Sari la conținut

Mufa semnalizatoare


Aion2014
 Share

Postări Recomandate

Salutare, in vara am ramas fara talon din cauza neatentiei(expirase itp ul de 3 zile...oricum ramaneam fara el multumita filtrelor pt evacuari, mentionez ca nu e galagioasa dar au tinut sa scrie ca lipseste silencer ul...in fine) si daca una din probleme si anume silencerul am rezolvat-o am ramas cu lampa pt numar. De lampa am facut rost dar problema e ca imi trebuie un conector tata pentru a o pune in functiune ca mai departe sa ma duc sa fac itp ul. Intrebarea mea este de unde pot cumpara conectori precum cel din poza atasata? Ideea e ca nu vreau sa incep sa tai fire sa fac lipituri(stiu ca nu e greu dar nici nu vreau sa ma complic) asa ca cea mai simpla solutie ar fi sa gasesc mufa tata si sa o pun la lampa. Mentionez ca motocicleta este o Honda F4i(nu stiu daca conteaza dar na...). Va multumesc anticipat ✌

20201027_094940.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vorbesti despre mufa de far tip H4,nu gasesti de cumparat (si nu e tata ci are 3 papuci 'mama')

cel mai usor gasesti la dezmembrari Logan asa ceva,spre ex e unul vis=a=vis de reprezentanta VW din comuna Pantelimon

dar de lipituri nu scapi

daca am inteles gresit si e vb de mufa galbena,tot nu gasesti la fel,trebuie adaptat altceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, l.u.v a spus:

Cred ca este vorba despre mufa galbenă. Ia și adaptează orice mufa papuc, izolezi cu bandă și ai scăpat.

Mai bine lipit cu letcon si tub termocontractibil. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Christian 1 a spus:

Mai bine lipit cu letcon si tub termocontractibil. 

trebuie mufe la semnale ca sa le poti schimba usor cand tavalesti atelajul ...

 

pune-i orice papuci inveliti, sertizati cum trebuie si nu ai probleme

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor, am aflat ca separat nu se gasesc decat pe semnalele originale. Pe weekend ma apuc sa tai si sa leg ca saptamana viitoare sa o duc la rar si sa o bag la iernat. Azi am bagat-o pe cealalta...frig mare moncher. Asfalt uscat celor care inca rezista, ne vedem in trafic la primavara ✌

Acum 18 ore, easy ride on! a spus:

Dar este cam ciudat să ai o cuplă de far pe stop/poziţie. Ai pus un far pe spate?

Alta Honda cu vedere la ce ma interesa, nu o aveam la indemana pe cea din discutie asa ca am fost descurcaret 😁

 

La 27.10.2020 la 10:59, Starcream a spus:

Încearcă la Lizeanu/Maica Domnului

am mai primit recomandarea, mersi!

 

Acum 18 ore, Christian 1 a spus:

Mai bine lipit cu letcon si tub termocontractibil

greu cu letcon, nu am :)) tub aveam de gand sa folosesc multumesc ✌

 

Acum 15 ore, superbec a spus:

pune-i orice papuci inveliti, sertizati cum trebuie si nu ai probleme

Inevitabil am ajuns la asta, mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Aion2014 a spus:

 

 

 tub aveam de gand sa folosesc multumesc ✌

 

Inevitabil am ajuns la asta, mersi!

mai bine sa nu folosesti tub termo acolo, contactele se uda inevitabil dar se si usuca , daca pui tub apa intra dar se usuca mult mai greu si vor oxida mult mai repede , dupa cum vezi mufele originale nu erau rezistente la apa si au rezistat 20 de ani ...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...