Sari la conținut

18 OTT 11 - Gran Premio Michelin® de Aragón & 25 OTT 12 - Gran Premio de Teruel MotorLand AragónSPAIN


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

Acum 13 minute, prafrau a spus:

 

pana acum ai zis ca zarco o sa fie cel mai tare (s-a vazut cat de tare e cand a refuzat honda ca sa se duca la ktm), ca quartararo nu o sa faca nimic (e pe locul 2, asa inconstant cum e el, singurul anul asta cu 3 victorii), ca ktm nu o sa castige nimic in urmatorii ani (au 2 curse anul asta si pol espargaro are la fel de multe podiumuri ca vinales), ca lorenzo o sa mearga bine pe ducati (timp de 1 an jumate ai tot sustinul ca "la urmatoarea cursa...") si ca am e prost si ca a venit degeaba la hrc

 

in ritmul asta anunta-ne si pe noi cand mai ai revelatii, sa stim ce sa punem la pariuri, ai un talent

n-ar fi nici o problema daca nu ai fi si foarte vocal in acelasi timp, nici eu n-am crezut ca o sa faca ceva am anul asta (ca probabil multi altii), dar e alta treaba cand o urli in gura mare o data pe zi

  

 

ala zicea arbitru intre locurile 1 si 2 din campionat, ca ii taie 4 puncte din avans, cand vinales ii luase lui mir vreo 2 secunde in 3 tururi

a uitat ca e vinales si nu stie sa depaseasca

 

pana acum parcursul si constanta lui mir sunt culmea, pana si colegul lui pe motor identic a castigat o cursa, incep sa cred ca se blocheaza cand ajunge pe 2

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 178
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In cursa asta, Yamaha a fost victima unui viol in grup administrat de Suzuki si Honda. Felul in care au trecut pe langa ele, motocicletele Suzuki si Honda, a fost deranj mare. Daca mai era vreun dubiu ca Suzi este peste Yamaha, in acest moment, ei bine, astazi am avut dovada. Iar Honda... hmmm.. incerc sa imi imaginez cum ar fi aratat campionatul cu MM pe pista, daca AM a putut merge in felul in care a mers.. Honda ramane Honda! Una peste alta, cursa a oferit un comparativ foarte bun intre motociclete. 

In legatura cu AM... niciodata nu am fost prea convins de talentul lui, dar astazi a aratat ca un adevarat pilot de MotoGp, care isi merita locul in competitia asta. Splendida cursa! La mai multe!

Rins, doua reci, una calda... Astazi a fost aia calda. Foarte frumoasa victorie! Felicitari. 

Quart... nu mai comentez, ca ma enervez cu nervii capului... 

KTM.. se pare ca nu prea ii priesc virajele de pe Motorland de Aragon.. Si nici nu mai poate testa preferential pneurile... ;) . Inapoi in pluton. 

 

Acum 7 ore, damager a spus:

 

Cred ca nu ai prins ironia cu Ducati :)...singurul lucru care au reusit sa-l arata Ducati a fost viteza pe linia dreapta.

Suzuki o sa fie puternica, sper totusi sa castige Qua, desi in acest moment mi-as pune banii pe Rins.

Ducati confunda MotoGp cu campionatul american de dragstere. Nu poate pricepe Gigi ca o motocicleta trebuie sa mai ia si curbe. 

 

I-ai pus bine. :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Method a spus:

Parcursul si constanta lui Mir il indica drept nr.1.

Intr un campionat pe care vorba lui MM,nimeni nu vrea parca sa.l castige.

 

Quarta a avut problema cu presiunea in pneul fatza....bai n a mai avut odata problema asta?nu pricep,au probleme in a citi presiunea?inginerul zice bari si ei inteleg psi?au presiometru de pe ali expres sau care naiba e problema?deja e aberant ce se intampla.


greseala lui Gubellini cu guma si presiunea. Cred ca s-a gandit ca o sa-l supraincalzeasca si o fi pus o presiune mai scazuta sa creasca. 
sau poate o fi cerut qua sa aibe mai mult feeling pe fata. 
 

gresesti cu Mir, Rins avea gume mai vechi si a fost mai constant ca Mir in fp4. 
Rins a facut un 1.48.9 in cu o guma spate avand 17 tururi.

mir a reusit doar un 1.49 cu o guma mai noua. Nu mai stiu cate tururi avea, dar a facut dupa ce a schimbat guma spate. 
 

Rins nu a schimbat guma si a fost constant mai rapid ca Mir. Am urmarit special, pt ca banuiam ca Rins o sa iasa pe podium cel putin daca nu o trantea.

 

pacat de Bez ca merita sa castige. A mers extrem de constant si bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, john17 said:

Pân' la urmă am nu e așa papagal cum am crezut cu toții, i-a luat ceva dar uite că a început să meargă cu 'onda, a împins o leacă la caucioacele alea! 

Merge practic pe mobra lui frate su, cu toata documentatia, setarile si tot ce tine de asta. Plus ca bag mana-n foc ca l-a invatat frate su toate secretele in ceea ce priveste pilotajul Hondei. A luat totul de-a gata, nu ca Lorenza.

In fine, a mers frumos astazi si se pare ca e mai destept ca frate-su.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 16.10.2020 la 0:08, Method a spus:

Si acum se naste intrebarea (logica zic eu) - cine il inlocuieste?

 

M-am trezit cam târziu, dar dacă tot circula pe net gluma, Nico Hulkenberg este înlocuitorul de serviciu, inclusiv în locul lui Trump.

 

Pentru că azi a fost penultima zi de izolare, am făcut și eu Coviduț, am stat și am călărit tv-ul și am văzut tot programul de azi. Frumoasă cursa de la clasa mare, Alex Marquez face încă o figură frumoasă după locul 2 de la Le Mans. Are perspective să calce pe urmele lui frate-su. Dacă nu ar fi pierdut spatele încercând să-l depașească pe Rins, cred că avea șanse la victorie. Probabil n-a mai avut încredere că poate forța guma spate și a mers la siguranță.

 

Săptămâna viitoare o să fie o zi plină și Moto GP și Formula 1. Se anunță o duminică de stat în casă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, prafrau a spus:

pana acum ai zis ca zarco o sa fie cel mai tare (s-a vazut cat de tare e cand a refuzat honda ca sa se duca la ktm), ca quartararo nu o sa faca nimic (e pe locul 2, asa inconstant cum e el, singurul anul asta cu 3 victorii), ca ktm nu o sa castige nimic in urmatorii ani (au 2 curse anul asta si pol espargaro are la fel de multe podiumuri ca vinales), ca lorenzo o sa mearga bine pe ducati (timp de 1 an jumate ai tot sustinul ca "la urmatoarea cursa...") si ca am e prost si ca a venit degeaba la hrc

Si apropo de hateri....Da,am sustinut tot ce ai zis tu acolo.Si inca sustin.

-Zarco a fost este un pilot f rapid,dublu campion mondial si cu un potential fantastic,dar putin debusolat psihic.Parcursul lui la venirea in gp (la o echipa de client,si nu de client in stilul Quarta!),a fost mult peste cel al altor frati de supercampioni,si totusi nu am auzit pe nimeni sa-l laude cand lua podium cum il laudati acum pe AM.Ca ia podium.De pe Honda HRC de uzina.Serios?Dar cand faci tot felul de alegeri proaste (poate iti aduci aminte ca asa fan cum sunt al lui Zarco am zis exact cand a refuzat sa semneze cu HRC ca e cea mai mare greseala a carierei lui pe care a ingropat-o atunci,si am cam avut dreptate din pacate),si schimbi 4 moto intr-un an,shit happens.

-Despre Quarta imi fac mea culpa,dar daca si Rossi a zis printre randuri ca nu se astepta sa faca ceva,ce sa mai zic...Nimic din parcursul si performantele lui anterioare nu il recomandau pt gp.

-Da,asa am zis - ktm nu o sa castige nimic daca insista cu gardul ala de cadru si tot copiaza la Honda.Tot imi dai peste nas cu ktm dar omiti sa spui ca au abandonat marea lor idee pe care o tot trambitau in favoarea unui cadru perimetral normal si ca au facut niste mici pupaturi pe gura cu michelin pt a castiga.In 2 situatii destul de speciale.Pai nu mai e cu the austrian way,copiati japonezii?eee?

-Hmm,oare a mers Lorenzo bine pe Ducati?nu stiu,a castigat?A dominat niste curse?Faptul ca a fost el bou si s-a accidentat,chiar aici la Aragon si de atunci a dus-o din accidentare in accidentare,asta e prostia lui.Insa performanta si viteza au venit,exact cum am zis.

-DA,AM e slab si a venit degeaba la HRC.Chel probabil ar fi fost mult mai bun.Va fi vreodata macar la 50-60% din nivelul lui MM?Never.Honda ar fi putut face cel putin o alegere mai buna?Clar.

Sau hai sa o spunem pe sleau - baiatul asta daca nu era frate cu MM,ajungea la HRC?Niciodata.Si atunci ce am zis gresit?

Acum 4 ore, damager a spus:

greseala lui Gubellini cu guma si presiunea. Cred ca s-a gandit ca o sa-l supraincalzeasca si o fi pus o presiune mai scazuta sa creasca. 
sau poate o fi cerut qua sa aibe mai mult feeling pe fata. 
 

gresesti cu Mir, Rins avea gume mai vechi si a fost mai constant ca Mir in fp4. 
Rins a facut un 1.48.9 in cu o guma spate avand 17 tururi.

mir a reusit doar un 1.49 cu o guma mai noua. Nu mai stiu cate tururi avea, dar a facut dupa ce a schimbat guma spate. 
 

Rins nu a schimbat guma si a fost constant mai rapid ca Mir. Am urmarit special, pt ca banuiam ca Rins o sa iasa pe podium cel putin daca nu o trantea.

 

pacat de Bez ca merita sa castige. A mers extrem de constant si bine.

Greseala asta a mai fost odata.Nush cine a fost de vina,dar mi se pare impardonabil,pt cineva care are pretentii de a se bate la campionat (campionat pe care sunt sanse mari ca aici sa-l fi pierdut)

 

Nu,eu ma refeream la parcursul constant al lui Mir in general in campionat,nu aici.Podium dupa podium.Daca continua asa,va lua campionatul.

 

Am zis demult ca Bezzechi e cel mai bun pilot din cei 3,si nu Luca Marini pe care il pupa presa pe unde il prinde si mi-am luat injuraturi.Ma bucur ca mai vede si altcineva.Pacat insa ca le comite exact cum le comitea si cand se batea cu Jorge Martin la moto3.Dar de bun e bun.Pfff,ce campionat ciudat si la moto2 daca a ajuns Sam Lowes pe 2...

Acum 3 ore, adidas a spus:

In fine, a mers frumos astazi si se pare ca e mai destept ca frate-su.

A mers fantastic astazi.Mai destept ca frati-su insa - niciodata.

Acum 2 ore, pomo a spus:

M-am trezit cam târziu, dar dacă tot circula pe net gluma, Nico Hulkenberg este înlocuitorul de serviciu, inclusiv în locul lui Trump.

:bounce:

A pierdut spatele pt ca era gata guma.Probabil a fost alegerea cea mai buna med-med.Mai ales pt Honda.A fost destept dupa cum zice colegul pt ca nu s-a lacomit,pt ca ar fi riscat mult si cred ca ar fi fost pe jos.Cursa ff buna,a fost rapid si a avut capul pe umeri.

M-a impresionat mult insa Rins,ma asteptam sa faca tampenii dupa cum ii sta in obicei cand e presat,dar si-a tinut cumpatul.Poate si pt ca nu era un nume titrat in spate,dar totusi,bravo.Merita,mai ales dupa LeMans.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, adidas a spus:

Merge practic pe mobra lui frate su, cu toata documentatia, setarile si tot ce tine de asta. Plus ca bag mana-n foc ca l-a invatat frate su toate secretele in ceea ce priveste pilotajul Hondei. A luat totul de-a gata, nu ca Lorenza.

In fine, a mers frumos astazi si se pare ca e mai destept ca frate-su.

 

nu sunt sigur cat te ajuta sa furi caietul in motogp, practica pare aia mai grea, nu teoria

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, damager a spus:

mi-as fi dorit sa castige AM, ca sa inteleaga si HRC ca au fost porci cand l-au schimbat fara sa ii dea o sansa.

cam da.

ce-or fi vazut ei la Pol? 

chiar a parut ca l-au adus pe AM doar de gura lui MM chiar daca au bagat-o pe aia cu "pai l-am luat pe campionul moto 2" asa si dupa 1 an ai uitat de ce l-ai adus? nu mai e campion sau ce?

Acum 16 ore, john17 a spus:

Lunch control sau nu, n-am înțeles de ce s-a dat spre Qua la start vin... 🤔

eh, moto aia se mai misca st-dr nu cred ca a fost f intentionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, john17 a spus:

Pân' la urmă am nu e așa papagal cum am crezut cu toții, i-a luat ceva dar uite că a început să meargă cu 'onda, a împins o leacă la caucioacele alea! 

man, la sf zilei tot e campion moto 2.

deci praf n-are cum sa fie.

 

ok ca poate erau altii mai buni care sa ajunga acolo?

sa vezi presiune pe Pol acum... repet, nush ce a vazut onda la Pol, poate a mers bine cu kktm in ultimul timp?

Acum 16 ore, john17 a spus:

Și cu o mobră cu care - în afară de frat'su - nimeni nu a obținut rezultate. 

citez "cica onda are new 'linkage' sau ceva gen pe la bascula si e mai user friendly, de-aia a salvat-o AM pe aia cand i-a fugit spatele"

Acum 16 ore, caracterincompatibil a spus:

Eu sper că suzuschi că câștige campeonatul.daca mir gestionează bine și cursa următoare..  câștiga puncte în plus.suzuki e superior Yamaha, pe circuitul asta

Asociez fanii mq,cu bombardierii.

si eu as vrea, e altceva.

Q imi pare rau de el , el parea ca explica ceva de fata ca se ducea in exterior ar fi rau sa fi fost ceva tehnic, eu "speram" sa fie de la accidentari...

desi mai bine sa fie de natura tehnica decat accidentare.

Acum 15 ore, Method a spus:

Parcursul si constanta lui Mir il indica drept nr.1.

Intr un campionat pe care vorba lui MM,nimeni nu vrea parca sa.l castige.

 

Quarta a avut problema cu presiunea in pneul fatza....bai n a mai avut odata problema asta?nu pricep,au probleme in a citi presiunea?inginerul zice bari si ei inteleg psi?au presiometru de pe ali expres sau care naiba e problema?deja e aberant ce se intampla.

bine ca n-a fost de accidentare.

Acum 13 ore, adidas a spus:

Merge practic pe mobra lui frate su, cu toata documentatia, setarile si tot ce tine de asta. Plus ca bag mana-n foc ca l-a invatat frate su toate secretele in ceea ce priveste pilotajul Hondei. A luat totul de-a gata, nu ca Lorenza.

In fine, a mers frumos astazi si se pare ca e mai destept ca frate-su.

Ce sa-l invete man?

Gen "vezi ca vine curba? Franezi. Apoi gaz blana stilu maimuta" :)

 

da, poate unele sfaturi ajuta , chestii care-s tocmai invers decat iti spune instinctul.

 

dar a mers blana.

eu ma bucur ca mai e unu bun. Poate o sa mearga tare si la LCR.

atat ca o sa incurce ceilalti aspiranti :))

parca vad MM campion si AM vice.

Acum 8 ore, Cavaleru a spus:

Aragon - Marquez nu e combinatie de casa gen? Adica nu ar trebui sa ne mire ca a scos rezultat bun, are antrenament pe pista asta.

Poate man. Dar nu uita:

Honda-i honda. 

Acum 47 minute, popicadi a spus:

Parca nu e nici un deranj fara doctor... Chiar nu am simtit lipsa ovatiilor in urma unei depasiri avansand de pe 13 pe 12. 

Nu e, plus ca a fost una din cele mai smechere curse.

 

 

nici nu vreau sa ma gandesc cum era cu MM prezent. 

Campion dupa a 6-a cursa.

 

 

nu cred ca onda s-a pus repede ep mesterit sa faca moto aia altfel decat pt mm? mai ales ca pe AM l-au zburat la LCR rapid. se stia din timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, prafrau a spus:

nu sunt sigur cat te ajuta sa furi caietul in motogp, practica pare aia mai grea, nu teoria

Asta e adevarat.Telemetria si setarile lui MM oricum nu le poate folosi nimeni,cel putin asa a zis Chel,ca el se uita pe ele doar asa informativ.

AM a zis ca a fost cat mai smooth posibil pt a avea grija de guma spate,deci nici el nu cred ca mere in stilul demonului.Nu prea au cum.

1 oră în urmă, frigider a spus:

eh, moto aia se mai misca st-dr nu cred ca a fost f intentionat.

A luat Vinales cel mai bun start ever,nu stiu daca a fost cu sau fara LC,dar a fost bine.Cum au zis si in conferinta insa - era vazut drept cel mai periculos,cel mai bun ritm etc,numai ca in cursa iar s-a ofilit.

1 oră în urmă, frigider a spus:

man, la sf zilei tot e campion moto 2.

deci praf n-are cum sa fie.

A,dar nu cred ca zice nimeni ca e praf.Doar ca nu e de HRC.Intradevar,a luat 2 campionate - si moto3 si moto2,deci nu e gluga de coceni.Ok,circumstantele campionatului de moto3 au fost dubioase rau - l-a dat pe jos pe Miller cu care se batea la campionat,iar la moto2 efectiv a stat la clasa respectiva pana cand a fost gol,toti plecand la motogp,si atunci l-a luat chinuit de era sa-l bata Binder la milimetru.Dar da,e campion si punct.Ca le-a luat in 500 de ani,scremut si chiar dirty,pt ca ar fi trebuit penalizat la moto3 pt ce a facut,asta e alta poveste.Rezultatele raman,restul se uita.

Ceea ce am zis eu cel putin e faptul ca nu mi se pare o alegere corecta pt o echipa de talia HRC.Si cred ca si HRC a gandit acelasi lucru daca l-au debarcat cu prima ocazie,in ciuda nepotismelor fortate.

Bai frate,daca debuta el ca omul la LCR facea varice?Nuu,hai sa il ridicam cat mai sus ca na....Tiganii.

1 oră în urmă, frigider a spus:

nu cred ca onda s-a pus repede ep mesterit sa faca moto aia altfel decat pt mm? mai ales ca pe AM l-au zburat la LCR rapid. se stia din timp.

Clar.

Pe AM suspectez ca l-au zburat pt ca 1.au fost fortati sa il ia,nu aasta ar fi fost probabil prima lor alegere,si probabil vreun japo s-a enervat si 2.i-au vazut telemetria.Si a fost deajuns :) Alte motive sa il repeada asa dur nu vad.Adica probabil daca vedeau ceva frumos pe tele,clar nu il taiau asa.

1 oră în urmă, frigider a spus:

parca vad MM campion si AM vice.

 

 

nici nu vreau sa ma gandesc cum era cu MM prezent. 

Campion dupa a 6-a cursa.

Te-ai surescitat prea repede.Daca iese AM vice,inseamna ca motogp'ul a ajuns cursa de amatori.Restul s-au dus sa se culce.

 

Daca era MM prezent cam asa era,la ora asta era deja incununat campion,dar tot ar fi mers blanao ca sa ia tot,cred ca si recordurile de fastest lap.Nu iarta ala nimic,exact ca Senna si Schumacher si cred ca pe acelasi considerent - psihologic - sa vada adversarii ca e imbatabil.Intimidare.Da,nu e rea strategia.

 

Guma lui AM dupa cursa - michelin rulz :

122122698-356734478774132-81332275996561

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, frigider a spus:

 "cica onda are new 'linkage' sau ceva gen pe la bascula si e mai user friendly, de-aia a salvat-o AM pe aia cand i-a fugit spatele"

.. 

nu cred ca onda s-a pus repede ep mesterit sa faca moto aia altfel decat pt mm? mai ales ca pe AM l-au zburat la LCR rapid. se stia din timp.

Zici că nu s-au prins gălbejiții mai demult că fără dințos sunt în pom și pomu'n aer? Se băteau cu succes la locurile 17-18, era cazul să meșterească oareșce. 

Chiar, la constructori cum stau în clasament? 🤔

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi Yamaha ramane o moto cu mari probleme. lipsa putere, ii bate Suzi pe viraje, mai nou pana si 'onda a luat virajele mai bine ca si ei in cursa asta. Nu degeaba plangea mosul in ultimii ani ca e tot mai slaba motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, john17 a spus:

Zici că nu s-au prins gălbejiții mai demult că fără dințos sunt în pom și pomu'n aer? Se băteau cu succes la locurile 17-18, era cazul să meșterească oareșce. 

Chiar, la constructori cum stau în clasament? 🤔

n-am zis ca nu s-au prins, doar ca MM isi batea de ei... deci eu n-as fi modificat-o :)

Acum 54 minute, thesaw a spus:

Slaba rau cu 5 victorii anul asta...

 

 

zi si tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, thesaw a spus:

Slaba rau cu 5 victorii anul asta...

ahahah true true.

Doar ca Vinales s-a ofilit,Quarta iar a uitat sa verifice presiunea in gume,Morbi slabut,Rossi covidat.

Trebuiau sa-l aduca pe Lorenzo ca el rula cu Yamaka Aragonu.Numai ca acum are burta...sau e mahmur...sau are gonoreee :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, thesaw a spus:

Slaba rau cu 5 victorii anul asta...

 

 

 

pe idea asta a mers si Vinales. in testele presezon e buna motocicleta si cand incepea campionatul era pe nici unde. vazuta ca si pachet complet e slaba. ca are sclipiri pe cateva circuite e altceva. asa si Ducati unde are circuit de dat blana e foarte buna motocicleta. 

 

Daca nu schimba Michelin gumele anul asta nici astea 5 victorii nu le aveau. Suzuki zic eu are cea mai buna motocicleta, dar nu au piloti inca care sa fie constanti si sa se bata la titlu. Honda are pachet bun, dar e facuta dupa chipul si asemanarea lui MM si inca nu e altul care sa-i dea de cap cursa de cursa. Ceilalti 4 inca nu gasesc formula fericirii constante. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 hours ago, Method said:

 

Guma lui AM dupa cursa - michelin rulz :

122122698-356734478774132-81332275996561

 

 

De ceva place cu senzationescu ? Si dezinformarea?

Hai sa discutam si noi cu sens..

 

Poza aia este din 2009, era guma Bridgestone si o calarise Pedrosa..

 

https://www.motorcyclenews.com/sport/motogp/2009/april/apr2809-bridgestone-investigate-pedrosa-tyre-issue-/

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ioio_viola a spus:

 

pe idea asta a mers si Vinales. in testele presezon e buna motocicleta si cand incepea campionatul era pe nici unde. vazuta ca si pachet complet e slaba. ca are sclipiri pe cateva circuite e altceva. asa si Ducati unde are circuit de dat blana e foarte buna motocicleta. 

 

Daca nu schimba Michelin gumele anul asta nici astea 5 victorii nu le aveau. Suzuki zic eu are cea mai buna motocicleta, dar nu au piloti inca care sa fie constanti si sa se bata la titlu. Honda are pachet bun, dar e facuta dupa chipul si asemanarea lui MM si inca nu e altul care sa-i dea de cap cursa de cursa. Ceilalti 4 inca nu gasesc formula fericirii constante. 

 


dupa cum au tot declarat.... cu yamaha e f greu sa depasesti. Mai ales Ducati care e si ea f puternica pe frana si pe acceleratie.

 

mai mult, Pol a declarat ca, sa te aperi in fata yamaha e extrem de simplu, trebuie doar sa ii tai un pic din viteza pe viraj.

de unde si rezultatele astea up and down.

ma rog, pe langa greselile de presiune, personale, etc...

 

Declaratia lui qua, daca vrei sa castigi vu yamaha tre sa pleci in fata. Ma rog, la aragon nu a fost tocmai asa, dar sa punem pe seama presiunii... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ioio_viola a spus:

Honda are pachet bun, dar e facuta dupa chipul si asemanarea lui MM si inca nu e altul care sa-i dea de cap cursa de cursa

AM a mers bine si in conditii naspa si pe uscat, incep sa am sperante.

 

Ideea e sa ii dea de cap, gen care e frana fata si care e ambreiajul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...