Sari la conținut

Off 27 Sep Chiojdu - Siriu


AlexAB
 Share

Postări Recomandate

Salutare, 

 

Caut un coleg, doi, fani noroaie,  pentru o ieșire mâine. Nimic racing, mers liniștit, doar sa facem traseul, de preferat gume măcar 50/50.

Azi ploua însă mâine va fi ok vremea în zona. 

 

Ma gândeam sa alimentam in Patarlagele și sa facem porțiunea mai scurta prima data - nr 2 pe harta de mai jos. Si în funcție de timpul rămas facem și porțiunea nr 1 cu ieșire în Siriu. 

 

Plecarea de la 8:30 de la Petrom Miorița, mers legal de monocilindru de 650. 

Screenshot_20200925_160054.thumb.jpg.860496f342add0ae204ae431679b9713.jpg

 

Sunt deschis și la alte propuneri gen Predelus, cascada Schinda, Mâneciu Ungureni. 

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu pe unde si  cum ai facut tu traseul cu scuterul ca mie imi da putin cu minus. Fara aripa fata scoasa si cu ajutor din partea colegilor eram si acum in padure. Si nu e doar de noroi, sunt cateva pante , care si pe uscat sunt foarte greu de urcat .....Poate pune Alex ceva poze si filmari. Dar poate ai ca ai skill cu camionul si atunci imi retrag afirmatiile.

IMG-20200927-WA0021.jpg

IMG-20200927-WA0007.jpg

Editat de Nooxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dupa cum recunoaste si Alex in cealalta postare a lui, nu ati fost pe portiunea care trebuie. Probabil voi ati luat-o pe alt drum paralel.

drumul pe care am fost eu este cu stanga in curba din Nehoiu exact dupa piata, in urcare, drumul 103P, din Nehoiu spre Albinari ...

si ca sa lamurim povestea cu scuterul (in caz ca nu ma credeti), va invit la vizionare : https://photos.app.goo.gl/UHvRoSZrx9L3wUBq7

 

Editat de Mariusik85
completare
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, am avut mare noroc. nu cred ca mai plouase de ceva timp pe acolo, si asa am reusit sa trec totusi peste sleauri. mai putin ultima parte pe care a trebuit sa o iau la pas datorita escavatorului ce strica drumul pentru cei ce transporta lemne... Va invidiez pentru drumurile pe off pe care le faceti, cred ca in viitorul mai apropiat sau departat o sa trebuiasca sa imi iau si eu ceva gen un v-strom cu cauciucuri mai spre off ca sa pot sa fac drumuri gen strategica si altele asemnantoare ... Va urez la cat mai multe postari de genul ca sa am de unde sa fur trasee :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...