Sari la conținut

cit de prevazator sa fii ?


bigbitza
 Share

Postări Recomandate

vad ca ati pus tunurile pe mine; hai sa va spun cum am facut kilometrii astia . cei mai multi in buc cca 90000 , cca 50000 prin europa din care cel mult 1500km de autostrada ,restul prin munti si  dealuri tot la ei iar restul prin zona , in buc am avut 2 incidente si accidentul de acum. spuneti-mi va rog cum sa fac sa dobindesc minunatele abilitati de care tot spune.pe simulator probabil

Am uitat sa va spun ca multi km i-am facut pe ploi citeodata naprasnice ba chiar si zapada pe stelvio

cineva spunea ca nu e relevant citi km ai facut. asa o fi ? ce este relevant pt dobindirea tehnicilor fara cusur de care tot pomeniti ?

toti acesti km i-am facut cu fierul din imagini .ma rog nu acelasi ci acelasi model .sunt la al treilea

singurele probleme cu sifonierul asta le-am avut pe stelvio ,basca zapada .cine a fost pe acolo stie ce spun

au fost momente ca ma ustura cwrul de cit il stringeam . dar in opinia voastra pina acum n-am invatat nimic; 

 sa pun si ceva poze 

DSC01383.JPG

DSC01989.JPG

DSC01990.JPG

sfatuiti-ma va rog cum si unde sa invat sa ma dau cu mobra ca din ce citesc aproape toti care au postat sunt superprofesionisti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 32 minute, bigbitza a spus:

 

Scoti din context si nu e frumos ...asta nu conteaza ...dar 100% nu este sanatos pt tine . 

Nu trebuie sa demonstrezi nimanui nimic ...dar iarasi te contrazici singur cand afirmai lucrul asta si acu iarasi bagi justificari de 2 lei .

Ca vrei sa accepti ce am scris in postul anterior , ca nu vrei ...e doar problema ta . 

Teorii sunt multe , destepti sunt multi , pacalici sunt multi ....doar de tine depinde unde te incadrezi ...aici e forum si dezbatem , fiecare cu ideile noastre , bune / rele nici nu are relevanta ...de aia e forum .

Ala care merge pe scuter judeca prin prisma lui , ala care merge pe vitezana , prin prisma lui , ala care merge pe ciopar prin prisma lui .

Nu te mai ambala de pomana . 

Accidentul in care nu ai ce face este ala in care iti cade o piatra in cap , te loveste unul din spate , ...etc ...altfel , mereu se intrevad diferite solutii .

Si cum spunea si colegul @yo4hgx sau @superbec...daca nu accepti ca ai avut partea ta de vina ...este doar problema ta si cu siguranta o sa ne mai vedem pe aici sau pe fb la accidente 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aici eu trag doua concluzii:

1-in fiecare an ar trebui sa facem toti macar o data niste teste de frinare,sa stim cum sta atelajul nostru (adica in citi metri se opreste de la 100 la 0,macar in 45 de metri sa fie)

2-la citi km faci/ai facut,eu cred ca ar merita un upgrade,macar la un V-strom sau mai bine un k-1200

Nu te supara pe noi,e vreme de stat pe soba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, mihai c a spus:

 

2-la citi km faci/ai facut,eu cred ca ar merita un upgrade,macar la un V-strom sau mai bine un k-1200

 

Frate, cum poți să-i propui unui chopperist sa faca un downgrade de la o așa bijuterie de motocicleta la hidoșeniile alea?! 🤭

Eventual să mai ia una mai ușurică pt oraș, da, poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, mihai c a spus:

de aici eu trag doua concluzii:

1-in fiecare an ar trebui sa facem toti macar o data niste teste de frinare,sa stim cum sta atelajul nostru (adica in citi metri se opreste de la 100 la 0,macar in 45 de metri sa fie)

2-la citi km faci/ai facut,eu cred ca ar merita un upgrade,macar la un V-strom sau mai bine un k-1200

Nu te supara pe noi,e vreme de stat pe soba...

Tu propui un V-Strom unui chopper-ist? 🤪 Sau si mai grav sa lase Yamaha pentru un bembeu? 🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare simpla pt colegul @bigbitza , si fara nici cea mai mica urma de flame /  ironie ...etc :

In afara de bijuteria pe care ai stricat-o ...pe ce alte tipuri de mobra ai mai mers urnban ? ( Scuter , enduro, naked , vitezana ) ..si cat ? 

iar intrebarea am pus-o doar ca sa ne dumirim toti cu ce anume faci tu comparatie . .

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, mihai c a spus:

 

1-in fiecare an ar trebui sa facem toti macar o data niste teste de frinare,sa stim cum sta atelajul nostru (adica in citi metri se opreste de la 100 la 0,macar in 45 de metri sa fie)

 

Nu ar strica deloc și mai des sa exersezi una alta. Degeaba mergi o data la IKEA și rupi frânele și mai faci o vizita pe la vreun curs, dacă tu nu pui în practica în mod relatat ce ai învățat pana devine instinctuala respectiva abilitate dobandita. Am scris în ideea în care nu erai ironic. 

Oricum @bigbitza nu are nevoie de asa ceva,doar noi astialalti.

@bigbitzanu evit nici un răspuns. E doar irelevant și copilăresc sa ma bag în jocul asta de copii de gradinita. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18 minutes ago, george05 said:

Am scris în ideea în care nu erai ironic. 

nu eram.

eu personal cind ajung linga casa fac o frinare pina aud fatza intrind in blocare,sa vad cum sta treaba

Si ca veni vorba,intre pneuri cu DOT de vreo 7-8 ani si altele noi,e o diferenta cam de 10%,nu mai mult dar orice metru conteaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Ice-D a spus:

Si tu acum, te superi ca s-a urcat matusa pe tine. 🙂

Daca ai gps pe telefon,vezi in ce tara esti. Parca sunteti niste incepatori care abia acum au aflat cum sta treaba cu traficul in Ro. Stop winning.

 

Nu bre, doar punctam mizeria sociala in care traim. Azi cand am plecat de la munca un tzaran infect cu un Passat (te las sa ghicesti judetul) aproape bloca poarta firmei pt ca ii era lene sa parcheze la 200 de metri in capatul strazii.

 

Ai cuvantul meu ca pana la urma bat un tzaran de asta de PH, nu aveti ce cauta in Bucuresti, sunteti prea inapoiati. Cu trenul puteti veni, nu e problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 55 minute, Ice-D a spus:

...

Eu vin cu trenul😇

Vezi numa' unde-l parchezi. :)

 

Subscriu,soferi prosti is peste tot locul,numarul de inmatriculare a devenit irelevant!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in loc sa va procopsiti cu amenzi sau dosare penale pt batai stradale,mai bine militati/actionati pt  amendarea nesimtirii.Cita vreme nu exista amenzi vom suferi doar noi,cei care suntem programati cu bun simt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Georgica_Popescu sa stii ca ma dau in buc si cu un suzuki freewind , ( cca 6000km pe ea ) dar e ca si cum ai compara un tintar cu un armasar . 

si in afara de asta pe freewind dupa 300km mo doare cocoasa. la yamaha dupa 700 km nici fir de durere

iar povestea ca iei toate socurile in coloana e doar un mare basm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, mihai c a spus:

de aici eu trag doua concluzii:

2-la citi km faci/ai facut,eu cred ca ar merita un upgrade,macar la un V-strom sau mai bine un k-1200

 

 

Da ce opinii clare ai pe banii altuia , cum alegi tu mobrele pt altul in functie de ce iti place/ce crezi tu :) Eu zic sa i faci tu cadou un V-strom si poate renunta omul la cruiser desi e clar ca tipul asta de motor i place .  Dar daca vine unul mai inteligent ca tine si zice ca in oras e numai pentru scuter si nu are ce cauta cu stroama , ce te faci atunci ? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, easy ride on! a spus:

Este o propunere de bantustan?  :)

Parcă te deranjau doar numerele de TL. Acum şi de PH?

Este o ţară care se întoarce la cnezate şi voievodate.

În ciuda eforturilor de aderare (formală) la U.E.  :baldy:

 

Era vorba de Teleorman, nu Tulcea (TL). Si nu TR-ul ma deranjeaza cel mai mult ci DB, PH, GR, AG iar lista poate fi extinsa. Oricum, rugamintea mea e sa stati mai mult la voi in judet si sa nu-i mai deranjati pe altii. Sunt sigur ca gasiti de lucru si la voi in zona, mai ales la muncile campului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Nguyen a spus:

 

Era vorba de Teleorman, nu Tulcea (TL). Si nu TR-ul ma deranjeaza cel mai mult ci DB, PH, GR, AG iar lista poate fi extinsa. Oricum, rugamintea mea e sa stati mai mult la voi in judet si sa nu-i mai deranjati pe altii. Sunt sigur ca gasiti de lucru si la voi in zona, mai ales la muncile campului.

Bre, o sa ajungi sa te bati cu toata tara,la cat de mica e lista aia :smoke: Pe de alta parte, cam tot ce bagi in gura si caci ,provine din munca acelor oameni, chiar daca platesti. 
In cazul unui lockdown si mai serios, sa vezi cum inveti sa cresti gaini si porci in Damaroaia😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Ice-D a spus:

Bre,

 

Se mai muta un prostan in Bucuresti:

 

20201021_191114.thumb.jpg.9d31640561407a1ce65b886006c3e4a6.jpg

Acum 3 ore, Ice-D a spus:

Pe de alta parte, cam tot ce bagi in gura si caci ,provine din munca acelor oameni, chiar daca platesti.

 

Pe dracu, tu crezi ca ce vand aia la Pucheni sunt facute la ei in curte? Bisnitari...

Acum 3 ore, Ice-D a spus:

In cazul unui lockdown si mai serios, sa vezi cum inveti sa cresti gaini si porci in Damaroaia

 

Asta e, ne intoarcem la mama natura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...