Sari la conținut

Ce motocicleta sa-mi cumpar?


BOM26
 Share

Postări Recomandate

Acum 7 minute, Flower-Power a spus:

Echipamentul este inclus în suma asta, sau ăștia sunt banii de motor?

Presupun că suma este în....ce monedă?🙂

Cine mai vorbeste de lei? Euro e la putere... am deja casca si mănuși si ma mai gandesc la o geacă... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Ice-D a spus:

Care constiinta?!😂 

😱🤣

Acum 16 minute, BOM26 a spus:

Cine mai vorbeste de lei? Euro e la putere... am deja casca si mănuși si ma mai gandesc la o geacă... 

+ protectii umeri, coate, spate si genunchi, ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, Georgica_Popescu a spus:

Inevitabil , la clasica intrebare ce moto sa cumpar , intra in discutie, invariabil,  echipamentul .

Astept cu interes cand o sa-i spuneti si cum sa faca piata , de care morcovi , de care ceapa ...

Fetiță ,ești în perioada aia sensibilă?

Întrebarea mea era legată de buget alocat pe motor și cumva preventiv fără să fiu explicită să se gândească și la echipament. 

Ce sari ca ars? 

Sunt oameni care dau toți banii pe motor și nu se gândesc la echipament, și dpmdv e foarte greșit.

În rest, eu personal nu am ce să îl sfătuiesc decât să încerce să își ia motor cu ABS. Îi las pe alții să îi dea sfaturi mai mult sau mai puțin pertinente.

Mă gândesc că va filtra informația primită, atât cât va putea el.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Flower-Power a spus:

Fetiță ,ești în perioada aia sensibilă?.

 

 

Fetiță...ai sa-mi dai si mie ceva sfaturi utile ? De dureri de cap sau ...

Nici macar nu-ti era adresat postul meu , ca nu citesc toate balariile ...dar nah daca vrei neaparat sa conversam , eu am timp 😝

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Georgica_Popescu a spus:

Inevitabil , la clasica intrebare ce moto sa cumpar , intra in discutie, invariabil,  echipamentul .

Astept cu interes cand o sa-i spuneti si cum sa faca piata , de care morcovi , de care ceapa ...

Amice, cred ca trebuie sa mai iesi din casa, serios.
Asa ai vedea cat de multi berbeci merg fara protectii, cu pantaloni scurti, maieu/tricou si chiar slapi. 
Deci “inevitabil” e doar un cuvant. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, BOM26 a spus:

Nu as vrea sa investesc foarte mult la început. Ma gândeam la sub 4000. Ceva in genul. Poate si mai putin...

Salutare!

Jacheta + pantaloni + incaltari = 4-500€

 

Asadar iti iei motorul pe care ti-l cere inima. Ar fi important sa aiba ABS si sa fie intr-o stare tehnica buna ca sa nu stai cu ea prin service.

 

Daca inca nu ai vreo preferinta, ai noroc ca s-a inventat mobile.de: dai acolo filtru cu max.3500 €, ABS, eventual sa fie din 2010 incoace si vezi ce gasesti.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
48 minutes ago, FlipperCo said:

Amice, cred ca trebuie sa mai iesi din casa, serios.
Asa ai vedea cat de multi berbeci merg fara protectii, cu pantaloni scurti, maieu/tricou si chiar slapi. 
Deci “inevitabil” e doar un cuvant. 

 

Deja e cam racoare pentru slapi...

Pe timp rece mai schimbati placa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

😂😂😂

Nu mai poti sa-ti arati pectoralii prin dorobanti de astia ca sar cu cearta dupa tine imediat ...daca nj ai cine stie ce geaca a descoperit el  esti praf ,nu esti motociclist ....de zici ca el ne cumpara hainele .

Man ...omul a intrebat de mobra . Baga din top de mobre .

Daca vroia echipament , cu siguranta intreba ...dar nu e cazul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Georgica_Popescu a spus:

Fetiță...ai sa-mi dai si mie ceva sfaturi utile ? De dureri de cap sau ...

Nici macar nu-ti era adresat postul meu , ca nu citesc toate balariile ...dar nah daca vrei neaparat sa conversam , eu am timp 😝

dacă te pot ajuta cu niște sfaturi , cu dragă inimă..pot să îți dau și dureri de cap dacă vreau, dar nu ăsta e scopul discuției.

Over and out!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand te hotarasti sa iti achitionezi o motocicleta,consider ca ar trebui sa te ghidezi dupa niste criterii,pe care nu le stie nimeni,decat tu!......Si anume:Ce vrei sa faci cu ea,ce buget ai,ce inaltime si greutate ai,etc....Si nu uita,ca peste o perioada de timp,o sa vrei sa o schimbi deoarece iti va ramane mica.Incearca sa iei legatura cu colegi motociclisti din zona ta si roaga-i sa te lase sa stai in sa,ca sa iti faci o idee,daca iti vine bine sau nu.Toti am fost ca tine,dar pana la urma alegi cu sufletul,nu ce spun eu sau altcineva!In alegerea unei motociclete este ca atunci cand iti alegi o femeie.......Ce imi place mie,pe tine s-ar putea sa nu te dea pe spate! :).........Nu pot sa iti spun decat succes! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...