Sari la conținut

18 OTT 11 - Gran Premio Michelin® de Aragón & 25 OTT 12 - Gran Premio de Teruel MotorLand AragónSPAIN


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

lg6_4741.gallery_full_top_md.jpg

 

Duminica:

image.png.d127d9d06c8d164e8d50c9d59b9aec1a.png

 

 

Pos. Rider Bike Nation Points

1 Fabio QUARTARARO Yamaha FRA 115

2 Joan MIR Suzuki SPA 105

3 Andrea DOVIZIOSO Ducati ITA 97

4 Maverick VIÑALES Yamaha SPA 96

5 Takaaki NAKAGAMI Honda JPN 81

 

Pos. Rider Bike Nation Points

1 Luca MARINI Kalex ITA 150

2 Enea BASTIANINI Kalex ITA 135

3 Marco BEZZECCHI Kalex ITA 130

4 Sam LOWES Kalex GBR 128

5 Jorge MARTIN Kalex SPA 79

 

Pos. Rider Bike Nation Points

1 Albert ARENAS KTM SPA 135

2 Ai OGURA Honda JPN 129

3 Celestino VIETTI KTM ITA 119

4 Tony ARBOLINO Honda ITA 115

5 John MCPHEE Honda GBR 98

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 178
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Acum 5 minute, cuki a spus:


Stai sa se vindece intai de covid.

 

2 curse aparent este out

Yep

 

Acum a dat oficial ca este cu Covid si ca nu va participa la aceasta etapa si cel mai probabil nici la urmatoarea.

 

"Purtroppo questa mattina mi sono svegliato e non mi sentivo bene. Mi sentivo particolare debole e avevo una leggera febbre, quindi ho chiamato subito il medico che mi ha fatto due test. Il risultato del 'test rapido PCR' è stato negativo, proprio come il test che avevo già fatto martedì. Ma il secondo, di cui mi è stato inviato il risultato alle 16:00 di questo pomeriggio, è stato purtroppo positivo. Sono chiaramente molto deluso per il fatto che dovrò saltare la gara di Aragon. Mi piacerebbe essere ottimista e fiducioso, ma mi aspetto che il secondo round ad Aragon sia un 'no go' anche per me ... Sono triste e arrabbiato perché ho fatto del mio meglio per rispettare il protocollo e anche se il test che ho fatto martedì è stato negativo, mi sono isolato già dal mio arrivo da Le Mans. Comunque, è così, e non posso fare nulla per cambiare la situazione. Ora seguirò il consiglio medico, e spero solo di guarire al più presto. Unfortunately, this morning I woke up and I was not feeling good. My bones were sore and I had a slight fever, so I immediately called the doctor who tested me twice. The ‘quick PCR test’ result was negative, just like the test I underwent on Tuesday. But the second one, of which the result was sent to me at 16:00 this afternoon, was unfortunately positive. I am so disappointed that I will have to miss the race at Aragon. I'd like to be optimistic and confident, but I expect the second round in Aragon to be a ‘no go’ for me as well... I am sad and angry because I did my best to respect the protocol and although the test I had on Tuesday was negative, I self-isolated since my arrival from Le Mans. Anyway, this is the way it is, and I can't do anything to change the situation. I will now follow the medical advice, and I just hope I will be feeling well soon." (Sursa FB - pagina oficiala V.R.)

 

.....

 

Diii Miller.

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, cuki a spus:

Stai sa se vindece intai de covid.

 

2 curse aparent este out

aaa calcat acum am citit si eu a aparut peste tot.The fuuuck....deci anul asta doctorul can't catch a break bai nene...

Abandon cand de una cand de alta,acum 2 curse pe bara de la covid...chiar imi pare rau pt ca fara el parca totusi nu mai e la fel....chiar daca vorba colegului,poate poate lua un podium cel mult,dar era si el pe acolo.

 

Si acum se naste intrebarea (logica zic eu) - cine il inlocuieste?

Indraznesc sa zic ca il vom vedea pe Lorenzo pe Yamaha factory v2020 2 curse la rand?

Pe de o parte e ceva ce ma incanta,pe de alta parte la cum a mers la Portimao la 2.5s fata de Esp...e cam out of shape,l-a tras bine doctorul de urechi cand a zis dupa test ca e normal sa fii asa lent daca tu 8 luni jumate esti in club....

Deci Lorenzo sau nu?si daca da,oare poate merge decent?

 

Vinales turned off launch control after watching Pedrosa

Ahaaaam,deci Pedrosa era de vinaaa,"samuraiul" l-a invatat la prostii...bine ca nu l-a invatat si pe o roata ca facea naibii vreun accident :bounce:

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 hours ago, Method said:

Si acum se naste intrebarea (logica zic eu) - cine il inlocuieste?

Indraznesc sa zic ca il vom vedea pe Lorenzo pe Yamaha factory v2020 2 curse la rand?

Pe de o parte e ceva ce ma incanta,pe de alta parte la cum a mers la Portimao la 2.5s fata de Esp...e cam out of shape,l-a tras bine doctorul de urechi cand a zis dupa test ca e normal sa fii asa lent daca tu 8 luni jumate esti in club....

Deci Lorenzo sau nu?si daca da,oare poate merge decent?

https://the-race.com/motogp/why-lorenzo-is-the-only-rossi-stand-in-yamaha-needs/

asa s-ar zice...cel putin de catre cei de acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

44 minutes ago, frigider said:

dupa numele articolului e clar ca nu lorenzo o sa il inlocuiasca :)  

Crezi?

"And if that’s the case, realistically there’s only one person Yamaha should be considering – the only man in Motorland Aragon history to win on a Yamaha, five-time world champion Jorge Lorenzo."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, Lup69 a spus:

"And if that’s the case, realistically there’s only one person Yamaha should be considering – the only man in Motorland Aragon history to win on a Yamaha, five-time world champion Jorge Lorenzo."

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Lup69 a spus:

Crezi?

"And if that’s the case, realistically there’s only one person Yamaha should be considering – the only man in Motorland Aragon history to win on a Yamaha, five-time world champion Jorge Lorenzo."

traim si vedem.

cand se da wildcard nu se da cu pretentii de castigat cursa, din contra.

rar se intampla ca wildcard sa castige.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

50 minutes ago, frigider said:

traim si vedem.

cand se da wildcard nu se da cu pretentii de castigat cursa, din contra.

rar se intampla ca wildcard sa castige.

asa e...

"….cat e ceasul?...elefantul scoase termometrul: JOI!!!...…"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să vedem și FP4 unde vor încerca race pace și apoi calificările. Până acum Bagnaia cu 351 și Dovi cu 350.6 doar au dat gazul la maxim pe linia lungă. Cu toate astea nici pe S4 nu au timpul cel mai bun, cred că Mir a fost cel mai rapid acolo. Mai e mult până departe... 😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...