Sari la conținut

Motociclete respinse la certificarea Retromobil


m72story
 Share

Postări Recomandate

Unde e ban, acolo sigur exista si putoare. La astea eu nu ma pricep, si ca sa nu fiu interpretat gresit, mentionez ca simpatia mea catre interlocutorii din conversatia de mai sus este limitata. 

 

Amu partea frumoasa: mi-am facut si eu atestatul acesta recent, si la RAR totusi am fost respins la ITP pentru ca agregatul nu avea semnalizari si oglinda dreapta, cu toate ca elementele acestea nu au ce cauta pe vehiculul meu. Atat reprezentantul judetean din Cluj (dl. Popescu) cat si dl. Razvan Badulescu (presedinte comisia tehnica) au fost deosebit de comunicativi, prin convorbiri telefonice, la ore la care altii nici la mesaje nu raspund, si dl. Badulescu m-a ajutat sa rezolv problema. Asta in ciuda faptului ca de la mine nu au vazut nici un ban (fiind vorba de moto). Le multumesc si pe aceasta cale pentru omenie si ajutor.

 

Editat de Dimethylmercury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu mesaj catre VIP :

Nu stiu cum ati obtinut acest numar insa ignorati-l  va rog!
Data viitoare va rog sa va prezentati
 Numele, prenumele si ce conduceti
-PRESEDINTE RCR ( VIP): O sa iau o pozitie erecta de drepti.

Iata cum se pune problema intr-o conversatie cu un presedinte RCR, te abordeaza un numar, fara a se prezenta si in final iti spune ca are o problema...sexuala se pare

Reptezentati  un club de renume, cu o istorie in motociclismul romanesc, astept din partea reprezentantilor RCR mai mult tact, interes si profesionalism in.menirea pe csre o au

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Personal, nu am nimic de reproșat celor de la RCR, am terminat 3 proiecte de restaurare și toate 3 motociclete sunt atestate ca si vehicul istoric, reprezentantul local RCR este un tip extraordinar, totul a mers foarte usor și repede, dar și motocicletele sunt impecabile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Motociclete respinse la certificarea Retromobil
Acum 1 oră, V-FOUR a spus:

Personal, nu am nimic de reproșat celor de la RCR, am terminat 3 proiecte de restaurare și toate 3 motociclete sunt atestate ca si vehicul istoric, reprezentantul local RCR este un tip extraordinar, totul a mers foarte usor și repede, dar și motocicletele sunt impecabile

Confirm, asa este sunt oameni deosebilti si foarte rari.

La ultima discutie cerandu-i sa se prezinte mi-a zis ceva despre o "pozitie erecta de drepti"

Astia sunt oamenii care sunt asociati cu Casa Regala, pare ca este un nou stil....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, m72story a spus:

Confirm, asa este sunt oameni deosebilti si foarte rari.

La ultima discutie cerandu-i sa se prezinte mi-a zis ceva despre o "pozitie erecta de drepti"

Astia sunt oamenii care sunt asociati cu Casa Regala, pare ca este un nou stil....

Romeo, nu știu cu cine ai conversat tu din RCR la București, dar la Timișoara, reprentantul este super ok, cum am mai scris.

Tin să-ți mulțumesc aici pentru acest post, de aici s-a întipărit în mintea mea ideea te a omologa motocicletele mele, în rest iti doresc succes în tot ceea ce faci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumeac pentru urari!

Indiferent cu cine am vorbit sper si cred ca in fiecare zi putem deveni mai buni decat am fost.

Eu particip cu drag la evenimentele lor si incerc pe cat posibil sa particip dupa posibilitatile mele si sa pun o caramida la resuscitatea  coltului retro.

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 04.07.2023 la 15:06, V-FOUR a spus:

Romeo, nu știu cu cine ai conversat tu din RCR la București, dar la Timișoara, reprentantul este super ok, cum am mai scris.

Tin să-ți mulțumesc aici pentru acest post, de aici s-a întipărit în mintea mea ideea te a omologa motocicletele mele, în rest iti doresc succes în tot ceea ce faci

Cu mine a vorbit, nu e niciun secret.

Cand il suni pe om de ani de zile pe acelasi numar si cand ii trimiti mesaje pe whatsapp (cele mei vechi, pastrate de mine, sunt din 2017) si apoi ii ceri sa se prezinte cu nume, prenume si ce conduce, personal mi se pare o doza de infantilism, sa nu o denumesc altfel.

Iar daca ii raspunzi unui om in gluma: o sa iau o pozitie erecta (care inseamna in picioare) de drepti si el crede ca este o problema sexuala 🤣, atunci  n-am ce sa mai comentez.

Apreciez ca la mijloc poate fi vorba si de ceva oprelisti psihologice si o doza netarmurita de flame.

 

In concluzie, care mai aveti probleme cu atestarea motocicletelor, dati-mi un semn pe privat. Sau chiar si aici  discutam pe marginea problemelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, mihai_prd a spus:

Cu mine a vorbit, nu e niciun secret.

Cand il suni pe om de ani de zile pe acelasi numar si cand ii trimiti mesaje pe whatsapp (cele mei vechi, pastrate de mine, sunt din 2017) si apoi ii ceri sa se prezinte cu nume, prenume si ce conduce, personal mi se pare o doza de infantilism, sa nu o denumesc altfel.

Iar daca ii raspunzi unui om in gluma: o sa iau o pozitie erecta (care inseamna in picioare) de drepti si el crede ca este o problema sexuala 🤣, atunci  n-am ce sa mai comentez.

Apreciez ca la mijloc poate fi vorba si de ceva oprelisti psihologice si o doza netarmurita de flame.

 

In concluzie, care mai aveti probleme cu atestarea motocicletelor, dati-mi un semn pe privat. Sau chiar si aici  discutam pe marginea problemelor.

Nea Mihai!

Ne cunoastem din 2007, telefoanele le-am tot schimbat, numerele le-am tot pierdut insa oamenii sper si cred ca au ramas....tot ei.

In privinta pozitiei erecta de drepti si a interpretarii sale o las la judecata dumitale, eu doar as dori sa te stiu vertical.

Pentru cei cu certificat sau fara confirm,  puteti apela la Mihai in masura posibilitatilor sale va va ajuta.

Ne vedem pe motoare comuniste/ clasice!

Editat de m72story
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romeo, ne cunoastem din 2007, dar.imi ceri imperativ sa ma prezint. Si sa ramanem oameni.

Asa facem. Cu rugamintea pe care ti-am transmis-o si prin mesaj: Nu mai nominaliza (in mod voit) numele meu si eventual nici RCR in actiuni in care nu sunt implicat (indiferent ca-s pozitive sau negative), in scopul de a denigra.

Ai ceva de lamurit, ma suni. 

Si in eventualitatea in care mai pierzi telefonul, nr. meu de telefon ramane acelasi: 0723565973.

 

PS: nu mai fa confuzie intre pozitie erecta si erecție. Lucruri diferite.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, mihai_prd a spus:

Romeo, ne cunoastem din 2007, dar.imi ceri imperativ sa ma prezint. Si sa ramanem oameni.

Asa facem. Cu rugamintea pe care ti-am transmis-o si prin mesaj: Nu mai nominaliza (in mod voit) numele meu si eventual nici RCR in actiuni in care nu sunt implicat (indiferent ca-s pozitive sau negative), in scopul de a denigra.

Ai ceva de lamurit, ma suni. 

Si in eventualitatea in care mai pierzi telefonul, nr. meu de telefon ramane acelasi: 0723565973.

 

PS: nu mai fa confuzie intre pozitie erecta si erecție. Lucruri diferite.

O sa iau o pozitie erecta de drepti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...