Sari la conținut

18 OTT 11 - Gran Premio Michelin® de Aragón & 25 OTT 12 - Gran Premio de Teruel MotorLand AragónSPAIN


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

Acum 19 ore, john17 a spus:

Pe vicele donkey eyes l-au cam lăsat nervii pare-se... 

Pân' la urmă Petrucci e gabor sau nu, că aiogura o ține una și bună că ar fi. :huh:

Degeaba intra in q2 tot nimic facea.

Ok, mai urca 2 locuri, dar atat.

 

Slab rau.

 

 

Pt colegu care mizeaza pe ducati: un mare lol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 178
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 11 minute, frigider a spus:

Degeaba intra in q2 tot nimic facea.

Ok, mai urca 2 locuri, dar atat.

 

Slab rau.

 

 

Pt colegu care mizeaza pe ducati: un mare lol

 

Cred ca nu ai prins ironia cu Ducati :)...singurul lucru care au reusit sa-l arata Ducati a fost viteza pe linia dreapta.

Miller ca de obicei, o sa plece bine si se va stinge dupa 7-8 tururi in care o sa isi distruga guma.

Restul pe nicaieri. Ma asteptam ca Peco sa mearga bine aici, dar este pe nicaieri.

Suzuki o sa fie puternica, sper totusi sa castige Qua, desi in acest moment mi-as pune banii pe Rins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, damager a spus:

 

Cred ca nu ai prins ironia cu Ducati :)...singurul lucru care au reusit sa-l arata Ducati a fost viteza pe linia dreapta.

Miller ca de obicei, o sa plece bine si se va stinge dupa 7-8 tururi in care o sa isi distruga guma.

Restul pe nicaieri. Ma asteptam ca Peco sa mearga bine aici, dar este pe nicaieri.

Suzuki o sa fie puternica, sper totusi sa castige Qua, desi in acest moment mi-as pune banii pe Rins.

Da, nu m-am prins, tot felul de nebuni pe forumul asta. :D

 

poate o sa fie mai cald si-o sa mearga mai bine galetile.

 

un pronostic englez: care ia podium in cele 5 curse iese campion.

 

*eu mizez pe o plecare in forta marca vin , fara LC. 

Cred ca daca ii lasa pe toti sa plece apoi sa fie liniste va pleca f tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, prafrau a spus:

 

cu 5/5 podiumuri il ia si alex marquez, astia abia se chinuie sa lege doua

Pai nu?

Acum 38 minute, danypop a spus:

Sau pleaca precum Lorenzo acum ceva ani, cu 5 minute înainte de a se stinge semaforul🤣🤣

E cam zgomot si atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, danypop a spus:

Câștigă Marquez!! 

Aproape... daca mai avea 1-2 tururi castiga. 
 

am intuit bine ca o sa castige Rins. Avea ritm de pozitia 1.

 

mi-as fi dorit sa castige AM, ca sa inteleaga si HRC ca au fost porci cand l-au schimbat fara sa ii dea o sansa.

 

cum ziceam cu temperatura, s-a incalzit.. ma astepta ca Vinales sa fie afectat, nu Qua...

 

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 34 minute, danypop a spus:

Câștigă Marquez!! 

Așa zicea și aiogura, ba chiar îl vedea pe vin arbitru între 1 și 2, asta în ultimul tur când era pe 4 iar între 2 și 3 erau >2 secunde! :moron:

Să mor dacă guralivul ăsta nu vede cursa printr-un geam din ăla care distorsionează... Dar compensează cu debitul verbal, un fel de domozină + ilie mobre într-unul singur sau vorbind unul peste altul. 🤬

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca AM i.a dat casca lui frati su ca asta de a mers nu seamana cu MM 😂

Si dupa aia se duce pana la baie si se schimba...

Bine Mir.

Lui Quarta i.au puscat platinile?

Iar Dovi...tipa la Petrux ca din cauza lui n a intrat in Q2... asa si daca intra ce?mergea mai.bine azi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, john17 a spus:

Așa zicea și aiogura, ba chiar îl vedea pe vin arbitru între 1 și 2, asta în ultimul tur când era pe 4 iar între 2 și 3 erau >2 secunde! :moron:

Să mor dacă guralivul ăsta nu vede cursa printr-un geam din ăla care distorsionează... Dar compensează cu debitul verbal, domozină + ilie mobre într-unul singur. 🤬

A fost inteligent canu a fortat.

Si btw nea comentatorul aiogura vorba colegului - HONDA NU MAI ARE MOTOR SCREAMER DE 2 ANI ! WAKE UP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Method a spus:

Cred ca AM i.a dat casca lui frati su ca asta de a mers nu seamana cu MM 😂

Si dupa aia se duce pana la baie si se schimba...

Bine Mir.

Lui Quarta i.au puscat platinile?

Iar Dovi...tipa la Petrux ca din cauza lui n a intrat in Q2... asa si daca intra ce?mergea mai.bine azi?

Hatere.... În locul tău m-aș ascunde sub pat și aș rămâne acolo o perioada de timp 

Netalentatul asta ce nu merită (după tine) nici sa împingă cauciucurile prin padoc a obținut rezultate la ani lumina față de marele campion Floricică. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pân' la urmă am nu e așa papagal cum am crezut cu toții, i-a luat ceva dar uite că a început să meargă cu 'onda, a împins o leacă la caucioacele alea! 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, danypop a spus:

Hatere.... În locul tău m-aș ascunde sub pat și aș rămâne acolo o perioada de timp 

Netalentatul asta ce nu merită (după tine) nici sa împingă cauciucurile prin padoc a obținut rezultate la ani lumina față de marele campion Floricică. 

Cu o floare nu se face primavara mestere.

Si vorbind de hateri,serios?

Si Petrux a luat victorii de etapa...chiar 2.

Asta inseamna ca merita locul la Ducati?

Acum 5 minute, john17 a spus:

Pân' la urmă am nu e așa papagal cum am crezut cu toții, i-a luat ceva dar uite că a început să meargă cu 'onda, a împins o leacă la caucioacele alea! 

Eh,papagal nu e,doar ca nu merita locul la HRC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si un baiat Zarco a avut podiumuri parca in anul de debut dupa cateva curse dar nu pe moto de uzina ci de client,si nu imi aduc aminte sa il fi laudat...asta apropo de hateri.

Repet cu o floare nu se face primavara,exemplul Petrux.

Daca comparam pe fratele cel mic si talamb al lui MM cu un triplu campion mondial,discutia nici nu mai are rost.

Ce sa zic,ia.ti breloc cu AM73 atunci daca esti asa incantat de performantele starului in devenire.

 

Revenind la lucruri serioase,Mir cel mai castigat din toata combinatia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 36 minute, caracterincompatibil a spus:

Eu sper că suzuschi că câștige campeonatul.daca mir gestionează bine și cursa următoare..  câștiga puncte în plus.suzuki e superior Yamaha, pe circuitul asta

Asociez fanii mq,cu bombardierii.

Parcursul si constanta lui Mir il indica drept nr.1.

Intr un campionat pe care vorba lui MM,nimeni nu vrea parca sa.l castige.

 

Quarta a avut problema cu presiunea in pneul fatza....bai n a mai avut odata problema asta?nu pricep,au probleme in a citi presiunea?inginerul zice bari si ei inteleg psi?au presiometru de pe ali expres sau care naiba e problema?deja e aberant ce se intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

Cu o floare nu se face primavara mestere.

Si vorbind de hateri,serios?

 

pana acum ai zis ca zarco o sa fie cel mai tare (s-a vazut cat de tare e cand a refuzat honda ca sa se duca la ktm), ca quartararo nu o sa faca nimic (e pe locul 2, asa inconstant cum e el, singurul anul asta cu 3 victorii), ca ktm nu o sa castige nimic in urmatorii ani (au 2 curse anul asta si pol espargaro are la fel de multe podiumuri ca vinales), ca lorenzo o sa mearga bine pe ducati (timp de 1 an jumate ai tot sustinul ca "la urmatoarea cursa...") si ca am e prost si ca a venit degeaba la hrc

 

in ritmul asta anunta-ne si pe noi cand mai ai revelatii, sa stim ce sa punem la pariuri, ai un talent

n-ar fi nici o problema daca nu ai fi si foarte vocal in acelasi timp, nici eu n-am crezut ca o sa faca ceva am anul asta (ca probabil multi altii), dar e alta treaba cand o urli in gura mare o data pe zi

  

1 oră în urmă, john17 a spus:

Așa zicea și aiogura, ba chiar îl vedea pe vin arbitru între 1 și 2, asta în ultimul tur când era pe 4 iar între 2 și 3 erau >2 secunde! :moron:

Să mor dacă guralivul ăsta nu vede cursa printr-un geam din ăla care distorsionează... Dar compensează cu debitul verbal, un fel de domozină + ilie mobre într-unul singur sau vorbind unul peste altul. 🤬

 

ala zicea arbitru intre locurile 1 si 2 din campionat, ca ii taie 4 puncte din avans, cand vinales ii luase lui mir vreo 2 secunde in 3 tururi

a uitat ca e vinales si nu stie sa depaseasca

 

pana acum parcursul si constanta lui mir sunt culmea, pana si colegul lui pe motor identic a castigat o cursa, incep sa cred ca se blocheaza cand ajunge pe 2

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...