Sari la conținut

Finala sezonului - 8.11 - GP de Europa + 15.11 Valencia + 22.11 Portimao


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

Acum 31 minute, prafrau a spus:

 

 

acum vrei sa ne amintim primul an al lui Marquez? Phillip Island si descalificarea fiindca a vrut neaparat sa castige chiar daca avea avans de peste 40 de puncte?

vedem si la anul, dar daca apare unul care are chef sa castige nu mai ia ala care se multumeste mereu cu locul 2 campionatul

Garantez ca si mm, daca in ultima etapa trebuia sa ia titlul daca iese minim pe X loc isi monta surub blocant la acceleratie.

 

 

In alta ordine de idei, am vazut ca la echipe e cam jucata treaba dar la constructori ezixta egalitate intre Suzi si Ducati. Deci portimao are ceva miza, nu e doar pt pariuri sportive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 267
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1 oră în urmă, frigider a spus:

nu cumva tot el a avut frana spate la mana ca avea prob cu piciorul?

ultimul tur vrei sa zici :) 

portimao e o mare necunoscuta, nu merita riscul.

crezi tu ca nu putea mai mult? eu nu.

Intradevar Doohan a fost primul cu frana spate la mana....din cu totul alte considerente insa fata de astia de acum.

Portimao mi se pare apropiat de Barcelona...insa normal ca ai dreptate,e o mare necunoscuta.Iarasi insa va prima profesionalismul si gasirea celui mai bun setup cat mai rapid etc etc.

Mir da poate putea mai mult.Deci nici Rins nu a rupt gura targului,deci nush ce sa zic.

1 oră în urmă, frigider a spus:

man, hai sa nu comparam cartofi cu pere.

omu e la al 30-lea GP, cu o mana pe cupa.

daca o dadea de gard ce ziceai? tot ca n-are stofa de campion.

 

portimao e un mare "?", de ce sa lasi sa se decida titlul acolo? 

omu a mers cu cap si a luat titlul, poti sa-i aprinzi si lumanari la "morti", tot campion ramane, pe munca lui cand marele loc 2 Dovi si marea speranta Q au dat-o in bara grav, stofa de campioni as spune eu.

Exact.Omul nu e Marquez dupa cum foarte bine zicea colegul mai sus,dar promite.E normal sa aiba morcovul sa fie prudent.Prudenta asta si faptul ca nu greseste si stie cand sa riste si cand nu,asta a facut diferenta de asta are acum 1 titlu in buzunar.

1 oră în urmă, frigider a spus:

iesirea dubioasa a lui Q mi se pare ca am avzut-o on board de la mir, n-a lipsit mult sa-l scoata q pe mir.

Ma intrebam daca a vazut-o cineva - deci ce-a facut Q acolo mai nene ma?asta e pe sistemul "ii facem pe franare"

avea gen cu 15-20kmh mai mult ca toti - a trecut racheta prin stanga lui Mir dupa aia cred ca a lasat frana si a degajat prin dr lui Vinales si a iesit in ext.Am crezut ca ii ia pe toti ca la popice.Stiu ca e f bun pe frane dar acolo a supralicitat masiv.

Si cum naiba a functionat atat de bine Hardul pe Yamaha lui Morbi? - a zis ca a fortat toata cursa...de fapt maj a pus hard fata din cate spunea Miller in conf?

Acum 50 minute, prafrau a spus:

acum vrei sa ne amintim primul an al lui Marquez? Phillip Island si descalificarea fiindca a vrut neaparat sa castige chiar daca avea avans de peste 40 de puncte?

vedem si la anul, dar daca apare unul care are chef sa castige nu mai ia ala care se multumeste mereu cu locul 2 campionatul

Marquez e insane,asta il face asa de bun dar si asta iata ii pune cariera in pericol.Mir nu cred ca "s-a multumit" cu locul 2 sau 3,ci atat a putut in acele momente.Aa acum la Valencia a fost diferit,se prea poate s-o fi lasat moale,dar e normal,nu?

Acum 31 minute, frigider a spus:

mir nu e mm, doar honda-i honda.

Taka era pe val,pacat ca a comis-o,zicea si Pol ca era mai rapid decat el dar ca s-a mirat maxim ca a incercat in acel viraj unde el era de parere ca el era f bun pe franare.Bad move.

Honda ar fi luat usor un podium aici....daca avea un pilot competent.Btw nu-l mai lauda nimeni pe AM?Hai ma ca era pilot de viitor campion,pai?A terminat pe 16..depasit din nou de marele Bradl.Taka ar fi luat podium daca stia sa se tempereze.Deci da.

1 oră în urmă, Method a spus:

 frustrarile lui Jarvis

Maravilla am vrut sa zic :P

Acum 16 minute, talhar a spus:

Garantez ca si mm, daca in ultima etapa trebuia sa ia titlul daca iese minim pe X loc isi monta surub blocant la acceleratie.

Isi monta pe naiba,MM e nebun.Reia Valencia 2017 - el se batea la campionat cu Dovi si tot ce trebuia sa faca era sa stea linistit (pe 3 parca? unde era),iar el se smardoia cu Zarco pe frane in virajul 1...de i-a plecat moto de sub el de a tinut-o pe genunci 50m.Pur si simplu insane.

MM ar trebui sa-si monteze surub blocant la cap :)

 

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Method a spus:

Ma intrebam daca a vazut-o cineva - deci ce-a facut Q acolo mai nene ma?asta e pe sistemul "ii facem pe franare"

avea gen cu 15-20kmh mai mult ca toti - a trecut racheta prin stanga lui Mir dupa aia cred ca a lasat frana si a degajat prin dr lui Vinales si a iesit in ext.Am crezut ca ii ia pe toti ca la popice.Stiu ca e f bun pe frane dar acolo a supralicitat masiv.

comentatorii BT spuneau ca in cursa e cam prima oara cand iei virajul ala plecat de la start si cu rezervorul plin, + poate de la mine dorinta de a castiga niste locuri bunicele..

 

e pacat pt ca nu castigi cursa in prima curba din primul tur si toti tre sa aiba grija sa nu cada ei + sa ia si pe altii cu ei

Acum 9 minute, Method a spus:

Btw nu-l mai lauda nimeni pe AM?Hai ma ca era pilot de viitor campion,pai?A terminat pe 16..depasit din nou de marele Bradl.Taka ar fi luat podium daca stia sa se tempereze.Deci da.

Nu fi rau, AM a facut highside naspa rau si a cazut pe coccsis sau cum ii zice, direct pe fund de se mirau comentatorii ca a putut sa se aseze pe scaun.

 

plus ca vitezanele n-au cea mai comoda sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 44 minute, Method a spus:

Isi monta pe naiba,MM e nebun.Reia Valencia 2017 - el se batea la campionat cu Dovi si tot ce trebuia sa faca era sa stea linistit (pe 3 parca? unde era),iar el se smardoia cu Zarco pe frane in virajul 1...de i-a plecat moto de sub el de a tinut-o pe genunci 50m.Pur si simplu insane.

MM ar trebui sa-si monteze surub blocant la cap :)

 

Exact! Ultima cursa din sezon, avea 21p avans si avea nevoie de un loc 11 ca sa nu conteze pozitia lu‘ Dovi?

Ce-a facut ca sa asigure locul 11? S-a luat la tranta cu ei, a pierdut fata in primele tururi, a tinut-o pe genunchi, s-a dus in pietris, a scos-o de acolo „dirt style“ si a terminat pe 3. Cateva tururi mai tarziu, Dovi rateaza franarea, iese in pietris si cade.

Clar a avut surub la acceleratie, a stat pe fundul lui linistit, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar asta mi-a scapat. Si totusi, daca vi se pare ca un tampit care are malai in loc de creier e un bun exemplu iar allalt care si-a calculat sansele corect si nu si-a asumat riscuri inutile e "cah", aia e! Stiu ca vrem spectacol pana in ultimul minut, dar campionatul asta a oferit de toate: jdemii de castigatori diferiti, clasament strans etc. Ma bucur ca mere si KTM indiferent de ce teste au facut cu michelin (is la inceput si e bine sa fie incurajati intr-un fel sa investeasca in motogp). Suzuki a facut o motoreta extraordinara in ciuda unor previziuni facute pe aici. Ce vreau sa zic e ca e mai fun cand sunt mai multi la bataie. 

Sa vedeti de la anu' cand s-o intoarce decalcifiatul ce "spectacol" o sa avem (6 secunde pana la locul 2 aproape etapa de etapa)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, talhar a spus:

Suzuki a facut o motoreta extraordinara

da si unde mai pui ca arata a motocicleta. 

nu ca bomba aia de ducati, o rusine sa fiu sincer. (nu glumesc :D )

Acum 15 minute, talhar a spus:

Sa vedeti de la anu' cand s-o intoarce decalcifiatul ce "spectacol" o sa avem (6 secunde pana la locul 2 aproape etapa de etapa)!

multi isi fac griji ca MM nu va mai fi MM, lol.

 

s-a accidentat la mana baieti, nu la cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, frigider a spus:

Nu fi rau, AM a facut highside naspa rau si a cazut pe coccsis sau cum ii zice, direct pe fund de se mirau comentatorii ca a putut sa se aseze pe scaun.

My bad,am uitat de bascularea aia demna de Gary McCoy.Sincer chiar m-am mirat cum de nu si-a rupt nimic,direct in fiund a aterizat.Cursa asta intreadevar cred ca a functionat in regim de avarie.

Acum 38 minute, talhar a spus:

Intr-adevar asta mi-a scapat. Si totusi, daca vi se pare ca un tampit care are malai in loc de creier e un bun exemplu iar allalt care si-a calculat sansele corect si nu si-a asumat riscuri inutile e "cah", aia e! Stiu ca vrem spectacol pana in ultimul minut, dar campionatul asta a oferit de toate: jdemii de castigatori diferiti, clasament strans etc. Ma bucur ca mere si KTM indiferent de ce teste au facut cu michelin (is la inceput si e bine sa fie incurajati intr-un fel sa investeasca in motogp). Suzuki a facut o motoreta extraordinara in ciuda unor previziuni facute pe aici. Ce vreau sa zic e ca e mai fun cand sunt mai multi la bataie. 

Sa vedeti de la anu' cand s-o intoarce decalcifiatul ce "spectacol" o sa avem (6 secunde pana la locul 2 aproape etapa de etapa)!

Nu cred ca a zis nimeni ca MM e tampit.MM e insane.MM e daca nu cel mai inteligent atunci top 3 cei mai inteligenti piloti din gp.Sunt convins ca o calculeaza inainte de cursa mai ceva de cum o calcula Lorenzo in zilele lui bune.Chestia e ca atunci cand e in focul luptei se excita si vede ca poate si forteaza si mai tare si mai tare samd.Si nu suporta sa piarda controlul,efectiv ii sare capul de pe umeri daca i se intampla ceva ce nu e programat.

Si eu ma bucur ca, ktm functioneaza.Chiar daca i-am haterit in trecut ( in general din cauza grinzii cu zabrele la care au renuntat intre timp).Raman insa la parerea ca daca nu inoveaza si nu au ideile lor proprii si nu se opresc din copierea Hondei,nu vor reusi niciodata ce vor.Insa in 2020 au inreg un salt fantastic...cu teste private samd insa rezultatul conteaza.Si tot timpul am zis despre Suzuki ca,in afara de zgarcenie,sunt un exemplu bun de ideologie - au luat designul cel mai bun (zic eu) - Yamaha core ala si au plecat pe el.Insa nu au copiat Yamaha la fiecare cursa etc,au venit cu ideile lor si iata ca au o moto laudata de tot paddock'ul....si care cum-necum cu un pilot de viitor a reusit sa inhate un campionat profitand de "vidul de putere" post-MM si de debusolarea si lipsa de constanta Yamaha-Ducati.Si schimbarea gumelor i-au debusolat rau,mai ales pe Dovi.Dar iata ca unii reactioneaza bine chiar si asa.

Acum 35 minute, frigider a spus:

da si unde mai pui ca arata a motocicleta. 

nu ca bomba aia de ducati, o rusine sa fiu sincer. (nu glumesc :D )

multi isi fac griji ca MM nu va mai fi MM, lol.

Da,ideea Gigi? - Ducati e extrema - maximizarea gripului pe accel/franare in dauna manevrabilitatii.In teorie are ceva logica pt ca au puteri de aproape 300 de cai pe vreo 225kg si un nivel derizoriu de downforce,ceea ce face foarte greu de pus puterea la pamant.Ideea insa nu mai functioneaza asa de bine cand vine michelin cu acea guma spate despre care MM a zis ca are atata grip incat efectiv nu mai are spin "nici in vitezele mici"....

Ok,arata weird,Suzuki e opera de arta pe langa ea :P

 

Si eu sunt unul din cei care isi fac griji ca MM nu va mai fi la fel mai ales in lumina ultimelor zvonuri aparute prin presa spaniola.Exista zvonuri si ca nu se va putea recupera in totalitate in timp pt startul sezonului 2021.Nu e vorba,el va fi tot 120%,dar daca bratul nu il mai ajuta,degeaba mentalitatea e acceiasi.

Este o lista intreaga de piloti stelari care si-au intrerupt cariera mult inainte de vreme datorita accidentarilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MM plateste pretul mitului de salvator de indestructibil in care incepuse sa creada el si admiratorii lui.Iar daca va merge la fel in continuare,cum zic unii excitati ca va fi acelasi Marcel,va sfarsi ca Doohan,dar mai timpuriu.

Eu sper sa nu mai fie acelasi,cu talentul oricum te nasti si mori cu el,dar mintea se poate lucra sau prelucra.

Iar el in viitor de minte va avea nevoie ca talent are deajuns sa-i bata pe unii ca Mir,Vin,Rins sau Quartararo.

Morbi este o necunoscuta in continuare si probabil singurul care poate sa-i puna probleme.Doar sa nu o ia pe urmele lui Iannone.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, adiy32 a spus:

Morbi este o necunoscuta in continuare si probabil singurul care poate sa-i puna probleme.Doar sa nu o ia pe urmele lui Iannone.

 

 

Avand in vedere backgroudul lui Morbi si de unde vine omu si unde a ajuns, nu il vad vreodata sa isi puna cariera in pericol calcand in strachini.

 

iar intre performatele lui si ale lui Ianone nu ai cum sa pui egal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, Cavaleru a spus:

 

 

Avand in vedere backgroudul lui Morbi si de unde vine omu si unde a ajuns, nu il vad vreodata sa isi puna cariera in pericol calcand in strachini.

 

iar intre performatele lui si ale lui Ianone nu ai cum sa pui egal...

Doar daca nu cunoste una ca Belen.....

Nu pun egal intre performante realizate.Dar Iannone a fost catalogat ca un talent de la clasele mici,inclusiv la clasa mare.Si nu de mine ci de persone apropiare motogp,fosti piloti sau jurnalisti de top.Oscilatii a avut la toate clasele dar talentul nu i-l contesta nimeni, decaderea lui a inceput de cand s-a anturat cu Belen.Si s-a ales praful de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, frigider a spus:

da si unde mai pui ca arata a motocicleta. 

nu ca bomba aia de ducati, o rusine sa fiu sincer. (nu glumesc :D )

multi isi fac griji ca MM nu va mai fi MM, lol.

 

s-a accidentat la mana baieti, nu la cap.

Din punctul meu de vedere, cea mai frumoasa motocicleta de pe grila. Si la ora actuala cam cea mai buna.

 

Da, la mana aia cu care actioneaza acceleratia si frana si in care trebuie sa se sprijine pe franari, etc. Daca in afara de os, a mai fost avariat si nervul radial, nu numai ca nu va mai fi acelasi, dar, cu mare probabilitate, s-ar putea sa fie finished... Pentru binele campionatului si al spectacolului, sa speram ca nu. 

And btw... mana aia de la cap i se trage.. 

La 15.11.2020 la 20:16, ioio_viola a spus:

dupa comportamentul pe circuit: cum se comporta in dueluri, cum sta pe curbe, cum accelereaza, cum se comporta pe vreme neprielnica. 

cam astea sunt criterile. am mai zis, daca nu sunt conditiile ideale, nu poti castiga cu ea. 

Suzi pare o motocicleta cat de cat completa, nu pentru ca a castigat Mir campionatul, ci pentru ca sta bine pe curbe si are top speed apropiat de V4.

Poti sa o mai spui odata, poate intra in capul cui trebuie. 

Acum 4 ore, Cavaleru a spus:

 

 

iar intre performatele lui si ale lui Ianone nu ai cum sa pui egal...

Iannone a fost cam singurul care i-a pus probleme lui MM pe pista (atunci cand avea chef de pilotaj), la clasele mici, mai ales la Moto2. Un mare talent! Ar fi putut fi un rival pe masura lui Cabroncito. Din pacate, viata extrasportiva i-a ruinat cariera. Si asta nu de sezonul asta...  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, adiy32 a spus:

MM plateste pretul mitului de salvator de indestructibil in care incepuse sa creada el si admiratorii lui.Iar daca va merge la fel in continuare,cum zic unii excitati ca va fi acelasi Marcel,va sfarsi ca Doohan,dar mai timpuriu.

 

 

Am scris asta acum doi ani. Degeaba esti talentat atata timp cat crezi ca esti mai tare decat fierul.

 

Oare Mir a mostenit ceva din ADN ul lui Ayrton Senna? sau mi se pare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, ZaiR a spus:

 

Am scris asta acum doi ani. Degeaba esti talentat atata timp cat crezi ca esti mai tare decat fierul.

 

Oare Mir a mostenit ceva din ADN ul lui Ayrton Senna? sau mi se pare..

Hai sa fim seriosi!Senna este o legenda si era un superpilot si un superstar.

Mir seamana mai mult cu Pedrosa,ca stil.ADN-ul lui e al tatalui si al mamei,zic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Cavaleru a spus:

Din ce am vazut in interviuri Morbideli a fost pus intr-o comparatie cu Senna.

Da,a fost asa ceva pe genul "iti place de Senna?ca esti jumate brazilian"...si el a zis ca s-a nascut cu posterul cu Senna deasupra capului.Foarte frumos.

Acum 2 ore, prafrau a spus:

care parte? aia religioasa si interviurile aiurea? ca doar nu aia rapida

Ahahaha.Da.Esti rau dar na...deocamdata mai e pana la Senna intradevar :)

La ora actuala ca si rapiditate Mir poate fi comparat doar cu Rins,ca au acelasi material de concurs...iar Rins e mai rapid.E mai experimentat,mai ales la motogp,dar e si mai impulsiv si mai tartan,se excita tot si o trozneste de multe ori.

Nu l-as da insa pe Mir ca slow - cand a concurat pe motorete (aprox) egale cu restul plutonului i-a rupt pe genunchi pe baieti,are si acum recordul pt puncte si victorii intr-un sezon la moto3 in 2017.

Acum 2 ore, adiy32 a spus:

Hai sa fim seriosi!Senna este o legenda si era un superpilot si un superstar.

Mir seamana mai mult cu Pedrosa,ca stil.ADN-ul lui e al tatalui si al mamei,zic!

De acord cu Senna,mai e mult pana la Senna.

 

Mir nu seamana deloc dar ABSOLUT DELOC cu Pedrosa.Pedrosa era genial dar instabil.Pedrosa daca era la o cursa "in mana",era imbatabil.Putea sa vina mama lu tata lu Stoner Rossi Lorenzo,nu conteaza,ii intindea pe jos."Noroc" ca era asa 1-2 curse pe sezon.

Mir nu are acea scanteie (deocamdata),dar deja e extrem de constant.

Aa,si btw,Mir a luat un campionat :bounce: Pedrosa ZERO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa compari un pilot de moto cu unul de F1 nu stiu daca are vre-un sens. Iar Senna e genul ala de pilot legenda langa care nu ai cum sa pui un semn de egal. omu a fost, a venit si a plecat in alta galaxie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, frigider a spus:

nu stiu sa detaliez dar comentatorii englezi spuenau ca inca de la moto 3 mir avea un stil de moto gp, si na ca s-a adaptat bine zic eu.

poate stie vreunu sa detalieze la ce s-au referit.

nu stiu, dar comentatorii britanici nu sunt deloc pilaf si au si niste fost piloti care participa alaturi de ei. oricum au avut dreptate, Mir e campion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, Altair a spus:

 

imi aminteste de hamilton si lungul lui monolog despre visele copiilor de zilele trecute, livrat din masina aia de juma de miliard la care lucreaza 1400 de oameni

nu credeam ca platitudinile exersate au fani

mai bine sa spuna glume cu un accent amuzant, ca rossi, ala macar ala lasa discutiile despre probleme sociale altora care nu isi castiga painea din mers tare in cercuri

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, prafrau a spus:

 

imi aminteste de hamilton si lungul lui monolog despre visele copiilor de zilele trecute, livrat din masina aia de juma de miliard la care lucreaza 1400 de oameni

nu credeam ca platitudinile exersate au fani

mai bine sa spuna glume cu un accent amuzant, ca rossi, ala macar ala lasa discutiile despre probleme sociale altora care nu isi castiga painea din mers tare in cercuri

Probabil ca eram soft cand l-am auzit 🙂

Cred ca tie-e dor de interviurile cu Marquez 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, prafrau a spus:

 

imi aminteste de hamilton si lungul lui monolog despre visele copiilor de zilele trecute, livrat din masina aia de juma de miliard la care lucreaza 1400 de oameni

nu credeam ca platitudinile exersate au fani

mai bine sa spuna glume cu un accent amuzant, ca rossi, ala macar ala lasa discutiile despre probleme sociale altora care nu isi castiga painea din mers tare in cercuri

Posibil sa fie necesar sa vb aiureli, asta este trendul,sa.i ceara ( sponsorii/impresarul), ca de , asa face oamenii mari, chiar greta nu a mai aparut?

Acum 12 minute, prafrau a spus:

 

imi aminteste de hamilton si lungul lui monolog despre visele copiilor de zilele trecute, livrat din masina aia de juma de miliard la care lucreaza 1400 de oameni

nu credeam ca platitudinile exersate au fani

mai bine sa spuna glume cu un accent amuzant, ca rossi, ala macar ala lasa discutiile despre probleme sociale altora care nu isi castiga painea din mers tare in cercuri

Posibil sa fie necesar sa vb aiureli, asta este trendul,sa.i ceara ( sponsorii/impresarul), ca de , asa face oamenii mari, chiar greta nu a mai aparut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Cavaleru a spus:

nu stiu, dar comentatorii britanici nu sunt deloc pilaf si au si niste fost piloti care participa alaturi de ei. oricum au avut dreptate, Mir e campion.

Ps. Ca chestie stiti ca la inceputul campionatului pilotii au scris pe o tablita cine o sa ia titlul?

Erau 6 insi numiti parca dar mir nu era printre ei :)

 

 

Oricum ktm a mers f bine anu asta, ok a luat o victorie pe bulan dar au avut si curse bune. Pol ala poate ca merita o victorie, o avea in mana pe aia de-a scapat-o in ultima curba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...