sta mai mult in boxa lui Bagnaia, decat la boxele echipei de uzina si asta spune foarte multe),...este "procedura" intalnita la toate echipele, atunci cand un pilot se pregateste sa paraseasca barca. Pe de alta parte, cand vede cat sprijin primeste, motivatia este pe masura. Doar nu crede cineva ca Dovi a uitat subit sa mearga pe motocicleta pe care a pilotat-o/dezvoltat-o timp de 8 ani si cu care a obtinut victorii,podiumuri si locul doi in campionat, trei sezoane la rand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, xt600 a spus:

 a obtinut victorii,podiumuri si locul doi in campionat, trei sezoane la rand.

mda, dar atat a putut, acolo s-a plafonat..., eternul numar 2..., si asta in zilele lui bune...

era 'all in' si nimic nou sub soare...

...in 4 sezoane de Honda, a iesit o data pe 3 la sfarsit, in rest o mediocritate de locurile 5-6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, apriliacluj a spus:

mda, dar atat a putut, acolo s-a plafonat..., eternul numar 2..., si asta in zilele lui bune...

 

Asa este, dar sa nu uitam cu cine se batea la titlu. Ceea ce voiam sa subliniez, este faptul ca in mod clar nu este pilot de locurile 7-8, cu o motocicleta pe care o piloteaza de opt sezoane, cu care a castigat curse si ca situatia lui actuala este data de cauze externe vointei lui.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar discutam cu un prieten situatia lui Dovi...

Intrebarea e care pe care "saboteaza"...imi e greu sa cred ca Ducati nu mai acorda sprijin in conditiile in care au sansa la titlu mult visat ...la fel si ptr Dovi ...nu cred ca nu doreste titlu chiar in conditiile de 2020...dar daca Ducati nu mai acorda sprijin ...inseamna ca totul se reduce la orgoliu si sunt dobitoci...

Dovi tot o da cu guma ...dar cum naiba la Pramac functioneaza si la Dovi nu....pe Petrux nu l mai iau in calcul ca la el e clara treaba...

Vb cuiva ...se pare titlul il doreste mai mult pe Dovi decat Dovi titlul...pana acum cel putin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Buggy a spus:

Chiar discutam cu un prieten situatia lui Dovi...

Intrebarea e care pe care "saboteaza"...imi e greu sa cred ca Ducati nu mai acorda sprijin in conditiile in care au sansa la titlu mult visat ...la fel si ptr Dovi ...nu cred ca nu doreste titlu chiar in conditiile de 2020...dar daca Ducati nu mai acorda sprijin ...inseamna ca totul se reduce la orgoliu si sunt dobitoci...

Dovi tot o da cu guma ...dar cum naiba la Pramac functioneaza si la Dovi nu....pe Petrux nu l mai iau in calcul ca la el e clara treaba...

Vb cuiva ...se pare titlul il doreste mai mult pe Dovi decat Dovi titlul...pana acum cel putin...

Dovi e in aceeiasi situatie in care erau anul trecut (si am impresia ca vor fi si anul asta) cei de la Yamaka factory cu copiii de la Petronas eclipsandu-i in multe randuri.Pilotii de la Yamaka insa au fost cusher si au spus cu subiect si predicat ca trebuie sa ii studieze telemetria lui Quarta sa vada ce fac gresit si el bine.Dovi probabil va face la fel cu Peco.

Cert e ca,oricum am intoarce-o,Peco e mai rapid.Si de multe ori si Miller la fel.Dupa cum a zis si Dovi,probabil se intelege mai bine cu noua guma spate michelin sau efectiv Peco s-a calibrat anul trecut si anul asta rupe norma.

Eu nu cred ca se pune problema (mai ales cu MM out of the picture si drumul larg deschis spre titlu),ca Ducati sa nu ii dea suport sprijin orice pt a castiga titlul asta,chiar daca pleaca dupa aia de la ei - titlul e titlu,si daca il ia Dovi va fi in ograda lui Ducati.Nici nu se pune problema de a sta 100% langa el.

E adevarat ca el cu Gigi nu se inteleg,dar asta nu are legatura - sunt convins ca are parte de concursul total al lui Gigi/Ducati,chiar daca Gigi nu se leagana in scaunul lui cum se legana in al lui #99 cursa de cursa.Aici nu suntem la gradinita "nu-mi place de tine,nu ne mai jucam impreuna",sunt toti profi si treaba asta e pe bani foarte multi.

Acum 1 oră, P T R a spus:

In siustia asta a fost si rossi la duke, si toti ati sarit cum de nu castiga dotoru

Acum de ce nu il blamati in spume pe dovi ,ca doar anul trecut castiga curse cu motru

Nici nu se compara intr-un milion de ani.Rossi nu avea o moto care sa castige curse atunci la Ducati.Dovi are.

Rossi cred ca mai degraba a fost blamat nu pt ca nu castiga curse cu Ducati,ci pt ca nici macar n-a incercat.In loc sa se schimbe pe el,riding style'ul (vezi #99 la Ducati,dar si #63),el a schimbat motoreta.Fara succes.Dar asta e alta poveste...pana la urma e normal ca atunci cand esti Rossi si ai castigat n campionate sa crezi ca stilul tau de mers poate castiga pe orice motoreta,de asta a si venit la Ducati.

Iar pe langa Rossi nu concura un baeat la o echipa satelit care dadea ture in jurul lui si era mult mai rapid.Asta e treaba de fapt - atunci cand cineva e mai rapid cu motoreta ta,ai o problema.Destul de mare.Ca o paralela,de asta a plecat Rossi de la Yamaka - pt ca venise un baiat care era mai rapid decat el pe moto identica.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, apriliacluj a spus:

mda, dar atat a putut, acolo s-a plafonat..., eternul numar 2..., si asta in zilele lui bune...

era 'all in' si nimic nou sub soare...

...in 4 sezoane de Honda, a iesit o data pe 3 la sfarsit, in rest o mediocritate de locurile 5-6

 

Nu e mare campion dar nu e in niciun caz mediocritate. Pe Honda a avut vreo 20 de podiumuri nu 1 si per total e in top 10 la numar podiumuri all time la clasa mare.

 

Total podium finishes

RiderPodiums

1 Valentino Rossi199

2 Jorge Lorenzo114

3 Dani Pedrosa112

4 Mick Doohan95

  Marc Márquez95

6 Giacomo Agostini88

7 Eddie Lawson78

8 Casey Stoner69

9 Wayne Rainey64

10 Andrea Dovizioso62

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 35 minute, thesaw a spus:

 

Nu e mare campion dar nu e in niciun caz mediocritate.

 

da, am exagerat eu, recunosc, are meritele lui, a avut multe curse bune...

dar anul asta cand in sfarsit  i s-au aliniat planetele, face ce face si se inneaca (virgula) ca tiganu' la mal...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Buggy a spus:

Chiar discutam cu un prieten situatia lui Dovi...

Intrebarea e care pe care "saboteaza"...imi e greu sa cred ca Ducati nu mai acorda sprijin in conditiile in care au sansa la titlu mult visat ...la fel si ptr Dovi ...nu cred ca nu doreste titlu chiar in conditiile de 2020...dar daca Ducati nu mai acorda sprijin ...inseamna ca totul se reduce la orgoliu si sunt dobitoci...

Dovi tot o da cu guma ...dar cum naiba la Pramac functioneaza si la Dovi nu....pe Petrux nu l mai iau in calcul ca la el e clara treaba...

Vb cuiva ...se pare titlul il doreste mai mult pe Dovi decat Dovi titlul...pana acum cel putin...

Totusi dovi nu a cazut pana acum.

Ok jenant pe 8 dar sunt niste puncte..

Cica urmeaza circuite fav ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede din avion ca Dovi nu mai are suportul bosilor.

Miller este incarti pentru titlu.Pe cine sprijina echipa ,pe Miller sau Dovi?

Peco este pe val,normal ca sprijinul este pentru el viitor pilot de uzina.

Sa renuntam zic,la povesti frumoase.Dovi nu mai reprezinta nimic pentru bossi Ducati.

Daca ia titlul si nu mai piloteaza o motoreta Ducati,nu au nimic de castigat ca imagine.

Toata lumea va zice ca Dovi a luat titlul,nu Ducati.Zarurile au fost aruncate in momentul 

in care nu s-a prelungit contractul.Din ce cauza nu conteaza.

Dovi nu are nici un interes sa saboteze echipa.Nu e retardat sa-si dea seama ca are o sansa unica

anul asta.Dar fara suport tehnic este singur impotriva tuturor.

 

Acum 1 minut, john17 a spus:

Ducati factory sau..? :huh:

Toate patru sunt factory.De fapt trei,aia a lui Dovi e Avintia cu actibilduri si carene factory.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 43 minute, john17 a spus:

Ducati factory sau..? :huh:

Haha nush, vedem.

Nu s atat de idioti sa dea un titlu din mana.

Si satana daca era pilot cu sanse il sustineau.

Acum 49 minute, adiy32 a spus:

Se vede din avion ca Dovi nu mai are suportul bosilor.

Miller este incarti pentru titlu.Pe cine sprijina echipa ,pe Miller sau Dovi?

Peco este pe val,normal ca sprijinul este pentru el viitor pilot de uzina.

Sa renuntam zic,la povesti frumoase.Dovi nu mai reprezinta nimic pentru bossi Ducati.

Daca ia titlul si nu mai piloteaza o motoreta Ducati,nu au nimic de castigat ca imagine.

Toata lumea va zice ca Dovi a luat titlul,nu Ducati.Zarurile au fost aruncate in momentul 

in care nu s-a prelungit contractul.Din ce cauza nu conteaza.

Dovi nu are nici un interes sa saboteze echipa.Nu e retardat sa-si dea seama ca are o sansa unica

anul asta.Dar fara suport tehnic este singur impotriva tuturor.

 

Toate patru sunt factory.De fapt trei,aia a lui Dovi e Avintia cu actibilduri si carene factory.

Dovi are 1 victorie.

Daca e cum spuneai tu avea zero.

Take a chill pill.

Uneori e bine sa mai iesi din universul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, frigider a spus:

Haha nush, vedem.

Nu s atat de idioti sa dea un titlu din mana.

Si satana daca era pilot cu sanse il sustineau.

Dovi are 1 victorie.

Daca e cum spuneai tu avea zero.

Take a chill pill.

Uneori e bine sa mai iesi din universul tau.

Victoria aia este obtinuta cand inca nu erau despartite apele.

Se stia ca lui Petrux nu o sa-i mai fie prelungit contractul si ca Miller

va fi inlocuitorul lui.Despre Dovi se spunea ca se discuta,ca se negociaza,etc.

Asa ca stai chill,universul meu este lumea reala.Eu nu sunt un copil sa cred ca Dovi ,pilot experimentat

care s-a luptat cu balaurul Marc se desumfla in fata unor pusti gaozari si a unui Vin cu multe minusuri.

Sunt prea trecut prin viata sa nu miros golaniile.

Ca fapt divers inca nu a fost anuntat oficial inlocuitorul lui Dovi.

Cu chiu cu vai au recunoscut cu jumatate de gura ca Dovi nu va mai continua.

Asa ca lasa-ma cu victoria pe care o invoci.

Dovi daca mai castiga ceva este numai pe barba lui,insotit bineanteles de un mare ,mare noroc.

 

@Buggy nu au nimic de castigat.Dovi in Italia si nu numai este un pilot respectat de multi,iubit de cativa si 

urat de nimeni.Deci este un pilot simpatizat de toata lumea.Daca iese campion mondial fara ca la anul sa mai fie pilot Ducati,este o imensa rusine .Toti o sa-i injure si o sa-i arate cu degetul.

Asa ca-l fac usurel sa iasa din carti.El nu poate sa zica nimic ca-l ard de ramane sarac lipit.

Nici Rossi cat e el de mare nu a putut sa sara la gatul lui Jarvis si Moviestar,desi aia-l sustineau pe fata pe Lorenzo.La japonezi nici macar nu a marait.

Ca sa nu uitam ce palma a fost pe obrazul Honda cand Rossi,campion mondial a plecat la Yamaha.

Ducati nu-si permite asa ceva.Iese Miller,Peco sau nimeni de la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, adiy32 a spus:

Victoria aia este obtinuta cand inca nu erau despartite apele.

Se stia ca lui Petrux nu o sa-i mai fie prelungit contractul si ca Miller

va fi inlocuitorul lui.Despre Dovi se spunea ca se discuta,ca se negociaza,etc.

Asa ca stai chill,universul meu este lumea reala.Eu nu sunt un copil sa cred ca Dovi ,pilot experimentat

care s-a luptat cu balaurul Marc se desumfla in fata unor pusti gaozari si a unui Vin cu multe minusuri.

Sunt prea trecut prin viata sa nu miros golaniile.

Ca fapt divers inca nu a fost anuntat oficial inlocuitorul lui Dovi.

Cu chiu cu vai au recunoscut cu jumatate de gura ca Dovi nu va mai continua.

Asa ca lasa-ma cu victoria pe care o invoci.

Dovi daca mai castiga ceva este numai pe barba lui,insotit bineanteles de un mare ,mare noroc.

 

@Buggy nu au nimic de castigat.Dovi in Italia si nu numai este un pilot respectat de multi,iubit de cativa si 

urat de nimeni.Deci este un pilot simpatizat de toata lumea.Daca iese campion mondial fara ca la anul sa mai fie pilot Ducati,este o imensa rusine .Toti o sa-i injure si o sa-i arate cu degetul.

Asa ca-l fac usurel sa iasa din carti.El nu poate sa zica nimic ca-l ard de ramane sarac lipit.

Nici Rossi cat e el de mare nu a putut sa sara la gatul lui Jarvis si Moviestar,desi aia-l sustineau pe fata pe Lorenzo.La japonezi nici macar nu a marait.

Ca sa nu uitam ce palma a fost pe obrazul Honda cand Rossi,campion mondial a plecat la Yamaha.

Ducati nu-si permite asa ceva.Iese Miller,Peco sau nimeni de la ei.

Ziceai ca nu-l mai sustin ceea ce se intelege ca-l saboteaza.

Ori il sustii ori il incurci, nu prea e cale de mijloc.

 

Ducati nu da cu picioru la un titlu.

Miller e cam de risc, cade des.

Peco e departe.

 

Problema nu e ca s-a desumflat dovi ci ca s-au umflat ailalti, poate n-ai obs dar toti au probleme cu tinerii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, john17 a spus:

Ducati factory sau..? :huh:

Not :lol:

Acum 4 ore, frigider a spus:

Totusi dovi nu a cazut pana acum.

Ok jenant pe 8 dar sunt niste puncte..

Cica urmeaza circuite fav ducati.

Intradevar nu a cazut dar de 8 nu iesi campion,poate sa stranga si sa o calculeze el cum vrea,degeaba.Asa nu mere.

Ok,Missano n-a fost pt Ducati,nu e stop'n'go,linie dreapta mica samd (bine,cu toate astea Peco rupea norma,si pe intortocheatul de Missano,deci...)

Catalunya clar nu e circuit Ducati - mi-a ramas in cap vorba lui Marquez cand a fost intrebat acest lucru in 2018 - "e mai degraba circuit Lorenzo decat circuit Ducati :P

Le Mans si Aragon intradevar ii avantajeaza,insa dupa aia vine Valencia unde iar e tehnic si mic si inghesuit si complicat si Yamaka.Portimao mi se pare rapid si de viteza,un fel de Catalunya...

Deci sunt 50-50.Nu putem spune ca de acum fluiera Ducati'urile.Dar repet - viteza lui Peco mai ales aici pe un asemenea circuit mi s-a parut mindblowing - cum naiba reusea sa intre asa tare in Curvone?Normal curba aia e teritoriul Yamaka - chiar anul trecut il laudau toti pe Quarta cum intra el acolo mult mai tare decat toti...ee,anul asta Peco i-a bagat in buzunar - intra ff tare acolo si daca nu ma insel ataca imediat dupa el pt ca avea avantaj acolo.Intrebare - cum reusea sa intre asa tare?Ca toti stim teoria - Yamaka cea mai vajnica pe curbele de viteza mare,Ducati nu vireaza?!

1 oră în urmă, frigider a spus:

Ducati nu da cu picioru la un titlu.

Miller e cam de risc, cade des.

Peco e departe.

 

Problema nu e ca s-a desumflat dovi ci ca s-au umflat ailalti, poate n-ai obs dar toti au probleme cu tinerii.

True.

Ba problema e ca s-a si dezumflat Dovi.Anii trecuti rar nu se batea la podium....acum are niste clasari de te doare mintea.

 

Pe surse : se pare ca Marquez va incerca sa revina (daca recuperarea se desfasoara in acelasi ritm ca pana acum si nu regreseaza),ori la LeMans pe 11oct ori la Aragon pe 18 oct.

E,asta va fi interesant :)

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 36 minute, Method a spus:

Pe surse : se pare ca Marquez va incerca sa revina (daca recuperarea se desfasoara in acelasi ritm ca pana acum si nu regreseaza),ori la LeMans pe 11oct ori la Aragon pe 18 oct.

E,asta va fi interesant :)

interesant?

de unde si pana unde? sec locul 1 de se duc toti si plang in rulote.

 

mai putin ala de cum-necum ia campionatul pentru ca na, presupun ca trebuie sa-l dea cuiva, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, frigider a spus:

... se duc toti si plang in rulote.

Ahaahha "omul ala rau mi-a luat trofeul".

Pai va fi interesant sa vedem cum merge...bine,clar la inceput va mere mai slab,dar ii va pune pe micuti sub presiune cand vine.Adevarul ca lor numa presiune le mai trebuie acuma :crack:

 

Foarte interesanta declaratia lui Pol - a mers cu soft spate,a zis ca stia ca de la cursa trecuta ca medium nu  va functiona si s-a gandit ca macar sa incerce.A zis ca pe final nu mai avea gume si se astepta sa fie depasit - a incercat sa intarzie depasirea sperand la ceva pt a lua podiumul...a dat si reteta pt a-l neutraliza pe Quarta/Yamaha : "i know the weakest point of Yamaha - if you kill their corner speed,they're pretty much dead" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Method a spus:

Pai va fi interesant sa vedem cum merge...bine,clar la inceput va mere mai slab,dar ii va pune pe micuti sub presiune cand vine.Adevarul ca lor numa presiune le mai trebuie acuma :crack:

cedeaza sub presiune primii 6-7 si cad, ramane doar MM si na, castiga.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interviu Marquez : "Don’t worry, we will come back to the top"

Se antreneaza doar cardio usor,nu s-a apucat inca de forta,iar mana dreapta e inca in ghips.Spera ca in curand sa se apuce de forta la sala.

Va sta pe bara cat ii zic doctorii ca sa se intoarca la 100%.

Ii vede ca favoriti pe Quarta si Dovi...cred ca isi doreste sa castige Dovi,pt ca zice "daca castiga Dovi,toata lumea va fi fericita" :) 

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...