Sari la conținut

Sugestie tableta (scoala online)


WotRU2Me
 Share

Postări Recomandate

Salut!

Trec peste introduceri si intreb direct: ceva idei legate de subiect? Buget cam 1500 RON, eventual sa fie buna si la altele (conectabila cu alte device-uri, sa poti instala diverse jocuri, aplicatii - cum ar fi Waze - sa aiba GPS, 4G etc). 

Daca sunt parinti care pot impartasi ce setup au adoptat acasa pentru activitatea scolara online, orice sugestie e bine venita.

Multumesc.

Editat de WotRU2Me
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce-i trebuie gps ?  o sa dai 100E doar pt 4g , eu am luat fara 4g , daca nu are wifi sa se uite la natura !

 

sa nu iei lenovo p10 , e a doua oara cand am trimis-o la reparat , nu se mai incarca, poate e asta cu ghinion , in rest o tableta foarte buna la bani de iesit la "suck"

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, superbec a spus:

la ce-i trebuie gps ?  o sa dai 100E doar pt 4g , eu am luat fara 4g , daca nu are wifi sa se uite la natura !

 

sa nu iei lenovo p10 , e a doua oara cand am trimis-o la reparat , nu se mai incarca, poate e asta cu ghinion , in rest o tableta foarte buna la bani de iesit la "suck"

 

 

 

Da, m-am intins cam mult cu gps-ul. 4G as fi vrut pentru mobilitate (daca tot e online, poate sa faca scoala si de prin alte locuri). Din ce inteleg eu (dar sunt cam in urma, aproape praf), ii pot pune sim si am date mobile 😁. Sau o merge sa fac hot spot cu mobilul...am inteles ca nu chiar toate se pot imperechea cu diverse alte device-uri.

Am mai citit nasoale de Lenovo. Tot la bani de brifcor am gasit si eu, vreo 800.

 

Acum 3 ore, Contabil a spus:

Daca maresti un pic bugetul .... fimiu a primit-o pe aceasta, imi pare mai utila ca altele.

image.thumb.png.da31f14900db14e2dfb91ce18e210d7b.png

 

Ce este?

Editat de WotRU2Me
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, WotRU2Me a spus:

 

Da, m-am intins cam mult cu gps-ul.

 

chiar toate tabletele in price range asta au gps deci e ok.

Acum 2 minute, WotRU2Me a spus:

4G as fi vrut pentru mobilitate (daca tot e online, poate sa faca scoala si de prin alte locuri). Din ce inteleg eu (dar sunt cam in urma, aproape praf), ii pot pune sim si am date mobile 😁. Sau o merge sa fac hot spot cu mobilul...am inteles ca nu chiar toate se pot imperechea cu diverse alte device-uri.

Am mai citit nasoale de Lenovo. 

 

daca are 4g , pui un sim in tableta si ai internet , dar chiar vrei sa aiba internet peste tot? la asta m-am referit

eu fac hotspot daca chiar e nevoie 

 

de imperecheat cu alte device-uri nu cred ca e problema decat daca iei un chinez no-name 

 

Lenovo  am citit si eu nasoale, dar nu dau mai mult de 150E pe tableta sa se uite plodu pe youtube sau sa se joace tankuri , alte optiuni nu prea sunt in bugetul meu, a mai avut alt lenovo inainte a mers 2 ani cu ecranu spart , a decedat tot partea de incarcare, i-am zis ca daca o strica ii vand nintendo sa-i cumpar alta... are 0 zgarieturi in 3 luni de folosinta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, tzunoi a spus:

 

O idee buna pentru postul fix. 

Acum 28 minute, superbec a spus:

 

chiar toate tabletele in price range asta au gps deci e ok.

daca are 4g , pui un sim in tableta si ai internet , dar chiar vrei sa aiba internet peste tot? la asta m-am referit

eu fac hotspot daca chiar e nevoie 

 

de imperecheat cu alte device-uri nu cred ca e problema decat daca iei un chinez no-name 

 

Lenovo  am citit si eu nasoale, dar nu dau mai mult de 150E pe tableta sa se uite plodu pe youtube sau sa se joace tankuri , alte optiuni nu prea sunt in bugetul meu, a mai avut alt lenovo inainte a mers 2 ani cu ecranu spart , a decedat tot partea de incarcare, i-am zis ca daca o strica ii vand nintendo sa-i cumpar alta... are 0 zgarieturi in 3 luni de folosinta :)

Hot spot ar trebui sa fie suficient. 

Cred ca merg pe mana colegului tzunoi pentru postul fix si pe ideea ta cu tableta ieftina.

Acum 34 minute, superbec a spus:

 

chiar toate tabletele in price range asta au gps deci e ok.

daca are 4g , pui un sim in tableta si ai internet , dar chiar vrei sa aiba internet peste tot? la asta m-am referit

eu fac hotspot daca chiar e nevoie 

 

de imperecheat cu alte device-uri nu cred ca e problema decat daca iei un chinez no-name 

 

Lenovo  am citit si eu nasoale, dar nu dau mai mult de 150E pe tableta sa se uite plodu pe youtube sau sa se joace tankuri , alte optiuni nu prea sunt in bugetul meu, a mai avut alt lenovo inainte a mers 2 ani cu ecranu spart , a decedat tot partea de incarcare, i-am zis ca daca o strica ii vand nintendo sa-i cumpar alta... are 0 zgarieturi in 3 luni de folosinta :)

Hot spot ar trebui sa fie suficient. 

Cred ca merg pe mana colegului tzunoi pentru postul fix si pe ideea ta cu tableta ieftina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...