Sari la conținut

Pot sa meargă 2 persoane pe motocross


Adi0147
 Share

Postări Recomandate

Acum 40 minute, Adi0147 a spus:

Salut, vreau sa știu dacă pot sa mai car pe cineva pe o Yamaha Yz450f fără sa afecteze shock-ul sau altceva, va rog sa îmi răspundeți

 

 

cred ca trebuie sa zici cate kg ar avea

pe la 50 e ok, dar n-ai scarite, e inghesuit si motorul nu are protectie la lant, asa ca cel mai bun loc pentru picioare e pe calcaiele tale, ceea ce e incomod

scarite de urgenta gen cross plus ar ajuta cat de cat

 

mai e si problema subcadrului, care o sa cedeze daca te apuci sa sari (asta si la mers normal prin gropi ar trebui tinut sub observatie)

pe termen scurt amortizorul e ultima problema

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa "strici" pasagerul...

Nu este gandita pentru pasager pentru ca nici macar nu are scari pentru acesta - daca scapa un picior la lant o sa apari la stiri.

 

Cat despre stricarea atelajului, banuiesc ca este un cros trecut de prima tinerete, fara acte, luat la mana a 20-a. Asta se poate strica din orice. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum câțiva ani o ardeam cu bicla de la Azuga la Săcele și în liniștea aia aud zgomot de thumpertalk. Ridic ochi și văd din sens opus venind un KTM 530 EXC. Când a trecut pe lângă mine am observat că avea și pasager, care ținea în brațe motociclistul și îl cuprindea și cu picioarele, i le pusese cumva în poală. Nici casca n-avea gagica, dar ao ardeau bine, cu vreo 80 la oră...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, vis-a-vis a spus:

Acum câțiva ani o ardeam cu bicla de la Azuga la Săcele și în liniștea aia aud zgomot de thumpertalk. Ridic ochi și văd din sens opus venind un KTM 530 EXC. Când a trecut pe lângă mine am observat că avea și pasager, care ținea în brațe motociclistul și îl cuprindea și cu picioarele, i le pusese cumva în poală. Nici casca n-avea gagica, dar ao ardeau bine, cu vreo 80 la oră...

 

1. e nevoie de ceva mobilitate pentru miscarea aia

2. picioarele o sa incomodeze ghidonul si la masura 38, nici nu vreau sa stiu cu un 45

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi, ăștia care îți spun că nu se poate sunt oameni răi și invidioși că voi va distrați.

Ia frate pasager și arde-o că ține fierul. Sunt motocicliști de 120kg plus echipament și nu se rupe motocicleta. Deci va rezista și la 2 LGBT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 05.11.2020 la 18:35, easy ride on! a spus:

mersi mult :)))) am mers intre timp

 

La 05.11.2020 la 13:00, Baxxter a spus:

Adi, ăștia care îți spun că nu se poate sunt oameni răi și invidioși că voi va distrați.

Ia frate pasager și arde-o că ține fierul. Sunt motocicliști de 120kg plus echipament și nu se rupe motocicleta. Deci va rezista și la 2 LGBT.

cel mai bun raspuns,ai dreptate ca invidiosi,mai sus e un raspuns care zice ca este cumparat la mana a 20-a, motorul are doar 80 de ore de folosire :))))) unii ma fac sa rad

RESPECT

La 05.11.2020 la 7:44, florinelu07 a spus:

Poti sa "strici" pasagerul...

Nu este gandita pentru pasager pentru ca nici macar nu are scari pentru acesta - daca scapa un picior la lant o sa apari la stiri.

 

Cat despre stricarea atelajului, banuiesc ca este un cros trecut de prima tinerete, fara acte, luat la mana a 20-a. Asta se poate strica din orice. 

Daca ti se pare ca un model din 2016 poate sa treaca prin 20 de maini imi pare rau sa te contrazic ( eu sunt al doilea proprietar si motorul are doar 80 de ore de utilizare ) Ps :am fost deja cu el si nu am aparut la stiri ! :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...