Sari la conținut

Sugestii casca Flip-Up ventilata si silentioasa


RedRat
 Share

Postări Recomandate

Vizitator goe 75
32 minutes ago, Motorist@ said:

Mie nu imi merge plata cu cardul de credit/debit.

Ai idee daca merge doar prin paypal?

 

Mda , m-a pacalit formularea ...

Daca vreu sa intreb daca merge cu cardul , nu spun ca mie nu imi merge plata cu cardul ...de obicei.

 

Merge si cu cardul .

Si ca sa te convingi poti face un check out de proba pana la punctul in care iti da optiunile de plata ...sau citesti la capitolul optiuni de plata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 4 minute, iulianserban a spus:

Daca poti, incearca de la alt pc/laptop. Sau de pe telefon.

Buna idee.

Chiar ma gandeam ca e din cauza pc-ului de la job

Acum 15 minute, iulianserban a spus:

...

Din pacate, nu merge cu cardul.

Am incercat si de pe telefon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Motorist@ a spus:

Buna idee.

Chiar ma gandeam ca e din cauza pc-ului de la job

Din pacate, nu merge cu cardul.

Am incercat si de pe telefon

Se intampla frecvent in UK sa nu primeasca alte carduri decat cele din UK.

Am patit asta acuma vreo 3-4 ani.

Ca sa pot cumpara am dat telefon la o duduie si a bagat ea de mana datele in computerul ei si a mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai impresia ca daca umbli ca platile pe net, magazine, bancomate etc esti mai in siguranta?

Mie incepuse sa imi faca cineva cumparaturi de jocuri de calculator de pe un card.

Ca masura de precuatie am un card special pentru cumparaturi on line pe care il alimentez cand am treaba cu el. In rest stau pe el cativa zeci de lei.

Aia care fac astfel de manevre sunt atenti: mai intai fac o cumparatura mica si daca vad ca merge trec la altele mai mari. La fel au facut si la mine: o prima cumparatura in martie si apoi una mai mare in septembrie. Doar ca nu erau fonduri pe card, banca m-a sunat si am anulat cardul.

Am discutat cu banca care mi-a spus de unde mi s-a tras: cel mai probabil de la rezervari pe booking. Ai zice ca este  o treaba Ok, dar uite ca banca stia ca mai multi au patit-o.

Dar s-au inventat tot felul de chestii utile: 3D secure (nu aveam activat pe acel card), solicitare cod tranzactie prin SMS, trimitere info prin SMS la fiecare tranzactie etc.

Dar cel mai sigur, nu stai cu bani pe cardul de cumparaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in blana acuma astia cu securitatea pentru carduri si conturi de la banci, ca in ultimile luni a fost foame mai mare ca de obicei.
La banca la care am banii in Pl vad ca schimba mai des decat iti doresti sistemele, atatea incat devine enervata o tranzactie online.. dar inteleg.

Si cum draci sa nu stai cu bani pe card, e ca si cand ai portofelu gol, pai eu merg asa linistit pe strada, trec pe langa o vitrina unde e un 890adv la vanzare.. si sa nu am bani sa il iau acasa, e de porc 😝

De furat se va fura cat sunt doi oameni ramasi pe pamant, dar partea buna e ca sunt si oameni care stiu ce sa faca si se ocupa si de aspectul asta.

@RedRat ai dat banii pe ce nu trebuie sau nu inca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, hora09 a spus:

Si cum draci sa nu stai cu bani pe card, e ca si cand ai portofelu gol, pai eu merg asa linistit pe strada, trec pe langa o vitrina unde e un 890adv la vanzare.. si sa nu am bani sa il iau acasa, e de porc 😝
 

AI un cont curent, fara card, si inca un cont cu card. Contul cu cardul il alimentezi de cate ori ai nevoie, si pentru cheltuieli curente ai pe el sume modice. La fel cum era si cu portofelu' : nu mergeai cu toata leafa dupa tine in portofel 🤣

E drept ca mai ai ceva cheltuieli cu al doilea card, dar negociezi si tu cu banca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot de pe helmetcity am luat casca. La diferenta de 1500 roni fata de pretul din magazin de la noi. Toate bune, casca cu tipla pe ea, neprobata, neatinsa, a venit destul de repede... nimic de reprosat.

Eu pentru plati online folosesc card virtual din Revolut de obicei. Descarci aplicatia, iti configurezi ceva conturi cu diverse monezi, iti creezi card virtual si gata. Cei drept, nu merg platile pe toate site-urile. Inclusiv helmetcity. Dar am cont paypal la care am atasat cardul Revolut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Silver Arrow a spus:

cu toata leafa dupa tine

n-are cum altcumva, 
sa ne intelegem, eu merg doar perpedes ca nu pot sa mai stau jos, e ca si cand sunt cu o fesa pe-o piatra si diferenta de nivel dauneaza la oasele bazinului
image.thumb.png.d43036fc9fb29aceb5247b7d1f75fe44.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

*** Nu am fost nevoit sa stau acasa (yeeeey)

 

Am fost ieri si am probat mai multe: C4Pro, Neotec 2, N100-5, HRPA90 si chiar LS2 asa de curiozitate...

 

Ca idee Neotec 2 si N100-5 au dubla omologare (pot fi folosite cu chin-barul ridicat). C4Pro NU are asa ceva.

 

In final am decis sa iau Neotec II. pe alb. A fost si promotie de -15%, asa pretul a fost in jur de 480 EUR. M-am incadrat in buget.

 

Candva saptamana viitoare o sa ajunga. (nu era pe stoc)

 

Mersi de sugestii :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Motorist@ said:

I-ai facut proba la drum ? (castii...)

 

La test ride am luat numai Neotec II si C4Pro. Restul mai mult de curiozitate, probate doar in magazin...

Ca idee, LS2 Valiant e o casca foarte ciudata... chin-barul se da pestre cap :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, RedRat a spus:

se da pestre cap

inspiratie de la Shark, sistem ce l-au patentat acu o suta de ani pe evoline, super desteapta treaba, insa din pacat la prima generatie mecanisum cantarea mult prea mult ca sa fie tentanta la cumparat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, RedRat a spus:

Azi a ajuns :)

 

IMG_20201028_231325.thumb.jpg.c4aa2bfab0536396f5a12abdd2bbfc6c.jpg


👍👍 Sa-ti fie de folos si sa o tii mereu asa .... neatinsa (tavalita). 
Astept pareri dupa ce o pui la treaba, chiat ma intereseaza daca ai ales corect fata de C4 Pro. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...