Sari la conținut

Finala sezonului - 8.11 - GP de Europa + 15.11 Valencia + 22.11 Portimao


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 267
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Zici ca.i moto 3 la MGP🤣🤣🤣🤣 Hai Valeeeeeeee cu depasireaaa💥💥💥💥

A turbat Viniepoooh, tine ti.l ca face depasirea pt locul 12 , sa.l opreasca cinevaaaaaaa💥💥💥😋

Valee46 in puncte💥💥💥💥

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai intelegem.din sezonul asta?

Pe un circuit "favorabil" motoarelor 4 in linie Yamaha si Suzuki merg ca ceaiul. E incredibil ce a putut face Morbideli cu motorul ala vechi. 

Nici o echipa de uzina pe podium? 🤦‍♂️

Totusi e mai interrsant asa decat sa castige un singur pilot toate cursele 🤘

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, xt600 a spus:

Zicea comentatorul, cum ca nici la anul Morbi nu va avea acelasi material de concurs cu Vale.  Tot raul spre bine: Morbi campion in 2021! :) 

Decat asa material ca la echipa de uzina, mai bine cu varianta 2019 cu mici imbunatatiri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Djenavar a spus:

Decat asa material ca la echipa de uzina, mai bine cu varianta 2019 cu mici imbunatatiri

Asa zic si eu. Azi, in timp ce Morbi zbura, cele trei Yamaha 2020 se tarau in corpore la limita punctelor. Si cum dezvoltarea (a se citi "remedierea problemelor") este inghetata, in 2021 lucrurile nu vor sta mai bine. 

 

Apropo... dupa cursa, au dat o imagine cu Quart ajuns la boxe, care isi tinea o doza de energizant, pe antebrat, pe post de compresa. A avut vreo accidentare, ceva? 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, xt600 a spus:

Asa zic si eu. Azi, in timp ce Morbi zbura, cele trei Yamaha 2020 se tarau in corpore la limita punctelor. Si cum dezvoltarea (a se citi "remedierea problemelor") este inghetata, in 2021 lucrurile nu vor sta mai bine. 

 

Apropo... dupa cursa, au dat o imagine cu Quart ajuns la boxe, care isi tinea o doza de energizant, pe antebrat, pe post de compresa. A avut vreo accidentare, ceva? 

 

 


accidentare yamaha :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, xt600 a spus:

Apropo... dupa cursa, au dat o imagine cu Quart ajuns la boxe, care isi tinea o doza de energizant, pe antebrat, pe post de compresa. A avut vreo accidentare, ceva? 

 

Parca prin iarna trecuta s-a operat de ceva la mana aia. Nu-i ajungea sangele cum trebuie in toata mana parca. Ceva de genul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, ioio_viola said:

 

Parca prin iarna trecuta s-a operat de ceva la mana aia. Nu-i ajungea sangele cum trebuie in toata mana parca. Ceva de genul...

 

Parcă vara trecută a avut o problemă de genul "arm pump", s-a operat cu succes, sper că nu mă înșel... Nu știu la care braț.

Later edit: am vrut să scriu "vara lui 2019"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

q din rau in mai rau.

vale slab.

vin ca de obicei.

 

ar trebui fiecare sezon sa aiba alte circuite, asa au sanse egale si echipele mici, cele mar iavand date GARLA.

 

i-a dat capat Oli

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, john17 a spus:

Nu i-a ajuns și a luat mumu... :moron:

Intelegi ce vreau sa zic, mai cade si el dar de obicei e 1/2.

 

Sper sa revina MM si sa fie blana.

Doar asa putem spera la altul ca el sa apara.

Cu astia de acum vine bastianini si ia campionatu in 21 cu MM pe bara.

Nu ca basti ar fi slab sau ceva dar na, acomodare cu gp etc.

Care a dat in peco? Mir?

Dubios. A fost o reluare doar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot vorbim de nivelul campionatului, in era Rossi acuzau unii ca Gibernacii si Biagii n-ar fi fost piloti adevarati, de unde 9 titluri...

Anul asta din era MM s-a vazut valoarea Dovitiosilor si Topganilor, a venit marele Mir si le-a invartit casca in cap...

 

Felicitari castigatorilor, pana la urma toti au meritat titlul, intr-un an nebun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, TETEA. a spus:

Ca tot vorbim de nivelul campionatului, in era Rossi acuzau unii ca Gibernacii si Biagii n-ar fi fost piloti adevarati, de unde 9 titluri...

Anul asta din era MM s-a vazut valoarea Dovitiosilor si Topganilor, a venit marele Mir si le-a invartit casca in cap...

 

Felicitari castigatorilor, pana la urma toti au meritat titlul, intr-un an nebun!

:agree:

La moto 3 ma asteptam sa castige Arenas mai lejer,insa dupa prostiile de cursele trecute,a avut noroc.

La moto2 am zis ca nu va castiga Marini si ca Bastianini si Bezzechi (dar mai ales Jorge Martin) sunt mai buni piloti?Eu zic ca s-a vazut.

Acum 12 ore, Cavaleru a spus:

...asta dovedeste inca odata ca atunci cand e circuitul tau de casa ai avantaj mare!

Da....insa numai cand n-a mai alergat nimeni niciodata pe el,iar Oliveira a cam crescut pe el :bounce:E o mica-mare diferenta fata de ce se spunea deunazi ca nush care circuit (Aragonul?) e circuitul "de casa" al lui Mir?...daca se mai da lumea la anul pe Portimao,nu cred ca mai defileaza asa Oliveira.Oricum bravo lui ca a facut un home run.

 

Morbi....vicecampion.Mai e ceva de zis?Nu cred.Daca ar fi mers si in prima parte a sezonului cum a mers in ultima,asta lua campionatul.

 

Da Mir n-am inteles ce-a facut?L-a lovit pe Bagnaia din lateral,l-a lovit pe Zarco in codita,era intr-un spree gen MM,a zis insa ca motoreta mergea foarte bine si spera la o clasare f buna,dar in urma contactelor? a cedat ceva la electronica...probabil o fi agatat si el cablul de la wheel speed sensor ca in acel duel MM-Pedrosa din 2013?Cert e ca a cam facut prostii cursa asta.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca s-a ocupat ai ultimul loc pe grila:

 

Savadori and Smith retained by Aprilia for 2021

The Noale factory will decide on who partners Aleix Espargaro after winter testing, the other will become test rider

 

Aleix Espargaro, Lorenzo Savadori and Bradley Smith will be the Aprilia Racing riders for the 2021 MotoGP™ World Championship season.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Method a spus:

La moto2 am zis ca nu va castiga Marini si ca Bastianini si Bezzechi (dar mai ales Jorge Martin) sunt mai buni piloti?Eu zic ca s-a vazut.

diferenta prea mica de puncte.  sa fim seriosi, a fost o loterie.

Acum 25 minute, ioio_viola a spus:

Aleix Espargaro, Lorenzo Savadori and Bradley Smith will be the Aprilia Racing riders for the 2021 MotoGP™ World Championship season.

adica 3 moto pe grila sau cum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca Marquez va decide pana la 1 dec daca sa se opereze a 3a oara sau nu.

"Although everything seemed without news, this Tuesday 'El País' set a date to know if the Honda pilot will undergo a new operation to solve his humerus problems. On December 1 is the day chosen by the Catalan to make a decision. In case of doing so, Márquez would be off again for six months, until May of next season when six appointments of the planned season would have already been held.

Since the beginning of the injury, many have been the stones that have interposed in the recovery of the Catalan pilot , starting with the rupture of the plate that occurred after the first intervention and that forced the Catalan to undergo surgery a second time. A misstep that could have caused Marc Márquez a bigger problem than, as confirmed by Dr. Costa: " I would operate it ... yesterday ." That is why, the Catalan would be considering going through the operating room again.

“A humerus operated with screws and a plate takes three months to scar, but sometimes it takes time to heal and in the unfortunate case it can cause nonunion . If it's a single delay, wait even three months ... but here we are talking about a driver who should be on track by the end of February. If I had to do another surgery now, I would hardly be ready for next year's tests. You have to be very careful with recovery times "explained the Doctor himself.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...