Sari la conținut

Service autorizat Aprilia


AdrianCristea
 Share

Postări Recomandate

Salut, vreau sa imi cumpar o Aprilia SX 125 noua, dar ca sa pot beneficia de garantia pe 2 ani dupa cum stiti trebuie sa merg doar la service-uri autorizate. Exista in Bucuresti? inafara de United.
+ Ce parere aveti de Aprilia, firma? Cu aceasta motocicleta vreau doar sa merg la liceu, plimbari prin Bucuresti si ocazional ture max 200 km.

 

Multumesc in prealabil tuturor care au raspuns!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, AdrianCristea a spus:

Salut, vreau sa imi cumpar o Aprilia SX 125 noua, dar ca sa pot beneficia de garantia pe 2 ani dupa cum stiti trebuie sa merg doar la service-uri autorizate. Exista in Bucuresti? inafara de United.
+ Ce parere aveti de Aprilia, firma? Cu aceasta motocicleta vreau doar sa merg la liceu, plimbari prin Bucuresti si ocazional ture max 200 km.

 

Multumesc in prealabil tuturor care au raspuns!

Motorul este in 4 timpi deci va fi fiabil. Tu trebuie sa ai grija sa controlezi nivelul de ulei pe joja la fiecare 1000km daca mergi in oras. In ceea ce priveste drumurile mai lungi extraurban cand motorul va sta turat mai mult timp, recomandat este sa iti verifici nivelul de ulei la plecare cat si la intoarcere.

Eu am inceput pe 125cc 4t XT125R nou si am stricat/calat motorul pentru ca nu am verificat uleiul in mod constant, ce e drept si mergeam cu el 105km/h tot timpul in afara orasului adica il tineam turat tot timpul.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice model al oricarei marci are o mentenata specifica lui.Cauta manualul ei si gasesti ceea ce ai nevoie pentru exploatarea corespunzatoare.

Din toate punctele ei de vedere,in garantie si post-garantie.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...