Sari la conținut

O tură de o zi cu Pavlin (Motorcycle Adventures YouTube)


Postări Recomandate

Salutare oameni buni! 

 

Înainte să încep școala moto, acum câțiva ani, am dat pe YouTube de un nenea cu barbă (câteodată și fără barbă), care foarte convingător fiind, împărtășea din experiența lui de motociclist și călătorea în jurul lumii. Recunosc, am fost foarte captivat de videoclipurile lui și am continuat să îl urmăresc. A reprezentat un reper pentru mine, și sfaturile lui direct la obiect m-au ajutat foarte mult. 

 

Nu mă gândeam vreodată că voi avea șansa să mă întâlnesc cu el, mai ales ținând cont de zonele pe unde călătorea. 

 

I-am mai dat câteva mail-uri de felicitare, și doar i-am propus să viziteze și România (el doar a tranzitat de multe ori, dar doar prin zona de Sud Vest apoi Sud spre Bulgaria). 

 

Când am aflat că plănuiește o călătorie prin România, mi-am zis că asta e șansa mea să îl întâlnesc personal măcar să facem o poză și să îl salut. 

 

Ce a urmat mi-a depășit toate așteptările : nu numai că mi-a răspuns foarte politicos la toate e-mailurile, dar s-a arătat interesat să ne vedem și să facem o tură împreună. 

 

Întâlnirea a început la 7:45 și s-a terminat la 0:30. 

 

Pe scurt :

- o persoană foarte deschisă și modestă, fără ascunzișuri 

- extrem de politicos și gata să împărtășească din "secretele" lui

- foarte bine organizat, atenție extrem de mare la detalii 

- un om și un mare caracter cum s-ar spune. 

 

Cum s-a desfășurat ziua :

- planificarea zilei la o cafea

- tură prin București, câteva cadre cu drona și vizitarea câtorva obiective turistice 

- un traseu la îndemână prin Transbucegi (via Păduchiosu), apoi Bolboci, lacul Scropoasa (pe ploaie) și retur prin Glod - Moroeni - Târgoviște - București. 

- cina la terasă la Radisson și concluziile zilei, schimb de videoclipuri filmate 

- apoi omul nostru s-a dus în cameră și a planificat harta extrem de meticulos pentru următoarele destinații pitorești din România. 

 

Nu vă mai zic că am văzut că a renunțat la șapca lui celebră din călătorii, iar eu i-am dat mail în secunda doi și l-am rugat să mi-o trimită. A doua zi aveam șapca în vitrină (bineînțeles că am băgat 2 programe la mașina de spălat să miroasă a flori). 

 

Toată această zi are de astăzi și un videoclip, sper să vă placă :

 

 

IMG_20200810_232802.jpg

IMG_20200810_094419.jpg

IMG_20200810_073657.jpg

IMG_20200810_152305-01.jpeg

IMG_20200810_152716-01.jpeg

IMG_20200822_132815-01.jpeg

Logopit_1597819838680-01.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare, de când aștept sa pui impresiile :)). Și eu îl urmăream pe nea Pavlin, mie îmi pare rău ca nu am avut moto atâția ani cât am stat în Bulgaria. Bine ca te-ai oprit la șapcă 😅.

Bravo ca ai fost de treaba și l-ai dat pe drumuri faine 👍🏻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...