Jump to content

Caut montator pt mobila de bucatarie Ikea

Recommended Posts

Acum 16 ore, einstein1984 a spus:

Eu m-am convins de calitatea mobilei "pe comanda " de la noi. Daca vrei calitate preturile sunt ca la ikeea sau mai sus. 

Nu stiam ca icheia este etalon in mobila.Depinde ce intelege fiecare prin calitate. In plus, customizezi ce vrei tu,cum vrei, nu ce ti baga icheia pe gat la suprapret.

Citat

Ma amuza sperbecul, se lauda ca e plin de euro de aia olandezi si el tocmai ce monta o bucatarie de la Ikea. Sarakia...

Pana la urma cum e icheia, sarakie sau opulenta? :smoke:

• Replies 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acum 9 ore, Nguyen a spus:

Si cand te gandesti ca ai avut barbat si te-ai lepadat de el... acum stai si te rogi de unul si de altul sa-ti regleze oglinzile.

Fată, treci peste că rămâi blocat în nostalgie ...ești mai sensibil tu. Prefer să îmi ajustez oglinzile contra a 6 beri decât să stau cu cineva doar pentru că îmi ajustează oglinzile. Move on! 

Acum 8 ore, vis-a-vis a spus:

Ăla-l faci și mătăluță... Bucătăriile sunt altceva, pline de amănunte, provocatoare 😛 

păi de ce nu ai spus că îți plac provocările..îți ascund șuruburile prin casă și ca să le găsești trebuie să rezolvi ghicitori de pe răvașe, destul de provocator pentru tine?

Acum 7 ore, Ice-D a spus:

Pana la urma cum e icheia, sarakie sau opulenta? :smoke:

ai multe avantaje la bucatariile ikea , piese de schimb, renovare usoara dupa un timp , planerul online cu lista de preturi , mie unu mi se par ieftine , la juma de pret fata de "custom" de mlastina care dureaza 3 luni !

Acum 11 ore, Nguyen a spus:

Sau de fapt scumpirile sunt bune numai cand te avantajeaza pe tine?

nu cocleala, spuneam ca pretul caselor reflecta puterea de cumparare , oricum nu ma asteptam sa intelegi ...

Acum 8 ore, XaeL a spus:

Cam asta si este planul, o imbinare din aluminiu.

absolut oribil

Acum 13 ore, Nguyen a spus:

Ma amuza sperbecul, se lauda ca e plin de euro de aia olandezi si el tocmai ce monta o bucatarie de la Ikea. Sarakia...

Una e sa ai, alta e sa dai. Doar cine e sarac vrea mereu sa aiba burta plina de frica sa nu moara de foame.

Edited by marcone
Acum 4 ore, Flower-Power a spus:

Acum 13 ore, vis-a-vis a spus:

Ăla-l faci și mătăluță... Bucătăriile sunt altceva, pline de amănunte, provocatoare 😛 

păi de ce nu ai spus că îți plac provocările..îți ascund șuruburile prin casă și ca să le găsești trebuie să rezolvi ghicitori de pe răvașe, destul de provocator pentru tine?

De provocări d-astea fug ca dracu' de tămâie 😛

Acum 2 ore, superbec a spus:

ai multe avantaje la bucatariile ikea , piese de schimb, renovare usoara dupa un timp , planerul online cu lista de preturi , mie unu mi se par ieftine , la juma de pret fata de "custom" de mlastina care dureaza 3 luni !

Am vazut ca sunt ieftine, nu am vazut in schimb pe cea de 8000(nici macar pe aproape), doar 3 bucatarii si cele modulare, asta online.

El a mers pe un stil clasic, eu as merge cu astea, de mlastina. Clar, nu mai vorbim de ieftin sau 4500,dar vorbim altfel cu icheia. Las niste poze, astea m-ar coafa pe mine,cand o sa fie cazul. Si la toate as schimba culoarea cu acel visiniu❤(poza cu sezlongul negru) Culorile alea tipatoare si barbie style,doamne fereste.😂 Cam asta face un amic de-al meu.

img-2102.jpg

img-2130.jpg

img-2132.jpg

img-2135.jpg

img-2500.jpg

img-2501.jpg

img-1397.jpg

Astea-s generate pe calculator, trebuia și un comparativ cu produsul final...

Gen: :D

image.thumb.png.7b6ebe2f9c3122380686166b29612007.pngimage.thumb.png.a1d539a8972dc9cbe361b6d218c130c9.png

Eu am mers pe o varianta mai clasica la un mic apartament. Pozele nu-s facute la "gata", dar ca idee ..... merg. :)

bucatarie floreasca 1.jpg

bucatarie floreasca 2.jpg

E pe viu, nu ma ocup de amenajari interioare. :) Costul a fost undeva la 4000 mobila, fara electrocasnice si chiuveta, etc.

Edited by Contabil

Dacă mă întrebai pe mine, ăla de sus e făcut în Sketchup, că-s dimensiuni și idei proprii și atipice.

Dar dacă vrei să te joci repede cu o bucătărie, poți folosi Kitchendraw (nici nu știu dacă mai există)

Asta chiar a fost o mică bucătărie provocatoare, păcat că n-am și poze, nu erau camere pe telefon la vremea aia :D

alix01.jpg

alix02.jpg

alix03.jpg

alix04.jpg

alix05.jpg

alix06.jpg

alix07.jpg

alix08.jpg

alix09.jpg

alix10.jpg

alix11.jpg

alix12.jpg

alix13.jpg

alix14.jpg

alix15.jpg

alix16.jpg

alix17.jpg

alix18.jpg

alix19.jpg

alix20.jpg

alix21.jpg

image.thumb.png.563eb2003780089286249715a66df375.pngimage.thumb.png.7549248468f7b1f4148d05c455de0f69.pngimage.thumb.png.24ec8ba33c0c93ad18e2bc9b07d3b769.pngimage.thumb.png.cb4558ce971588e8c7c69e68d7b3d8d5.pngimage.thumb.png.92e34bc815146ded16dc04a3602ad8cb.pngimage.thumb.png.86feefec2e5310f765a910e13f3e82b3.png

Astea mici iti dau cu adevarat bataie de cap, sa ti in mina frumosul si totodata fluxul tehnologic. La cele mari te invirti altfel. :)

PS. Trebuie sa-mi schimb din nou tastatura ..... papa la greu litere.

Edited by Contabil

Avea un nene o cabană (că nu-i pot spune casă) de vacanță pe la Periș. Un living, o mansardă locuibilă o ușă de intrare pe mijlocul peretelui și stânga-dreapta bucătaria și baia. Mult spus, două cămăruțe de 2 pe 2. Am îndesat în bucătărioara aia 11 corpuri. Frigider incorporabil, mașină de spălat rufe și una de spălat vase, hotă, cuptor cu microunde incorporabil, cuptor, plită, etc.

Când a văzut românu' curtea plina de mobilă: "Unde dracu băgați toate astea?!". E drept că era blatul pe 3 laturi și abia mai intrau 2 persoane acolo, dar era perfect utilată bucătăria :D

Pai asta este rolul unei bucatarii, sa fie ergonomica si practica. Abia apoi vorbim de gusturi si calitate. Amortizoare,led uri, balamale, role, etc. 

1 oră în urmă, Ice-D a spus:

Pai asta este rolul unei bucatarii, sa fie ergonomica si practica. Abia apoi vorbim de gusturi si calitate. Amortizoare,led uri, balamale, role, etc. 

Hai să-ți zic o chestie. Bucătăria e aleasă de partea feminină a familiei. Ea și-o închipuie într-un anumit fel, să fie aia acolo și aia dincolo (probabil cum a avut ea la mă-sa) și să fie de culoarea cutare sau cutare... Prea puțin contează aspectele tehnice :D 

Acum 8 ore, Cavaleru a spus:

Multumesc!

😘

Acum 5 ore, vis-a-vis a spus:

De provocări d-astea fug ca dracu' de tămâie 😛

Altfel de provocări? 😂 crezi că poți face față unei integrale?

Acum 26 minute, Nguyen a spus:

La femei mai sunt si alte lucruri de ajustat.

E discutabil, pentru fiecare individ în parte. Indiferent de gen. Vrei să ne dăm cu părerea despre subiect? 

Acum 6 minute, vis-a-vis a spus:

Hai să-ți zic o chestie. Bucătăria e aleasă de partea feminină a familiei. Ea și-o închipuie într-un anumit fel, să fie aia acolo și aia dincolo (probabil cum a avut ea la mă-sa) și să fie de culoarea cutare sau cutare... Prea puțin contează aspectele tehnice :D 

Sau probabil cum nu a avut vreodată și cum își imaginează să fie. Așa că intră în discuție și aspectele tehnice căci nu sunt deloc de neglijat.. 

Acum 5 minute, vis-a-vis a spus:

In mare, asa este. Daca as aplica acest principiu, o invit respectuos sara la mal cu banu', la fel si ma-sa😂

Pana la urma, nu toate femeile au gusturi fine. Mai sunt cazuri cand la alegerea mobilei, ti-l baga pe Ceausescu in casa. Si mai sunt cazuri cand barbatii "domina" bucataria. Cu aceasta ocazie, salut la prieteni😂 :smoke:

FB_IMG_1600468700230.jpg

Acum 3 ore, vis-a-vis a spus:

Mult spus, două cămăruțe de 2 pe 2. Am îndesat în bucătărioara aia 11 corpuri.

Si eu credeam ca te uimesc ..... in bucataria unde a copilarit sotia (6.2mp) intorc masina pe linga ce spui tu. :crack: In schimb o baie de 4mp e parfum, fata de 3.12mp de care am avut parte la aceeasi locatie.

@XaeL Sper ca nu suparam cu comentariile ....

Edited by Contabil
Acum 2 ore, Flower-Power a spus:

Altfel de provocări? 😂 crezi că poți face față unei integrale?

De ce grad? 

Acum 3 ore, Flower-Power a spus:

E discutabil, pentru fiecare individ în parte. Indiferent de gen. Vrei să ne dăm cu părerea despre subiect? 

Nu e cazul, ma pricep bine la femei, voi sunteti niste mecanisme complicate, cu reglaje multe si greu de reglat. Dupa revizie mergeti bine cateva zile dupa care iar necesitati reglaje, cine nu se pricepe a imbulinat-o:

Acum 13 ore, vis-a-vis a spus:

De ce grad? 

😛 până la integrale nedefinita fii atent ce provocare am pentru tine:

Aflați câte nr au în comun șirurile 10, 15, 20 ,...,2010 și 10, 14,18 ,...,2010.

Acum 12 ore, Nguyen a spus:

Nu e cazul, ma pricep bine la femei, voi sunteti niste mecanisme complicate, cu reglaje multe si greu de reglat. Dupa revizie mergeti bine cateva zile dupa care iar necesitati reglaje, cine nu se pricepe a imbulinat-o:

Voi nu gândiți 😆 

Cât și cum gândim noi.